f Lionels bier en andere manieren om een voordelige citytrip te boeken H MIJN ROADTRIPMUZIEK De wereld van Hans Avontuur ^7 Hans Wie komende maanden een citytrip wil maken, boekt zijn tickets het beste 55 dagen voor vertrek. Dat is de uitkomst van een groot onderzoek van internetzoek- machine momondo.nl, waarbij 2,66 miljard ticketprijzen naar honderd bestemmingen met elkaar werden vergeleken. Zijn we daar mee voorgoed verlost van de vraag of we op het juiste moment boeken? Nee, maar het helpt wel. Drie vuistregels voor een voordelige citytrip. 1 Wees flexibel Hoe flexibeler je bent, hoe groter de kans op een goedkoop ticket. Wie niet alleen kan spelen met de datum, maar ook met de bestemming en luchthavens is spekkoper. Populariteit, evenementen en ge brek aan concurrentie drijven de prijs op. Een dag vroeger of later kan daardoor al een enorm verschil maken. Zo vonden we bij Ryanair in mei een vlucht naar Barcelona-Girona voor 25 euro, die een dag eerder 100 euro kost en een dag later 70. 2 Gebruik je boerenverstand Uit het onderzoek van momondo.nl blijkt dat het moment van boeken grote invloed heeft. Wie de regel van 55 dagen aan houdt, zou 43 procent besparen. Hoewel cijfers niet liegen, is het een gemiddelde dat per datum en bestemming héél anders kan zijn. Gebruik daarom je boerenverstand. Zoek ook vóór en na je favoriete datum naar prijzen. Op die manier zie je al snel of het tarief voor jouw gewenste ticket hoog of laag is. Bovendien zijn er steeds meer luchtvaartmaatschappijen en ticketaanbieders waar je tegen een kleine vergoeding de prijs tijdelijk vast kunt zetten. 3 Bekijk het hele plaatje Een van de grootste fouten die wordt gemaakt is dat reizigers zich blind staren op de prijs van het vliegticket. Het loont echter om ook de kosten voor hotel, levensonderhoud en parkeren mee te wegen. Een van de belangrijkste redenen waarom kleinere steden momenteel sterk in populariteit toenemen is juist het doorgaans vriendelijke prijsniveau. En vergeet de pakket reis niet. Alles zelf boeken is niet altijd zalig makend. 41 Fietsen met Joop magazine 45 reizen Of ik nou door Drenthe rijd of door de Australische Outback, Danny Vera's album The Outsider is mijn vaste reisgenoot. B hans.avontuur@persgroep.nl Hij was voorbestemd om skikam pioen te worden. Uitzonderlijk getalenteerd en uitgerust met een onverzettelijk karakter. Maar nadat een reeks blessures een einde hadden gemaakt aan de sportcarrière van Lionel Alphand, werd broer Luc de grote ster. „Ik ben de kampioen van de après-ski", zegt Lionel met een brede lach. En zo is het. Lionel is berggids en bierbrouwer geworden in het dorp Vallouise in de Franse Flautes Alpes. „Daar word ik niet rijk of beroemd van, maar wel gelukkig." De microbrouwerij Alphand was er al vóór de hype van ambachtelijk bier. Lionel had het fenomeen ruim twintig jaar geleden in Amerika gezien en is er thuis mee begonnen op de manier zoals hij op de ski's stond: onverschrok ken. Lionel laat de brouwerij zien en presenteert zijn Blonde, Blanche, Stout en La 3 Pistes - spreek dat op z'n Frans uit en het klinkt als Trappist. Terwijl Lionel me naar het proef lokaal leidt, meen ik diep verbor gen in zijn vriendelijke gezicht een vleugje droefenis te zien. Ik durf hem niet te vragen of hij niet al zijn bieren zou willen inruilen voor één gou den medaille. Alsof Lionel het moment van twijfel aanvoelt, zwaait hij met een fles: „Kom Flans, het is tijd voor iets leuks, we gaan proeven!" Het Nederlandse fietshotel Saint Roch in de Franse Flautes Alpes heeft Joop Zoetemelk, Wilfried de Jong en Rob Flarmeling gestrikt voor de 'Bucketlist Challenge Alpencols', een kleine week fiet sen over beroemde bergen als de Galibier, Granon, Échelle en Izoard. Inschrijven kan tot 15 april. bucketlist-chailenge.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100