Vlissingen mager in de staart Bekritiseerde Tant aast op eerherstel Zaamslag in zefel naar kampioenschap na winst in derby Ift 22 Z Philippine fungeert dit seizoen vier keer als start- of f inishplaats, dan wel als doorkomstpassage. Afgelopen maandag, twee dagen na de ontluisterende nederlaag te gen Argon (1-5), hield Jannes Tant een groepsgesprek. De conclusie die de trainer van Hoek en zijn spelers trokken was geen hogere wiskunde. „Je kunt een wedstrijd verliezen", vertelde Tant donder dagavond na de training. „Maar niet op deze manier." De Belg liep er een paar dagen slecht van. „Het was een dieptepunt in mijn trai nerscarrière." Ik geef niet op. Ik ben een sportman en loop niet weg ineen mindere periode In het sponsorhome werd Tant na afloop verbaal ook flink aange pakt. Wat heeft hij nog in Hoek te zoeken? Zou het niet beter zijn dat hij vertrekt? De trainer denkt er niet aan. „Ik geef niet op", aldus Tant. „Ik ben een sportman en loop niet weg in een mindere pe riode. De mensen in Hoek hebben nog niet gezien wat ik teweeg kan brengen met een ploeg." Het pak slaag dat Argon uit deelde, volgde op de nederlaag van een week eerder in Spijke- nisse (3-0). Acht tegengoals in twee wedstrijden is onacceptabel, weet Tant. „In Spijkenisse verlo ren we, maar lieten we wel karak ter zien. Tegen Argon was daar geen sprake van. Na dertien mi nuten stond het 0-3 en was de wedstrijd al gespeeld. Het was ver onder de maat en een dieptepunt. Ik heb er echt een kloteweekend door gehad. Ja, zulke nederlagen neem je meer naar huis." De pijlen werden in Hoek op de coach gericht. Tant liet de felle woorden over zich heen komen en bleef rustig. „Het was heftig en niet leuk om mee te maken. Ik kreeg veel kritiek van mensen binnen de club. Dat hoort ook bij sport. Toch proberen wij weer vooruit te kijken. Ik loop niet weg. Ik ben één van de radertjes in het geheel en probeer oplossingen te vinden. Wat moet ik veranderen aan de basiself? Hoe kunnen we het elftal laten draaien zoals het kan en moet draaien?" Zware kneuzing Dat moet vandaag gebeuren in de uitwedstrijd tegen DFS. De spoeling voor het duel in Opheus- den is dun. Douwe Zeegers komt dit seizoen niet meer in actie, Sa- scha Beshliaha viel donderdag uit met hamstringklachten en Na than Lagrou liep zaterdag een zware kneuzing aan zijn voet op. „Nathan gaat wel mee en zit op de bank", aldus Tant. Kyle Doesburg klaagde deze week ook over zijn hamstring en Birgen Martens is ook niet helemaal okselfris. Tho mas van Renterghem is na zijn schorsing wel weer inzetbaar. Tant: „We willen eerherstel." De Zeeuws-Vlaamse korfbal derby op een donderdagavond voelde een beetje vreemd, maar de korfbalbond liet Zaamslag en Luctor geen keuze. Thuisploegen titelfavoriet Zaamslag had aan een kwart wedstrijd genoeg om naar ste achtervolger Luctor te ver slaan. en slecht verlicht veld sloeg de ploeg van coach Inge Bekaert in het eerste kwartier (6-2) toe: „Daarna viel één vak stil en was het beste ervan af." De tweede helft kende weinig hoogtepunten. Zaamslag miste de creativiteit, Luctor liet zich iets meer gelden, maar kwam scorend vermogen te kort om het nog spannend te ma ken. Door de winst zit Zaamslag in een zetel op weg naar de titel in de vierde klasse. Met nog vier wedstrijden te gaan bedraagt de voorsprong op nummer twee Luctor zes punten. In Chèvremont treft Vlissingen de nummer twaalf van de ranglijst. Dat is een klassering in de gevaren zone van Vlissingen. Vooral tegen ploegen op de tiende tot en met de veertiende plaats morst Vlissingen dit seizoen aan de lopende band punten: van de negen duels tegen die teams werden er slechts twee gewonnen. Eén van de winstpartijen was nota bene tegen Chèvremont, be gin oktober op eigen veld (3-1). Na Groene Ster en Dosko - de num mers vijftien en zestien van de ranglijst - kan Vlissingen nu ook te gen deze Limburgse opponent het volle pond uit beide wedstrijden halen. Gezien de statistieken zal dat niet meevallen. „We moeten laten zien dat we het ook tegen lager geklas seerde ploegen kunnen", zegt trai ner Ruud Pennings. „Zeker in deze fase van de competitie, met nog vijf wedstrijden te gaan, is elke over- We moeten laten zien dat we het ook tegen lager geklasseerde ploegen kunnen winning er één." Pennings heeft zijn pijlen gericht op de derde plaats die mogelijk een ticket voor de nacompetitie ople vert. In de jacht daarop kan hij mor gen weer beschikken