Paul de Leeuw Simons wil bedreigers zien tè£w*> 19 Sommigen keken ook ongemakke lijk, of ze schaamden zich voor hun lichte erectie 3 dagen gezellig Gent m (if) Op onze dorpsapp werden we over stelpt met foto's van hand in hand lopende manne lijke buurtgenoten. De bankdi recteur met zijn chauffeur, onze tuinmannen. Zelfs de visboer en zijn hulp hadden besloten om de hele dag hand in hand te bedie nen. Ik heb drie kwartier moeten wachten op een bakje mosselen, twee zalmmootjes en twee ha ringen. En dan de blikken van de man nen op de foto's.Het waren nog net geen verzetshelden. Sommi gen keken ook ongemakkelijk, of ze schaamden zich voor hun lichte erectie. Volgens mij is Nederland een van de weinige landen waar lijfe lijkheid en mannen niet makke lijk samengaan. Russische hoog- geplaatsten kussen elkaar als be groeting op de mond, en wie meer naar het oosten trekt, ziet jongens en mannen hand in hand, schouder aan schouder over straat lopen. kerstkaarten sturen: kleine moeite, groot gebaar. Zoals een voetbalvader die ons een beton schaar cadeau deed met een kaartje: 'Kunnen jullie ook een keertje onbezorgd stappen'. We zouden diezelfde avond naar de opera gaan. Omdat we geen stoelen naast elkaar hadden, besloten we te kijken of de be tonschaar uitkomst zou bieden. Inderdaad, het zit niet echt lekker met mobiele telefoon, portemon nee en betonschaar in de kont zak. Maar we hoefden de schaar maar te laten zien en iedereen stond voor ons op en bood ons plaatsen aan. Ik weet zeker dat als Drake had geweten dat de helft van het pu bliek met een betonschaar in de zaal had gezeten, hij gewoon even die zalmsushi had uitge kotst en zijn concert had laten doorgaan. mij toch het meest. Wie gaat er de stad in met vrienden en een betonschaar op zak? „Pa, waar ligt de beton schaar? We gaan even een borrel drinken." „Naast de kruimeldief." Of is de betonschaaractie weer een soort challenge? Bedacht door rapper Boef? Zou hij na de habibachallenge waarbij je in on derbroek over straat loopt nu hebben bedacht om selfies te ma ken met een kwetsbare groep en een betonschaar? betonschaar is met name bekend omdat er vrij gemakkelijk fiets sloten mee kunnen worden opengeknipt. Dus de jongelui waren die nacht eropuit om fiet sen te jatten. Dat maakt het alle maal nog verwarrender. Ga met een betonschaar fietsen stelen in plaats van homo's hameren. En dan beweert de advocaat van een van de verdachten: „De mannen zeggen dat ze zijn aan gevallen door een betonschaar, maar mijn verdachte heeft de be tonschaar helemaal niet gebruikt. Hij heeft de vier tanden er met zijn blote vuist uitgeslagen en klaagde na afloop over pijn aan zijn hand.' Ik heb nooit geprobeerd een tand uit iemands bek te slaan, maar vier tegelijk? En geen van zijn vrienden die riep: 'Eén is wel voldoende!' of 'gebruik je beton schaar!' Ellie Lust zei het al: 'Hoe dun de pannenkoek ook is, hij heeft altijd twee kanten'. Mag ik eraan toevoegen: de we reld is als een betonschaar, hele maal verknipt! Want ze gaat kijken, zegt Simons, naar de rechtszaken tegen 22 ver dachten die haar op internet dood wensten of uitmaakten voor 'aap die moet oprotten'. „Ik wil die mensen laten zien dat ik een mens van vlees en bloed ben en geen los geslagen stuk uitschot waar ze me voor uitmaakten", vertelt Simons. De verdachten zijn overigens niet verplicht te komen, al stellen rech ters afwezigheid nooit op prijs. 