6 Aanleg rondweg begin volgend jaar van start Zakjes hondenpoep opruimen Permanent wonen op parken biedt veiligheid De aanleg van de rondweg Scharen dijke is al een paar keer uitgesteld. Deze week startten Burgemeester en Wethouders de inspraakproce dure. Volgens wethouder Wout van den Berg gaat het nog lukken om begin volgend jaar met de aanleg te beginnen. „Wij gaan ermee aan de slag en de provincie wil ook graag." De rondweg, die Scharendijke moet bevrijden van het doorgaand verkeer, is het slotakkoord van de recreatieverdeelweg. Met die weg is in 2003 in Burgh-Haamstede be gonnen. Het laatste stuk begint bij jongerencamping Duin en Strand, gaat via het waterlooptracé langs de kom van Scharendijke en eindigt op de Weelweg. Kosten De aanleg van de nieuwe rondweg kost 2,6 miljoen euro. De provincie V betaalt, maar eventuele meerkosten komen voor rekening van de ge meente. Wij gaan met de rondweg aan de slag Het gaat om een weg voor zowel snel als langzaam verkeer, waar een maximumsnelheid geldt van 60 ki lometer per uur. Voor de aanleg moet het bestem mingsplan worden gewijzigd. Een voorontwerp hiervan is vanaf maandag in te zien in het gemeen tehuis en via de website ruimtelij- keplannen.nl. Inloopavond Het plan ligt tot 22 mei ter inzage. Op donderdag 20 april houdt de ge meente een inloopavond in dorps huis De Putmeet in Scharendijke. Het definitieve bestemmingsplan is rond oktober klaar. Daarna moet de gemeenteraad er nog over besluiten en moeten de vergunningen nog worden verleend. Fase drie van de recreatieverdeel weg bij Scharendijke had er al moe ten liggen. Scharendijke wees een eerdere variant af, waarna uiteinde lijk werd gekozen voor het water- looptracee. Daarna werd langdurig onderhandeld met het waterschap. Tenslotte liet de provincie in okto ber vorig jaar weten dat het alle maal nog wat langer ging duren, omdat de wettelijk verplichte on derzoeken nog niet waren uitge voerd. Daarbij ging het om geluids belasting en de mogelijke aanwe zigheid van bodemschatten. OOSTERLAND Een joekel van een ventilatiepijp, zo'n kunststof bloe- menkrat die in de verkoop wordt gebruikt, zakjes hondenpoep, een bierflesje en een McDonaldsbeker. De gekste dingen plukten 43 Oosterlandse scholieren gistermid dag uit de struiken in hun dorp. Traditiegetrouw nam de dorpsraad van Oosterland het initiatief voor de zwerfvuilactie Oosterland Me- gaschoon. Veel leuker dan boven de schoolboeken hangen, vinden Han nah Slingerland en Sam Otte uit groep 6 van de Ds. Bogermanschool en Indy van der Laan en Esmé Steenpoorte uit groep 5 van de Oos terburcht. En, geven ze eerlijk toe, ze leren er eigenlijk ook wel van. „Nu valt pas op wat er allemaal ligt", zeggen ze. En eentje bekent eerlijk: „Soms gooide ik zelf ook af val op straat. Dat zal ik nu niet meer doen." In ruil voor hun diensten gaf de gemeente de kinderen een beker cadeau, foto marieke mandemaker Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. Permanent wonen op bunga lowparken voorkomt criminali teit. Daarom mag Schouwen- Duiveland dit niet verbieden. Dit pleidooi houden een Schiedammer en een Vlaardin- ger in een brief aan de ge meente. Zij bezitten recreatie woningen op de Salvatorhoeve in Ouwerkerk en zijn blij dat een aantal daarvan permanent in gebruik is. Zo zijn er altijd mensen op het park en dat voor komt inbraak en vandalisme. Met het verbod baseert Schou wen zich op verouderde wetge ving, vinden ze, en daarom moet de gemeente er maar snel mee stoppen. Hun verhaal sluit aan op het pleidooi dat de Belangenvereni ging Vrij Wonen vorig jaar hield. De club vindt de recrea tiebungalow het ideale middel om ouderen langer zelfstandig te laten wonen. Maar wethouder