Verrot leuk klusje z< ÜO 6 Het ding schijnt officieel een 'theetip' te heten, maar zullen we dat tuttige woord snel weer vergeten? Geen woorden maar daden: daar gaat het om. En hun werk doen deze theezakjesuitlekdingetjes prima. Hieke Grootendorst geeft elke week klustips én een inkijkje haar leven als klusvrouw. Vandaag: houtrot repareren lil 111 111 1. Groen, 2. Retro 3,95, Cabanaz 3. Tropisch 3,90, Rice Eerst kijken en voelen Zorg voor een 'schone wond' DE KLUSVROUW vrijdag 7 april 2017 7. Le Creuset Laat maar lekken Zie je krakjes zitten in de huidige verflaag? Zie je de kit wijken langs het glas? Dat zijn de plekken waar vocht in komt, dat het hout kan aantasten. Als het nog niet zichtbaar is, kun je het voelen. Voel je zachte plekken? Aan de slag! Zoals altijd: eerst ontvetten en schuren. Zorg ervoor dat het rotte deel echt helemaal weg is met liefst ook nog wat goed hout, zodat je een 'schone wond' hebt. Verwijder slechte kitranden. Dan stofvrij maken zodat je klaar bent voor de houtreparaties: vullen en kitten. Bij mijn buitenwerk gebeurt er altijd wat. Ik leer hele straten kennen en zij mij. 'Goh, wat leuk, een vrou welijke schilder!' of 'dat zie je niet vaak zeg, een vrouw op de stei ger!' Zo vaak als ik dat niet heb gehoord... Ik ga overal vrolijk op in. Maar ik voer ook serieu zere gesprekken. Bijvoor beeld als ik 'opereer'. Laatst trof ik een stuk houtrot aan. Dit stuk heb ik weggebeiteld en nu heb ik een prachtig gapend gat. Aan mij de eer om dit zo te herstellen dat je niet meer ziet dat het 'nep' is. Terwijl ik aan de slag ben met een vulmiddel spreekt een man me aan: 'Dat ziet eruit als vakwerk'. Ik leg uit hoe ik te werk ga en welke materialen ik ge bruik. Hij wil het bij hem thuis zelf gaan doen, maar vraagt voor de zekerheid mijn kaartje. Zeker bij buitenhout kom ik houtrot tegen. Natuurlijk is voorkomen beter dan genezen, maar als het dan toch zover is, is de repara tie een leuk klusje. Ik heb eer van mijn werk en het hout is weer voor jaren beschermd. Zorg in elk geval dat je stevig staat met je trap. Straks ziet de hele straat je vallen met een pot verf in je handen. Dat blijft nog heel lang een anekdote tijdens het jaarlijkse straatfeest. FOTO EN ILLUSTRATIESTJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45