21 mannen en één vrouw staan terecht vanwege discriminatie of opruiing. Hun teksten variëren van scheldkanonnades als 'opdonderen naar het oerwoud met die rotte apenkop van je' tot bedreigingen als 'afschieten dat wijf. De verdachten variëren in leeftijd van 15 (de enige minderjarige) tot 72 jaar en komen uit het hele land, van Roermond tot Ter Apel en van Enkhuizen tot Delft. De oudste ver dachte, Ferrie R. uit Kwintsheul, plaatste op Facebook de tekst 'Ga te rug naar die klapperboom waar je bent uitgevallen! Ga met je Turkse Denk-vriendjes lekker naar Turkije. Laat ons met rust met je aso-uitla- Hoe vertel je als man van 72 aan je kleinkinderen datje terechtstaat voor racisme? tingen over onze tradities'. „Ik ken de verdachten niet maar ik wil ze zien, weten wie ze zijn. Ik ben benieuwd hoe je als man van 72 aan je kleinkinderen vertelt dat je terechtstaat vanwege racisme", zegt Simons. Barry E. (41) uit Enkhuizen schold Sylvana zelfs uit voor 'vuil vies volgescheten dom blondje'. „Ik heb 40.000 van dit soort mails, tweets en Facebookberichten ge kregen", zegt Simons. Marcel K. (37) uit Kudelstaart ging zelfs zo ver dat hij op het liedje Oh Sylvana beelden monteerde van Simons die wordt opgehangen door de Ku Klux Klan. Het Openbaar Ministerie ver volgt de mensen die de ergste tek sten op internet gooiden én van wie de identiteit was te achterha len. Simons is blij met 22 verdach ten. „Het gaat me niet om het aantal mensen dat nu voor de rechter moet komen, het gaat om het sig naal dat wordt afgegeven." zaterdag 8 april 2017 GO Betonschaar De actie is te vergelijken met Eén vraag intrigeert Wikipedia biedt uitkomst. De 'Zwarte Piet is knapper dan die boomaap', 'Opdonderen naar het oerwoud'. De lijst scheldpar tijen die Sylvana Simons over zich heen kreeg, is eindeloos. Komende week hoopt ze in de rechtbank in Amsterdam haar belagers in de ogen te kijken. Victor Schildkamp Amsterdam —Sylvana Simons Ontdek de gezelligste en mooiste stad van België Gent, zonder twijfel de leukste en gezelligste stad van België en volgens velen ook de mooiste! De lokale bevolking gaat hier hand in hand met toeristen en studenten. En dat zie je overal terug: op de heerlijke terrassen langs de Leie, in de restaurantjes en de leuke winkelstraten. Wat krijg je? Het viersterren Ghent River Hotel ligt hartje centrum van Gent. Op ca. 100 m. van de Vrijdagmarkt (waar ook de publieke parkeergarage is), 150 m. van de belangrijkste winkelstraat en aan de rivier de Leie die mede het stadsbeeld van Gent zo bepaalt. Houd je van lekker eten? Dan is Gent een waar paradijs met vele delicatessenzaakjes en typische frituren zoals friet Bij Filip! Hoe langer lid, hoe meer voordeel Ga je mee? 1 apr. t/m 27 jun. 28 jun.t/m 31 aug. 1 sep. t/m 29 okt. 30 okt. '17 t/m 31 mrt.'18 2-persoonskamer €139,- p.p. €129,- p.p. €139,- p.p. €129,- p.p. Boek deze reis op anwb.nl/persgroep of bel ANWB Ledenreizen: 088-269 0 269 keuzenr. 1 (lokaal tarief). Vanafprijs per persoon o.b.v. beschikbaarheid in een 2 persoonskamer. Toeslag 1-persoonskamer: 45,- p.p. per nacht Verlenging: 49,- p.p. per nacht. Exclusief: toeristenbelasting 3,- p.p.p.n., bijdrage Calamiteiten fonds 2,50 en reserveringskosten 20,- p.b. Bekijk deze reis op anwb.nl/persgroep Inbegrepen Blauw 2 nachten in 4* Ghent River Hotel 2x uitgebreid ontbijtbuffet gratis friet van Filip metVlaamse snack Brons alle bovenstaande extra's gratis halve dag fietshuur Zilver alle bovenstaande extra's gratis rondvaart door Gent (40 minuten) Goud alle bovenstaande extra's gratis pintje of drankje aan de bar van het hotel Platina alle bovenstaande extra's gratis typisch Vlaamse lunch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19