13 Groene Ster zou binnenkort zomaar een ploeg in de eredivisie én de eerste divisie kunnen hebben. Het tweede elftal wil de volgende stap zetten. 'Natuurlijk heb ik spijt' De teleurstelling, boos heid en het ongenoe gen was van de ge zichten van de spelers van Groene Ster 2 af te lezen. Ze hadden maar één taak: Botafogo verslaan, om dan een week later kampioen te kunnen worden in de topklasse. Al bij het eerste deel ging het woensdag avond mis in sporthal Baskensburg. Er was één man die de zaken al wel érg snel kon relativeren. „We waren weer eens geen team", verzuchtte coach Azdine Boufrahi (32). De titel trainer kan hij eigenlijk niet dragen, omdat de spelers van Groene Ster 2 wegens drukte op werk en studie en verplichtingen bij veldvoetbalclubs ervoor geko zen hebben om niet te trainen. „En daarom zie je dat er vaak geen sa menspel is", analyseerde Boufrahi, die al snel zijn conclusies kon trek ken omdat dat wat hij woensdag zag al zo vaak had gezien tijdens dit seizoen. „Er zijn een paar jongens die wel trainen. Die zijn namelijk al goed genoeg om met het eerste mee te trainen. Maar als ze dan een wedstrijd met het tweede team spelen, willen ze zich laten zien." De paar mensen die op de laatste thuiswedstrijd van de titelkandi daat af waren gekomen, zagen een paar aardige combinaties en mooie goals, maar inderdaad geen hecht team. Boufrahi: „Deze jongens spe len puur op instinct. De helft kan individueel al mee in de eerste di visie, misschien zelfs de eredivisie. Samen is het een ander verhaal." Denni Oosse (33) en Mohammed Alhajaji (22) weten er alles van. De mannen van het eerste uur moes ten bekennen dat ze al te vaak wed strijden hadden gewonnen op indi viduele klasse. „We hebben echt Iifotfvsssiitmsi 'isss? een gouden lichting", meende Al hajaji, een behendige dribbelaar met een zenuwaandoening in zijn rechterarm, waar hij - getuige zijn snelle passeeracties - amper last van heeft. „Veel jongens kennen el kaar van het pleintjesvoetbal." „Maar dat is ook ons probleem", viel Oosse, aanvoerder en de keeper met de katachtige reflexen, bij. „Wij willen entertainen. Transito (nu koploper, zie kader) kan qua individuele klasse niet aan ons tip pen, maar er staat wel een team. Zij gooien een duel op slot als het moet. Dat kunnen wij niet goed." Toch kan Groene Ster 2 nog altijd kampioen worden, of via de na- competitie promoveren naar de eerste divisie. Dat is slechts een klasse lager dan het eerste team. Boufrahi: „Het is nu tijd voor een volgende stap. Dat zou ook beteke nen dat we moeten gaan trainen, maar ik denk dat het een goede zaak zou zijn. Zelf hoop ik in mei mijn cursus TC2 zaal, het hoogste diploma in het zaalvoetbal, af te ronden. Ook voor mij is het nu tijd voor een volgende stap." Door het vertrek van Hicham Benhammou staat er voor komend seizoen een vacature open bij het Individueel kan de helft mee in de eerste divisie, samen is het een ander verhaal vlaggenschip van de Vlissingse zaalvoetbalclub. „De gesprekken lopen", lachte Boufrahi. „Niet al leen met mij, overigens. Ik wil eerst kampioen worden of promo veren via de nacompetitie. Dan zien we daarna wel." BALEN NA 31-1 vrijdag 7 april 2017 Trainer Azdine Boufrahi (rechts) baalt van de presta ties van zijn ploeg, fotospaul TEN HACKEN 'We waren weer eens geen team' Mitchell Minnaard Vlissingen Mohammed Alhajaji zoekt een gaatje. Denni Oosse probeert de rust te bewaren. - Azdine Boufrahi, trainer Een maand geleden namen Groene Ster 2 en Botafogo het ook tegen elkaar op. De Vlissingers wonnen toen met 31-1 van de Eindhovenaren. „Ik werd daarna door de KNVB gebeld", vertelde secretaris André Siereveld woensdag. „Ze vroegen me of ik de uitslag niet verkeerd had ingevuld." Dat was niet het geval. Bota fogo moest wegens vervoers problemen met vier spelers starten, met toestemming van de scheidsrechter, en werd compleet weggevaagd. Maar de Nederlandse voetbalbond besloot dat dat tegen de regels was geweest en liet de wed strijd opnieuw spelen. „De spelers van Botafogo vroe gen ons die eerste keer al in de rust of we alsjeblieft wilden stoppen en we gewoon 9-0 op het formulier wilden zetten", haalde Denni Oosse terug. „Dat wilden we niet, want we dachten dat we de doelpunten nodig zouden hebben in de ti telstrijd. Of ik er nu spijt van heb dat we dat niet gedaan hebben? Natuurlijk heb ik spijt." Botafogo revancheerde zich voor de veeg partij en bracht Groene Ster woensdag met een 4-8-overwinning het eerste puntenverlies in de eigen Bas kensburg toe. De achterstand op koploper Transito bedraagt nu twee punten, met nog één duel te gaan. „Ik hoop nog op de titel", aldus Oosse, „maar ik geloof er niet meer in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69