Bekentenis 2017; 'Bewoners in de steek gelaten na wateroverlast' Meisje overlijdt maand na ongeval in Goes Oorzaak brand Kapelle is menselijk handelen 2 MAAN LEO Column ook op vrouwen val is het jaar dat ik 'uit de kast kom. Niet omdat ik op vrouwen val (dat wist men namelijk al). Niet omdat ik stie kem een uiterst perverse hobby heb (die houd ik liever voor me zelf)- Niet omdat ik een groot trauma met me meedraag (ik ben een open boek, tegen wil en dank). Nee, in 2017 kom ik uit de kast als introvert fenomeen. Dit zal u mis schien verbazen, ja, zelfs onderge tekende was erdoor verrast! Zet me voor een groep en ik glo rieer. Plaats me op een podium en ik leef op. Geef me een publiek en ik pak het in. De leukste momenten op mijn werk zijn de Open Dagen. Dan ben ik de hele dag in de weer met leerlingen en hun ouders; het ene moment geef ik een-op-een- advies, het andere moment spreek ik 250 man toe. En ik doe het alle maal met ogenschijnlijk eindeloze geestdrift en toewijding. Op dat moment ben ik zo extravert als maar zijn kan. Maar als ik thuiskom ben ik moe, en niet alleen na een Open Dag. Ei genlijk ben ik ook moe na een ge wone dag onder de mensen zijn. Niet zozeer fysiek moe, maar vooral uitgeput in mijn hoofd. Na een dag werken heb ik een goed uur nodig om weer tot mezelf te komen. Daarna doe ik de dingen waar ik het meest van geniet: lezen, schrijven, creatieve projecten, series kijken. Alleen, welteverstaan. Vroeger zag ik die solitaire activi teiten als een guilty pleasure, iets waar ik niet echt van hoorde te ge nieten. Ik was immers een opwin dend extravert wezen, geen onge zellig, ontoegankelijk, sinister in trovert schepsel! Maar toch. Toch heb ik behoefte om me terug te trekken. Toch ben ik het meest ge lukkig als ik alleen ben. Want van alleen zijn krijg ik energie, terwijl ik bij sociale interactie energie ver lies. Dus zeg ik in 2017 voor het eerst, al is het nog wat ongemakke lijk: ik ben een introvert persoon. En ik ben er trots op! Toch ben ik het meest gelukkig als ik alleen ben DESTELLING Vandaag; Ik wil ook dineren met de koning Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NEDERLANDERS KIJKEN STEEDS MINDER TV CDA Sluis sluit PVV niet uit Dierenarts De Vos overleden Fusie havens duurt langer TERNEUZEN Dominic Seldis inPorgyen Bess Een deel van de straat en tien wo ningen kwamen vorige week woensdag vol water te staan nadat de hoofdwaterleiding sprong bij werkzaamheden. Hoewel snel actie werd ondernomen, bleef het daarna stil en dat zit de bewoners niet lekker. „Eigenlijk klopt het niet wat er is gebeurd", zegt Rino Gelok, een van de gedupeerden. „Door een menselijke fout breekt die leiding. Vervolgens wordt alles in het werk gesteld om de leiding te repareren, maar daarna hoor je als bewoner van niemand meer iets. Niet van de gemeente, de aannemer, nutsbe drijf of de brandweer. 'Het is verze- keringswerk', hoor je dan. Je mag alles zelf regelen. Dat vind ik niet netjes." Gelok, oud-WD-raadslid, mist ook betrokkenheid vanuit de politiek. „In verkiezingstijd hadden ze hier allemaal in hun laarzen op de stoep gestaan. Er is discussie ge weest over de capaciteit van de rio lering, nou, die blijkt onvol doende." De bewoners zitten nog steeds met de gevolgen van de 'mini-wa tersnood'. In de woningen staan nog altijd droogmachines om het vocht te verdrijven. „Ik heb er eerlijk gezegd niet bij stilgestaan", zegt directeur Martijn van Sabben van aannemingsbedrijf Fraanje. Volgens hem wordt nog steeds onderzocht wat de precieze oorzaak is. „Delta heeft ook werk je mag alles zelf regelen. Dat vind ik niet netjes zaamheden verricht aan leidingen. Het is dus even de vraag op wiens bordje het ligt." Burgemeester René Verhulst, die zelf wel ter plaatse is geweest, 'snapt de emoties'. Volgens Ver hulst zal de gemeente naar aanlei ding van de kritiek informeren bij de diverse instanties. Volgens Ge lok hoeft het voor