Jacqueline van Burg houdt vast aan haar beleid. Permanent wonen legt extra druk op voorzieningen in de gemeente en werkt scheef- wonen in de hand, zegt zij. Ook bestaat het gevaar voor spook- dorpen. IN DE REGIO Ladies Night in dorpshuis Zonnemaire Gespreksavond voor moslims en christenen MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 7 april 2017 SD Zestig km per uur op nieuwe weg Op de rondweg Scharendijke geldt straks een maximumsnel heid van 60 kilometer per uur. De weg is bedoeld voor langzaam- en snelverkeer. Ton van den Nouweland Scharendijke Jongeren- camping m Nieuwe rondweg Molen De Lelie - Wout van den Berg, wethouder Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie M Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com Ton van den Nouweland Ouwerkerk ZONNEMAIRE Dorpshuis de Maire in Zonnemaire houdt op zaterdag 8 april een Ladies Night. Er zijn ver schillende work shops te volgen zoals groene smoothies maken, een wijnproeverij en creatieve work shops. De op brengst van de avond gaat volledig naar Stichting Kin deren Kankervrij (KiKa). De Ladies Night begint om 19.30 uur. Tickets kosten vijf euro. Voor meer informa tie: christiannerun- forkikamarathon.nl. GOES Stichting Variant Goes, gemeente Goes, Stichting Ar- raman Moskee Goes en de Raad van Kerken Goes houden vandaag, vrijdag, een ge spreksavond in Goes voor moslims en christenen. Het doel van de bij eenkomst is elkaar beter te leren ken nen en begrijpen. Aanwezigen gaan samen in gesprek over hun geloof en geloofsgewoonten en zoeken naar ma nieren om vreed zaam samen te leven en te werken. De bijeenkomst be gint om 19.45 uur met koffie en thee in de ontmoetings ruimte van Eras- musflat SVRZ aan Troelstralaan 160- 161 in Goes. De avond begint met een welkomst woord, daarna ver tellen de panel leden over hun ge loof en is er een vragenronde. De bijeenkomst wordt afgesloten door wethouder André van der Reest (foto). KENNISMAKEN MET KOUDEKERKSE INLAAG BURGH-HAAMSTEDE Natuurmonumenten houdt zondag 9 april een wandeling langs de Koudekerkse Inlaag en de Oosterschelde. Gids Arie Bakker neemt de deelnemers mee terug in de geschiedenis van de strijd tegen het water, die het landschap grotendeels heeft bepaald. De dijkdoorbraak bij de Schelphoek onthult een deel van de zwarte bladzijde uit de geschiedenis van Schouwen-Duiveland. Amateurkok Marco Jansen serveert verschillende Zeeuwse zaligheden. De excursie start om 12.00 uur bij de Plompe Toren in Burgh-Haamstede en eindigt rond 13.30 uur. Niet-leden be talen 10 euro. Aanmelden is noodzakelijk en kan via nm.nl/activiteiten. foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE De Vanger, 09.00 en 10.00 uur: Meer bewegen voor ou deren, 15.30 en 16.30 uur: Bewegen voor kinderen op muziek-de Pret- planner; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herensociëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; Sportcentrum Wes- terschouwen, 20.00 uur: Concert Marinierskapel der Koninklijke Marine; DREISCHOR Studio Onbekom merd, 13.00-15.00 uur: Keramiekles; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljarten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; ZIERIKZEE Brogum, 19.30- 23.00 uur: Regio- ruis tweede voor ronde; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling museum; FiZi, 20.00 uur: Poesia sin fin; Pontes Pie- ter Zeeman, 19.30-21.30 uur: In leveren kleding voor voorjaars- beurs kinderkle ding; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur Beklimming van de toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.OO IZOO uur: Oude- rensoos, 19.30- 21.45 uur: Repeti tieavond Harmonie vereniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54