over Regilio Pinas, die hersteld is van zijn enkel blessure. Yves Nyemb is echter op nieuw terechtfgekomen in de zie kenboeg. Op de dinsdagtraining schoot het in zijn kuit en na behan deling op donderdag bleek dat de topscorer morgen niet inzetbaar is. Nyemb is niet de enige afwezige, want Pennings kan ook geen be roep doen op Etienne Mallie (arm- blessure), Roniël Uranie (oogbles sure), Abdoe Abdenbi (kniebles sure), Dangelo Martien (buikspier blessure) en de zaalvoetballers Khalid El Hattach en Said Bouzam- bou. Pennings gaat met vijftien spe lers op pad, inclusief twee keepers. „Maar ik ben blij met de breedte van de groep", zegt de trainer. „De breedte bepaalt immers de sterkte van je selectie. Jongens die de afge lopen tijd minder hebben gespeeld, kunnen we gelukkig moeiteloos in passen in het basisteam. Salim (Ben Sellam) is daarvan een goed voor beeld." Philippine ademt wielrennen zoals het nabijgelegen Hoek voet bal ademt. Ook met de woensdag neergeplante vip-tent en jurybus in Philippine wordt duidelijk dat er weer iets te gebeuren staat op wielergebied. Aan het aanbrengen van een finish- of startlijn hoeft men niet eens meer te denken, die ligt nu al een jaar of tien met ste vige verf op de Kasteelstraat. De streep is op een gegeven moment maar blijven liggen omdat de loca tie zo vaak als start of finish wordt gebruikt. Hennie Kuiper Al heel wat grootheden of groot heden in spe raasden door die Kas teelstraat. Hennie Kuiper was een van de eersten. Hij won de Ronde van Philippine in 1972. Achteraf gezien was dat het begin van een glansrijke carrière. Een paar maan den later kroonde hij zich op de Olympische Spelen van München - toen de olympische wegwed strijd alleen nog voor amateurs was - tot olympisch kampioen. De successen stapelden zich daarna op. Een paar jaar voor de zege van Kuiper was het wielervirus Philip pine binnengekropen. Met de Ronde van Philippine kreeg het dorp eind jaren zestig haar eigen koers. Gelijktijdig werd de organi- ijB ^^^Teurrijke aanplakbil- jetten van de Omloop ■|K van de Braakman sie- ren de gevels of ruiten Hi ^^kvan meerdere restau rants of terrassen in Philippine. Onder het plaatsnaamboord van de mosselstad staat al wekenlang wanneer het dorp uit kan lopen voor de amateurklassieker en te vens de eerst koers van het seizoen in Philippine. Wielrennen leeft in het ruim tweeduizend inwoners tellende Zeeuws-Vlaamse dorp. Hoe zomerser de temperaturen worden, hoe beter je in Philippine merkt dat er misschien wel dege lijk iets belangrijker is dan de mos selfeesten. Namelijk: 'de koers'. Wielrenners of toerfietsers, meer dan eens in clubkledij, domineren het straatbeeld. Steeds vaker be treft dat renners die wedstrijden afwerken in Philippine. Met de amateurklassieker Omloop van de Braakman, de Internationale Juni oren Driedaagse, de BeNe Ladies Tour (internationale vrouwen- koers) en de Ronde van Philippine (criterium voor amateurs) fun geert Philippine dit seizoen vier keer als start- of fïnishplaats, dan wel als doorkomstpassage. satie Wielercomité Philippine ge boren. Al vrij snel wilden zij meer dan alleen een criterium. Ze wil den een klassieker. „Een criterium had ieder dorp al wel", zegt Ed- wald Martijn, de huidige voorzit ter van het comité. „Met een klas- Mooi, dan kan ik dat vast tegen mijn vrouw zeggen als ze iets wil plannen sieker onderscheidde je je van de rest." Maar dat was blijkbaar nog niet genoeg. Rond de eeuwwisseling werd de Junioren Driedaagse aan zaterdag 8 april 2017 2V Barry van der Hooft Hoek -Jannes Tant, trainer Hoek JaapJan Ritsema Zaamslag Zaamslag-Luctor 13-8: Op een kil Scores Zaamslag: Pjotr Hame link 6, Marco van Reeuwijk en Erwin Verhelst 2, Marjolein Ver- poorte, Daphne de Vos en Marjan Verhage 1. Scores Luctor: Marjolein Durink en Adrie de Jonge 2, Marit de Kok, Karlijn den Hollander, An thony van de Velde en Jasper de Pooter 1. Stand: 1. Zaamslag 8-16, 2. Luctor 8-10, 3. Volharding/Emergo 6-8, 4. ZKV 7-5, 5. 't Capproen 7-4, 6. ELKV/Zevenbergen 7-4, 7. Oranje Zwart 7-3. Vlissingen heeft morgen iets te bewijzen. Op bezoek bij Chèvre- mont moet de Zeeuwse hoofd klasser winnen om zicht op de nacompetitie te houden. Maar juist tegen de laagvliegers doet Vlissingen het niet goed. Rudy Boogert Vlissingen - Ruud Pennings Philippine ademt wielrennen Arwin Willemsen Philippine - Edwald Martijn *1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137