Tien jaar cel voor seks met dochter 69.50 mm 3 dagen Veluwe Dijsselbloem gaat ervan uit dat hij karwei mag afmaken EUWS 11 krijgen. Belangrijker is dat Turken in Nederland veel Turkser zijn dan bij voorbeeld Marokkanen Marokkaans zijn. Ze zijn goed georganiseerd en de binding met hun land van herkomst is veel sterker. Ze blijven veel meer onder zichzelf. Daar zijn ze vrij in." „Ja, het is steeds meer een religieus geladen thema geworden. We kijken bij nieuwkomers steeds meer naar hun moslim zijn en zien daarin het grootste integratieprobleem. Het ver schil is ook dat we nu over de tweede en derde generatie migranten spre ken. Die eisen hier hun plekje op voor hun manier te leven. Wij vin den dat moeilijk als het strijdig is met onze manier van leven en nog moei lijker als we met hun manier van le ven rekening zouden moeten hou den." „We zijn meer eisen gaan stellen. Eerst dachten we nog: ze gaan toch weer terug. Dat dachten ze zelf ook. Dat denken we nu niet meer, dus willen we dat migranten goed Ne derlands praten, dat ze hun eigen geld verdienen. We hebben partici patiecontracten en inburgeringscur- sussen. Dat is ook wel goed hoor, want we zijn heel lang wel heel mak kelijk met het Nederlanderschap om gegaan. We stuurden bij wijze van spreken iemand zijn nieuwe pas poort gewoon met de post op. Maar daar is het een veel te belangrijk mo ment voor. Er hoort symboliek bij, een ceremonie met een burgemees ter, een welkom. Maar ook een op roep: beseft u dat u lid wordt van een andere samenleving? En dat u daar trots op mag zijn?" Toch gaan ook veel Turkse Neder landers die hier geboren zijn naar de stembus voor een referendum over de macht van een president van een land waar ze niet wonen. „Een stem voor of tegen Erdogan raakt hen in hun dagelijks leven nau welijks. Maar Turken zijn een volk dat trots is op hun land. Dat geldt ook voor hen die er niet geboren zijn. Symboliek is daarin heel belangrijk. En Erdogan ziet dat. Wat dat betreft: over hoe je mensen bij je land be trekt, kunnen we nog wel wat van hem leren." De Portugese premier António Costa maakte Dijsselbloem kort ge leden na een geruchtmakend inter view in de Frankfurter Allgemeine uit voor 'racist, seksist en xenofoob'. Dijsselbloem wekte zijn woede op door te zeggen dat je niet al je geld kunt uitgeven aan drank en vrou wen en daarna om steun kunt vra gen. Hij ontkende het daarmee over specifieke landen te hebben. Deze week maakte hij een slechte beurt door niet in het Europese par lement te verschijnen voor een de bat over Griekenland. Dat debat vindt nu plaats op 27 april. „Op Ko ningsdag", aldus de demissionaire minister. In het parlement vormde zich deze week spontaan een ruime meerderheid die zijn ontslag eiste. Maar: het parlement gaat helemaal niet over het ontslag van de Euro- groepvoorzitter. Dat zijn de Euro- groepministers van Financiën. Dijsselbloem zelf gaat er nog steeds van uit dat hij kan aanblijven tot aan het eind van zijn mandaat, in januari, en zei niet te weten of er een 'gat' ontstaat tussen dat mo ment en zijn opstappen als demis sionair minister. „De coalitiege sprekken lopen nog wel even door." Dijsselbloem heeft in de Euro- groep wel „iets uit te leggen", aldus de Spaanse minister Luis de Guin- dos voor het begin van de bijeen komst. Ook de Belgische minister Johan Van Overtveldt zei zich voor te kunnen stellen dat Dijsselbloem een toelichting geeft over inhoud en woordkeuze in het gewraakte interview. De Vlaming zei dat Dijs selbloem wat hem betreft gerust kan blijven: „Ik deel diens indruk dat hij daar brede steun voor heeft." Het Openbaar Ministerie (OM) had twee weken geleden ook tien jaar geëist. De incest met zijn dochter begon volgens het OM in 2002, toen het kind veertien jaar oud was. De verkrachtingen eindigden volgens justitie in 2014. In 2011 kreeg het slachtoffer een kind van haar vader. Ze was toen 23 jaar oud. Maar ook daarna zouden de verkrachtingen gewoon zijn doorgegaan. Volgens de rechtbank was de man vaak gewelddadig en kon het kind geen kant op. „Door het be staan van haar dochter wordt zij da gelijks herinnerd aan de verkrach- Door het bestaan van haar dochter wordt ze dagelijks herinnerd aan de verkrachting tingen", aldus de rechtbank. De man had verklaard dat hij pas na de 21e verjaardag van zijn doch ter seks met haar had. Zij wilde dat graag, aldus de man. Maar de recht bank noemt dit leugenachtig. Dat vermoeden werd vooral gevoed omdat hij de seks pas toegaf, nadat uit dna-onderzoek was gebleken dat hij vader én opa van zijn klein dochter was. De seks met zijn stiefdochter ontkende hij aanvankelijk ook. Pas tijdens de zitting gaf hij dit toe. De rechtbank vindt dit onaanvaard baar, mede gezien het grote leef tijdsverschil tussen H. en zijn stief dochter. Het feit dat hij later met deze vrouw trouwde en er kinde ren mee kreeg, doet daar volgens de rechtbank niets aan af. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg H Pb Hl Onderwijs Slagingspercentages op het voortgezet onderwijs. Criminaliteit ■■WMHil incl. diner 3 dagen Biesbosch 3 dgn Drenthediner zaterdag 8 april 2017 GO Heeft het begrip integratie in Ne derland de afgelopen jaren een an dere lading gekregen? Zijn we strenger geworden voor de integratie van migranten? Jeroen Dijsselbloem is niet van plan op te stappen als voorzitter van de Eurogroep. Hij zei dat vanmorgen bij aankomst op Malta, waar hij vandaag een in formele vergadering van de Eu rogroep voorzit. Of zijn Portu gese collega hem voordraagt voor ontslag, zei hij niet te weten. ANP Malta Een 52-jarige man uit Herken bosch moet tien jaar lang de cel in. Volgens de rechtbank in Roermond heeft André H. zijn dochter jarenlang misbruikt en verkracht. Bovendien heeft hij seks gehad met zijn destijds zestienjarige stiefdochter. De man moet daarenboven 15.000 euro smartengeld aan zijn doch ter betalen, is vrijdag bepaald. ANP Roermond —Rechtbank Roermond Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting VWO HAVO VMBO G/T VMBO-K VMBO-B '05/'06 Nederlands Turks Marokkaans Surinaams Antilliaans Overig niet-westers Ï4/Ï5 '05/'06 'W/'i5 Overig westers Percentage geregistreerde verdachten van misdrijven, per bevolkingsgroep 2005 2015 Voor maar: Gelegen in het gezellige plaatsje Putten, middenin het Speulder- en Sprielderbos. 2 nachten in 3* Hampshire Hotel - Mooi Veluwe (8,1 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht), gratis parkeren &wifi Aankomsten t/m augustus. Betaal pas bij aankomst! 3* Tulip Inn Meerkerk 3* Best Western City de Jonge (8,3) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet Incl. rondvaart Biesbosch CQ50 lx diner (hoofdgerecht) Q 50 Gratis parkeren en wifi Gratis wifi en drankje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11