m I ig 1 mmm mm Unilever stuurt Zeeuws Meisje de laan uit 4 Coldcaseteam heeft beet Justitie heeft een mogelijke seriemoordenaar gearresteerd die in de jaren '80 en '90 meerdere prostituees zou hebben omgebracht. Het lijkt me geweldig de koning in het echt te zien H mm® d Walcheren Binnen Buiten Volkstuintjes onder glas HALVARINE Het gaat om een 58-jarige Rotter dammer die in jaren 80 en 90 vol gens de politie twee, maar mogelijk vijf vrouwen heeft vermoord. Vier van de vijf zijn op exact dezelfde wijze omgebracht. Justitie vond het 'onverteerbaar' dat er zoveel onopgeloste moorden waren Dit maakt het Openbaar Ministe rie vandaag bekend. De arrestatie van de man, afgelopen dinsdag, is voortgekomen uit een ongekend groot onderzoek naar moorden op prostituees in heel Nederland. On der leiding van het Rotterdamse OM werden in stilte de afgelopen zes jaar 85 onopgeloste moorden te gen het licht gehouden. In de afge lopen 30 jaar zijn er in Nederland 127 prostituees vermoord. Ruim 40 zaken werden al wel opgelost. Justitie vond het onverteerbaar dat er nog zoveel 'openstaande' moorden lagen. „Het waren vaak heel trieste zaken die minder in de belangstelling stonden dan andere moorden, omdat het prostituees betrof, maar ook die vrouwen ver dienen het dat alles op alles wordt gezet", aldus René Bergwerff van het politieteam. Een speciaal coldcaseteam dook in de dossiers, helemaal terug tot de jaren 80. Daarbij werd onder meer de manier waarop slachtoffers om het leven werden gebracht onder ling vergeleken. Justitie heeft altijd vermoed dat er meervoudige moor denaars actief waren. Juist omdat het ging om een specifieke slacht- offergroep: prostituees. De aanhouding van de Rotter dammer is het eerste concrete re sultaat van het omvangrijke politie onderzoek. Hij is vastgezet voor de moorden op Berendina Stijger in 1990 en Maria Hofland in 1991. Die moordzaken zijn weer te linken aan drie andere moorden, omdat er spe cifieke overeenkomsten waren. Zo was bij vier van de vijf vrouwen de keel doorgesneden en werden zij het slachtoffer van vergelijkbare seksuele handelingen. Het cold caseteam van de Rotterdamse poli tie verhoort de man momenteel. Bij vier van de vijf vrouwen was de keel doorgesneden en er waren vergelijkbare seksuele handelingen De politie kwam de Rotterdam mer op het spoor na een doorbraak in de dna-databank van het Neder lands Forensisch Instituut. Een dna-spoor dat gevonden werd bij één van de moorden, kon worden gelinkt aan een mannelijk familie lid van de dader.P4 12°C Nieuwsmedia c? P7 Lactosevrij Moordenaar prostituees zit vast Tobias den Hartog Rotterdam Ko k mm Ze kan het nog steeds niet geloven. Carolien Rottier (49) uit Goes is één van de 150 genodigden voor het koningsdiner van Willem- Alexander op vrijdagavond 28 april in het Koninklijk Paleis Amsterdam. „Ik kreeg kippenvel toen ik ge beld werd", zegt ze. Elodie Kint Goes Alle inwoners van het konink rijk die net als de koning op 27 april jarig zijn én een kroonjaar te vieren heb ben, konden zich aan melden voor het diner. Uit 11.000 aanmeldin gen zijn 150 gasten ge loot. Rottier is er daar één van. „Een uniek cadeautje", reageert ze dolenthousiast. „Het lijkt me geweldig om de koning in het echt te zien en dan ook nog eens van heel dichtbij. Ik vind dit zó'n bij zondere kans... Dineren in het paleis met de koning en koningin, dat maak je maar één keer mee." Ze heeft gisterochtend haar outfit op de kop ge tikt. „Een heel mooie lange galajurk. Zwart-wit met bloemen. Het is echt een feestjurk voor een bijzondere gelegenheid. Hier ga ik niet even de hond in uitlaten", grapt ze. Als Rottier over drie weken op haar mooist voor Willem- Alexander en Maxima ver schijnt en ze het koningspaar de hand mag schudden, weet ze al precies wat ze wil zeggen. „Ik wil ze eerst alle bei feliciteren met de vijftig ste verjaardag van Willem- Alexander. Daarna wil ik ze bedanken voor de uitnodi ging en zeggen dat ik het zo'n toffe actie vind van de koning dat er 150 'gewone' mensen op zijn verjaardag mogen komen." Na de groepsfoto en het diner, volgt er nog een rond leiding door het paleis. Wat Rottier verder van de avond moet verwachten, weet ze ook niet. „Ik laat me helemaal verrassen en ga er lekker van genieten." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN vrijdag 7 april 2017 Temperatuur weer omhoog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1