C9 Nuttig lesje noodopvang Raad Sluis: Investeer in zonnepanelen li Water- Kleppe(n) m^ÊÊÊ Humanitas zoekt gastgezinnen 2 Een parkeerkaart voor gehandicapten kost in de ene gemeente meer dan in de andere. En die verschillen worden niet kleiner, blijkt uit onderzoek. water v specialist PARKEERKAART GEHANDICAPTEN A ■P Commentaar Een lesje noodopvang: Ga niet om de drie dagen met vluchte lingen slepen maar biedt hun langdurig onderdak op een vaste locatie. Wees zeer open naar het publiek, óók over wat misgaat. Kijk naar Goes. Daar weet men hoe het moet. Deze aanbe velingen komen uit het onderzoek van het Instituut Fysieke Veilig heid naar de opvang van de laatste piek in de vluchtelingenstroom. Die is in 2015, mede door de oorlog in Syrië. Nederland moet flink improviseren om iedereen onderdak te bieden. In Goes is de res pons goed. Zó goed, dat de kledingbank voor vluchtelingen het aan bod niet kan verwerken. Ook in Middelburg zijn weinig proble men. Die gemeente besluit welwillend tot de vestiging van een tweede AZC, maar dat blijkt niet meer nodig. In Zeeland worden ook flinke fouten gemaakt. De gemeente Sluis communiceert niet slim en verkijkt zich op de reacties op het plan voor een asielzoe kerscentrum in Breskens. Onder druk van de bevolking blaast de gemeenteraad de plannen af. Het rapport maakt duidelijk dat plaatselijke overheden zich soms in bochten moeten wringen om het iedereen naar de zin te maken. In Goes worden de hekken rond de noodopvang in de Zeelandhal len snel met zeil bekleed omdat een naburige ondernemer bang is dat zijn klanten zich begluurd zullen voelen. Gaat dat veel te ver, of is het een kleine moeite die de scherpe kantjes van de zaak afhaalt? Het antwoord is niet zo belangrijk. Feit is dat Zeeland de opvang over het algemeen goed weet te regelen. De discussie over noodopvang leidt tot bespiegelingen over de landelijke asielpolitiek. Hoe sterk dat beleid ook is, het voorkomt waarschijnlijk niet dat ooit opnieuw grote groepen mensen hun heil hier zullen zoeken. Als de nood weer aan de man is, zal Zeeland goed helpen. Dat weten we nu. Het is iets om trots op te zijn. Zeeland improviseert over het algemeen goed bij de noodopvang van vluchtelingen Het college kreeg vorig jaar de op dracht uit te zoeken of er zonnepa nelen kunnen komen op het Ledel- theater, sportcomplex De Een hoorn en het gemeentehuis in Oostburg. Dat blijkt niet rendabel te zijn. Wel laat het college onder zoeken hoe energieverbruik in ge meentelijke gebouwen verminderd kan worden en worden de daken van twee mfc's beschikbaar gesteld aan een energiecoöperatie. „Leg de bal niet alleen bij particu lieren", vond Jaap Verherbrugge (D66). „Leg zonnepanelen op ter reinen waar je als gemeente wél ei gendomsrechten hebt, zoals op in dustrieterreinen waar grondover- schot is." Wethouder Peter Ploegaert was zelf ook teleurgesteld in de uit komst van het onderzoek. „Budget- Leg zonnepanelen op industrieterrein met grondoverschot tair neutraal lukte niet, maar we hebben een voorbeeldfunctie en moeten bereid zijn om te investe ren." CDA en D&T opperden ook om een nieuwe school in Schoondijke energieneutraal te bouwen, Ploe gaert beloofde dat idee mee te ne men. ALMANAK Het Kapelse college van burge meester en wethouders heeft de goede gewoonte om jaarlijks een overzichtje te publiceren van gedeclareerde bonnetjes. Het gaat dan onder meer om reis- en verblijfskosten en zake lijke lunches of diners. Door gaans zijn het bescheiden be- dragen waar de gemeente niet failliet aan zal gaan. Toch valt in het overzicht over afgelopen jaar iets op: de gedeclareerde tele foonkosten van wethouder Marco Kleppe zijn flink hoger dan die van zijn collega's. Maar ja, da's ook weer niet zo gek met zo'n achternaam. Weekmarkt naar donderdag Begijn beoogd lijsttrekker CDA Passieconcert in kerkje afgelast TERNEUZEN Rommelmarkt