m Samenwerking krijgt voordeel van de twijfel Meer herrie door heli's naar windparken op zee lT 7 QING DYNASTIE BALLET FREE rkkv „Zijn we als afzonderlijke gemeen ten in staat om elkaar wat te gun nen", vraagt Marga van der Plasse (CDA Borsele) zich af. Ze zegt dit omdat de Bevelandse gemeenten de komende tien jaar veel intensie ver gaan samenwerken op econo misch en toeristisch gebied. Dat betekent samen beleid maken, sa men de kosten delen en dat vraagt solidariteit. „Wij hebben zorgen dat, als het puntje bij 't paaltje komt, gemeenten eerst bij zichzelf gaan kijken hoe ze daar beter van worden", zegt Arno Witkam (PvdA). De fracties gunnen de sa menwerking uiteindelijk het voor deel van de twijfel, maar willen wel in 2018 een evaluatie. Ook de finan ciële kant is nog een zorgenkindje. Er is nog geen duidelijkheid wat de gemeenten uiteindelijk kwijt zijn en dat vinden meerdere fracties een risico. Voor de Lokale Partij Borsele doorslaggevend om als enige partij in Borsele tegen het voorstel te stemmen. In de gemeenteraad van Noord- Beveland is het onderwerp ook be sproken, maar nog niet besluitvor mend. De partijen daar beperkten zich tot vragen en verreweg de meeste kwamen van de lokale par tij Ben. „In mijn optiek ontbreekt de financiële paragraaf', zei Mark Faasse. Hij stelde daarom meerdere vragen van financiële aard, maar dat moest hij volgens wethouder Piet de Putter maar schriftelijk doen. „Dat is gebruikelijk." De vliegvelddirectie maakt een tour langs de drie dorpen om in woners uitleg te geven over de gevolgen. Nieuwdorp (woens dag) en Arnemuiden (donderdag) zijn al geïnformeerd, Lewedorp is op 22 mei aan de beurt. De groei van het aantal helikop- tervluchten past binnen de ge luidsnormen van Midden-Zee land. Wel kunnen omwonenden meer overlast ervaren, omdat he li's meer lawaai maken dan vlieg tuigen. Daarom wil de vliegveld directie dat de helikopters zo snel mogelijk via een nieuwe route naar het zuiden vliegen, naar Vlissingen-Oost en de Wester- schelde. Dan hoeven ze niet hele maal over Walcheren. De directie verwacht 2000 starts en landin gen op 200 vliegbare dagen. In Arnemuiden kwa men weinig reacties op de toelichting van Rob Gomersbach van Vlieg veld Midden-Zeeland. De inwo ners van Nieuwdorp reageerden positief, zegt dorpsraadvoorzitter Han Michielsen. „Er waren geen negatieve reacties, wel kritische vragen. Bijvoorbeeld over met welke helikopters gevlogen gaat worden. Dat zijn niet die grote chinooks, maar kleinere toestel len." In Nieuwdorp kwamen onge veer 25 mensen naar de voorlich tingsbijeenkomst. „Niet zo veel", zegt Michielsen. „Maar wel heel positief dat het dorp vooraf is geïnformeerd en dat we betrokken worden." Hij verwacht dat de overlast wel mee zal vallen. „Ze vliegen niet recht over het dorp, maar een meter of 300, 400 ver derop en het geluid is ongeveer ge lijk aan de traumahelikopter of de politiehelikopter. En ze vliegen al leen overdag, niet 's nachts." Uitnodiging inwoners van Borsele Afscheid burgemeester Jaap Gelok Jaap Gelok neemt op 21 april 2017 afscheid als burgemeester van de gemeente Borsele. Hij was drie jaar burgemeester van Strijen, vijftien jaar van Borsele en gaat nu genieten van zijn pensioen. U bent als inwoner van Borsele van harte uitgenodigd voor een informeel afscheid. U bent welkom van 16.00 tot 18.30 uur in vergader- en congrescentrum De Stenge, Stengeplein 1, 4451 CZ, Heinkenszand. Parkeren is mogelijk op het parkeerterrein aan het Kamilleplein 5, 4451 LA Heinkenszand. Met vriendelijke groet, Het gemeentebestuur van Borsele zaterdag 8 april 2017 BE GOES Het podium van theater De Mythe vulde zich gisteravond met Oos terse taferelen. Honderden leerlingen van balletstudio Free dansten er het verhaal van de Qing Dynastie. Het verhaal dat draait om drie Chinese prinsessenzusjes. De Qing Dynastie is de derde show die Free ge maakt heeft voor de Goese themajaren. Na eerdere voorstellingen voor het Afri- kajaar en het Latijns-Ameri- kajaar was het dit jaar de beurt aan Azië. Daarvoor bewerkte het team van de studio de film over de Qing Dynastie tot een dansvoor stelling. Wie de voorstelling nog wil zien zal vandaag zijn kans moeten grijpen. Om 14.00 uur en om 19.30 wordt de show nogmaals vertoond. Daar zijn nog kaartjes voor te koop. De voorstelling van morgen is al uitverkocht. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Samenwerken met de andere vijf Bevelandse gemeenten op het gebied van toerisme en eco nomie. Het is een mooie ge dachte, vinden de meeste frac ties van Borsele. Maar er zijn ook twijfels. Kijken gemeenten uiteindelijk, als het er écht op aan komt, niet eerst naar het eigen belang? Melita Lanting Heinkenszand Vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden verwacht een groei van 800 naar 2000 heli- koptervluchten per jaar voor de bouw en het onderhoud van windmolenparken voor de kust van Walcheren. Die vliegen langs en over Arnemuiden, Nieuwdorp en Lewedorp. Maurits Sep en Melita Lanting Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 128