Dit plekje is nog vrij Nu volop Last Minutes Karin's 10 Extra korting Toscane Boek nu! Als tienduizenden Turkse Nederlanders gaan stemmen in een referendum over Turkije, wat zegt dat over hun integratie in Nederland? „Integratie is steeds meer een religieus geladen thema geworden", zegt socioloog Paul Schnabel. geïntegreerd, ze zijn voor ons té be trokken bij hun land van herkomst. Dat soms zelfs alleen het land van herkomst van hun ouders is. En zij voelen dat ze er ook niet helemaal bij horen hier. Wij vragen: waar kom je vandaan? En als een hier geboren Utrkse Nederlander dan zegt: 'uit Oss', dan vragen wij: 'Ja, maar waar kom je echt vandaan?'. Ik denk dat de demonstranten voor het consulaat eigenlijk vooral reageerden op het feit dat ze zich niet geaccepteerd voe len. Deze mensen horen economisch en sociaal gezien bij Nederland, maar zijn cultureel en politiek in het land van herkomst." „Er zijn veel verschillende groepen in Nederland. Die kunnen prima geïn tegreerd zijn, maar toch een eigen ge meenschap vormen. Neem de Hin doestanen in Den Haag bijvoorbeeld. Maar dat is wel iets anders dan poli tieke activiteit voor een ander land." Integratie kun je best meten. Tenminste: als je het objectief bekijkt. „Dan ben je geïnte greerd in Nederland als je hier je eigen broek kunt ophouden: je eigen brood verdient, een gezin kunt onderhouden. De dingen die je mag verwachten van een volwassen persoon", zegt Paul Schnabel, die zich als voormalig di recteur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) jarenlang met het onderwerp bezighield. Zo werkt het meestal niet, weet de bekende socioloog. Want integratie? Daar kijken we subjectief naar. „En dan gaat het er om of de samenleving een groep als geïntegreerd ziet en of die groep zich geïntegreerd voelt." En wat moet je dan als na een mis lukte couppoging honderden Turks Nederlandse Erdogan-fans met wap perende Turkse vlaggen over de Eras- musbrug in Rotterdam lopen? Of rel- schoppen bij het consulaat in die stad? En wat als tienduizenden hier geboren en getogen Turken vol vuur discussiëren en, tot en met morgen, stemmen in een referendum dat toch echt alleen over Turkije gaat? „Ik denk dat de gemiddelde Neder lander dat niet prettig vindt om te zien. Wij zien zo'n groep dan niet als PROFIEL Inkomen Gemiddeld inkomen van Werkloosheid Gezondheid om-'"" vertrek 12,15,19 en 22 April Kleinschalige accommodaties weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl zaterdag 8 april 2017 GO 'Nederland kan wel wat van Erdogan leren' Is dat erg? Mustafa Yeneroglu, de Europese campagneleider van Erdogan zei deze week in onze krant: „In Ne derland wordt nu van minderheden verwacht dat ze nog Nederlandser zijn dan witte Nederlanders." „Ja, zoals vrouwen beter moeten zijn dan mannen om dezelfde baan te Cyril Rosman Paul Schnabel (Ber gen op Zoom, 17 juli 1948) Afgestudeerd als soci oloog Van 1998 tot 2013 di recteur van het Sociaal Cultureel Planbureau Sinds 2002 Universi teitshoogleraar aan de Universiteit Utrecht Sinds 2015 lid van de Eerste Kamer voor D66 Het Jaarrapport Integratie dat het CBS eind 2016 publi ceerde laat zien dat Turkse Ne derlanders vaker werkloos zijn en minder verdienen dan 'autochtone' Nederlanders. Ze scoren wel vaak beter dan Marokkaanse Nederlanders. personen 20 jaar en ouder Nederlands Westers waarvan nieuwe EU waarvan Pools Bulgaars Roemeens Niet-westers waarvan Turks Marokkaans Surinaams Antilliaans overig niet-westers O 5 10 15 20 X 1.000 EURO De werkloosheid naar bevolkingsgroep 25 Percentage personen met een bijstandsuitke ring 2000 (zeer) goed ervaren gezondheid. 100 V\\\\\\v kwwv Griekenland - Corfu - Roda Corfu Sea Palm Residence Italië - Toscane - Montepulciano Borgo del Faggio Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10