sommige bewo ners niet meer. „Mijn buurman zei: 'Als ze nog met een bloemetje ko men, smijt ik het zo op straat'." Het 5-jarig meisje dat begin vorige maand betrokken was bij een onge val op de Deltaweg in Goes, is woensdag overleden. De auto waar het kind met haar moeder (28) en broertje (2) in zat, vloog woensdagochtend 1 maart uit de bocht op de afrit van de snelweg. Het voertuig belandde daarbij in het water. Omstanders haalden de slachtof fers uit het water. De kinderen wa ren er slecht aan toe en werden di rect gereanimeerd. Het broertje kwam snel weer bij kennis. Beide kinderen werden met een trauma helikopter naar het ziekenhuis ver voerd. De moeder was na het onge luk nog aanspreekbaar en werd ook naar het ziekenhuis gebracht. Sinds het ongeval lag het meisje in het ziekenhuis. Daar vocht zij voor haar leven. Met het broertje gaat het naar omstandigheden re delijk goed. Het politieonderzoek naar de oorzaak van het ongeval is inmiddels afgerond, maar er is geen exacte oorzaak van het ongeluk naar voren gekomen. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand bij fruitteeltbedrijf KG Fruit in Kapelle is bijna klaar. Alle resultaten van een technisch én een tactisch onderzoeksteam worden nu naast elkaar gelegd, waarna de verzekeringsmaatschappij Zeeuw se Verzekeringen besluiten neemt. „Bij dit soort grote schades nemen we de tijd om dingen zorgvuldig uit te zoeken", aldus directeur Leo Re- mijn. „Alle partijen zijn gehoord en alle verklaringen staan op schrift", legt Remijn de procedure uit. „Wij hebben nu een heleboel informatie waar we nauwkeurig naar gaan kij ken en dat heeft tijd nodig." Volgens de verzekeraar is er bij deze brand sprake van een onge lukkige samenloop van omstandig heden. „Maar er zijn nog wat on duidelijkheden die uitgezocht moeten worden. Iedereen weet dat er in een houten kist geen kortslui ting optreedt. Het is dus niet zo dat er een technische oorzaak voor de brand is. In dit geval gaat het om menselijk handelen." vrijdag 7 april 2017 Gisteren: Geen enkele partij mag de PVV uitsluiten 730 stemmen TSE VERL.OE&ERINS SA AT MAAR CsOOR.' BIJ NADER INZIEN In de krant van gisteren stond vermeld dat het CDA Sluis samenwerking met de PVV na de ge meenteraadsverkiezin gen van volgend jaar uit sluit. Dat is niet juist. Het CDA sluit de PVV niet uit. Fractievoorzitter Sjaak Quaak noemt een coalitie met de PVV wel 'een zeer moeilijke zaak'. „De ver schillen zijn groot, maar uitsluiten gaat een stap te ver", benadrukte Quaak gisteren nog maals. TERNEUZEN Dierenarts Johan de Vos is gisterochtend plotse ling overleden. Hij was tientallen jaren werkzaam bij het Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen en voorgan gers daarvan. De Vos vergaarde in zijn vakge bied internationale roem door zijn kennis op het gebied van dierenkanker. Hij was onder meer voor zitter van het Nederlands Kankerfonds voor Dieren. TERNEUZEN Zeeland Seaports en Ha venbedrijf Gent nemen een maand langer de tijd om een fusie te verken nen. In november vorig jaar meldden de haven bedrijven dat het onder zoek een half jaar in be slag zou nemen. Ze plak ken er nu een maand aan vast, zodat eind mei dui delijk wordt of een fusie haalbaar is. Volgens de havenbedrijven vergt het onderzoek op enkele punten meer tijd. Contrabassist Dominic Seldis verzorgt zondag in de serie Open Haard- concerten een optreden in Porgy en Bess in Ter- neuzen. In het katern Uit Thuis van gisteren werd abusievelijk ver meld dat het optreden plaatsvindt in Ter Reede in Vlissingen. Het optre den begint om 15.00 uur. De gedupeerden van de water overlast in de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat in Goes voelen zich in de steek gelaten na het incident. „Je hoort van niemand meer iets", zegt bewoner Rino Gelok. Luc Oggel Goes -Rino Gelok, gedupeerde Marjoleine Kramer Goes Willem Adriaansens Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2