bij Goede Herderkerk Sluiskil Een parkeerkaart kan voor mensen met een handicap flink in de papie ren lopen. Het bedrag dat gemeen ten in rekening brengen loopt in Zeeland op tot bijna 80 euro. Daar komen, in elk geval als de kaart voor het eerst wordt aangevraagd, de kosten van de medi sche keu ring bij. De ge meente Hulst re kent daar bijvoor beeld 200 euro voor. Het Leidse on- derzoeks- bureau Efdrie presenteerde giste ren de resultaten van nieuw onder zoek naar de tarieven van de ge meenten. Binnen Zeeland rekent Schouwen-Duiveland het hoogste bedrag voor een vergunning: 77,40 euro. Ook Kapelle (67,35 euro), Middelburg (46,55 euro) en Sluis (40,15 euro) zijn behoorlijk aan de prijs. Veruit de goedkoopste ge meente is al vele jaren Borsele. Daar is een parkeerkaart voor gehandi capten gratis. De genoemde bedragen zijn de administratieve kosten ('leges') voor de vergunning zelf. Om voor een kaart in aanmerking te komen, is ook een medische keuring nood zakelijk. Op onder meer de Beve- landen moet de aanvrager daarvoor zelf een medisch adviesbureau in schakelen en de kosten betalen. Elders laten de gemeenten het KOSTEN IN DE ZEEUWSE GEMEENTEN VLISSINGEN Humanitas Zeeland is op zoek naar gastgezinnen die kin deren uit Rotterdam en omgeving een leuke vakantieweek willen be zorgen. Deze kinderen, in de leeftijd van 6 tot 12 jaar, kunnen om financiële en sociale redenen zelden of nooit op vakantie. Daarom houdt Humanitas voor hen de 'Actie Frisse Lucht'. Het is de bedoeling dat de kinderen een weekje meedraaien in een gezin. De vakantieweek vindt plaats van 15 tot 22 juli. Enj 03 iamm vrijdag 7 april 2017 Het is teleurstellend dat er geen zonnepanelen op drie gemeen telijke gebouwen komen en dat B en W van Sluis niet verder hebben gezocht naar mogelijk heden. Er kan meer, vinden ver schillende raadsleden. Sophie Stockman Sluis - Jaap Verherbrugge, D66 Tip? redactie@pzc.nl BRESKENS De weekmarkt in Bres kens gaat van de maan dag naar de donderdag. De 'werkgroep Marktza- ken', die de belangen van de marktkooplieden be hartigt, heeft geen be zwaar tegen een andere marktdag op het Oranje plein. Dat zei de Sluise wethouder Christiane van de Vijver woensdag in de commissievergadering. „We gaan kijken op welke manier we het nu verder aanpakken." TERNEUZEN Het CDA Terneuzen heeft de kandidaat-lijsttrekker voor de gemeenteraads verkiezingen van maart 2018 al bekendgemaakt: wethouder Jack Begijn uit Terneuzen. Terneu- zense CDA'ers beslissen 25 april op een ledenver gadering over zijn kandi datuur. In 2014 trok hui dig fractievoorzitter Ro nald Lippens uit Biervliet nog de CDA-kar in Ter neuzen. Begijn was toen kandidaat-wethouder. SINT ANNA TER MUIDEN Het Passieconcert in het kerkje van Sint Anna ter Muiden gaat zondag niet door wegens ziekte. Vo caal kwartet Cappella I Fiamminghi onder leiding van Arie Lensen zou een concert geven met en kele gastzangers en cel liste Ellen Dieleman, met als titel 'Personen rond om het kruis.' De organi satie van het concert zorgt dat mensen die al gereserveerd hadden, hun geld terugkrijgen. In de Goede Herderkerk in Terneuzen wordt van daag en morgen een rommel- en boeken markt gehouden. De markt is vandaag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. Dan is er ook meubilair te koop. De opbrengst gaat naar de protestantse gemeente Terneuzen. Dezelfde Rolf Bosboom P Gemeente Borsele Kosten vergunning exclusief medische keuring (euro) Kosten vergunning inclusief medische keuring (euro) Goes 16,00 Hulst 13,35 213,45 Kapelle 67,35 Middelburg 46,55 215,35 Noord-Beveland 15,00 Reimerswaal 25,00 Schouwen-Duiveland 77,40 161,45 Sluis 40,15 Terneuzen 18,50 Tholen 15,50 Veere 28,50 97,00 Vlissingen 31,70 133,30 *zelf regelen/kosten niet bekend Aanmelden via ActieFrisse- Lucht.Zeeland@humanitas.nl. Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64