Ben ik ouderwets als ik een hekel heb aan blote vrouwen? Koos Postema Een vriendin zegt elke keer weer af voor feestjes Gerda Havertong U houdt van de cam ping. Bij het woord barbecue glanzen uw ogen van genot. Maar u ergert zich aan al dat ver gaande blote gedoe van vrouwen bij de wastafels. Ik vraag me af hoe het is gesteld met eventueel al te blote mannen aan hun wastafels. Of zijn die campingmannen net zo kuis als mijn dienst plichtige generatiegenoten VEEL BLOOT IS NIET MOOI OF NIET MOOI MEER die als soldaten nooit bloot aan de legerwastafels ston den maar met tenminste één (te) grote groene militaire onderbroek aan. Om van de dorpse dienstplichtigen maar te zwijgen. Die droe gen zelfs tijdens het scheren een slobberig (te) groot hemd. Wat is dat toch met die blotigheid, zoals u dat noemt, in het openbare leven (niet alleen op de cam ping). Laten we eerlijk zijn: veel menselijk bloot is niet mooi of niet mooi meer. Zelfs bruingebrand bloot is al te volop aanwezig - vaak dikkig, geplooid, hangend hier en daar. Vooral daar. Wie vindt dat nou mooi? Wie hier opgewonden van raakt, moet toch eens met een geestelijke gezondheids deskundige praten. Nee mevrouw, u bent als 64-jarige niet ouderwets of preuts. Veel blotigheid is lelijk, dat ben ik met u eens. Wat raad ik u aan? Ga lekker douchen op een stil moment van de dag. De bloteriken zitten dan meestal bij hun tent of cara van aan een eerste wijntje ofbiertje, in afwachting van de eerste frikan- dellen die ook deze dag voor hen tot, al weer, een feestdag zul len maken. Uit het feit dat u twij felt aan de redenen die uw vriendin aan voert, blijkt voor mij dat de vriendschap al een beetje wankel is. Jullie hebben er duidelijk nog niet over gepraat dat u haar gedrag vreemd vindt en dat u haar niet helemaal gelooft. Misschien is die vriendin helemaal niet meer zo'n goede vriendin? U noemt haar ook 'een' vriendin. Meteen denk ik aan welke belangen centraal staan. Wat is de kwaliteit van jullie vriendschap? Waarom moet het vanzelfsprekend zijn dat ze aanwezig zal zijn op de feestjes? In elk geval blijkt uit weinig dat u plezier met haar hebt. Om erachter te komen wat de vriend schap nog waard is, adviseer ik om haar gewoon te blijven uitnodigen, en haar 'afmeldpraatjes' te nege ren. Zeg gewoon iets als 'ik bel je wel weer'. Ik ben ervan overtuigd dat ze op termijn zal terug komen op haar gedrag als zij het de vriend schap waard vindt. 'Je zegt nooit meer iets over mijn afwezigheid, miste je me niet op dat feestje laatst?' Het zou namelijk best eens kunnen dat ze het fijner vindt om uw onverdeelde aandacht te krijgen. Dat ze er slecht tegen kan die te moe ten delen met allerlei feest- KOM ERACHTER WAT DE VRIENDSCHAP NOG WAARD IS gangers. Als dat zo is, dient dat natuurlijk besproken te worden, want haar gedrag lijkt ten koste te gaan van uw gemoedstoestand en dat kan natuurlijk nooit de bedoe ling zijn van een vriend schap. Weet in ieder geval dat absentie ook een vorm van aandacht vragen is - en die in sommige gevallen nog krijgen ook. <1 magazine 63 Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat.' Binnenkort begint het campingseizoen weer. Ik (vrouw, 64) houd van het campingleven: buiten zijn, lekker barbecueën. Eén ding vind ik minder: sommige vrouwen wassen zich bij de wastafels en trekken daarbij al hun kleren uit. Ga douchen, denk ik dan, en sluit de deur. Ben ik ouderwets, of vindt u dit ook raar? W.d.W. uit Heiloo Theatermaker (70): 'Alles wat je uit liefde geeft, doet ertoe.' Een vriendin van me meldt zich steevast af voor feestjes. Behalve jammer vind ik dat ook ergerlijk. Als ik haar erop aan spreek, zegt ze dat het niet waar is. Ze herinnert zich wel dat ze niet kwam, maar vindt de redenen die ze aanvoerde terecht. Ze noemt het 'toeval'. Wat moet ik daarmee? L.K. uit Utrecht WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 118