20 M ■rai Overtuigend een kickbokser neerzetten, dat kan Imanuelle Grives prima. Jonge jongens komen op Selma uit Vechtershartaf. „Die zeggen dan: Respect, mevrouw!" VINCENT LUISTERT RADIO Hi, here is New York City and I'm your spe cial radiolistener today. Oh, oh people, wat heb je hier ontzettend veel radio. New York is het radio-Mekka, moslim- ban of niet. En wat klinkt het anders dan bij ons. Ik had verwacht dat de New Yorkse radio nog harder, nog dichtgesmeerder met muziek en geluid zou zijn dan die bij ons. Niets is minder waar. Sterker nog, radio klinkt hier een beetje ouderwets. Rustiger dan onze ra dio, men laat af en toe een stilte vallen en er zijn nog van die jingles met close harmonyko- ren. Frans, Spaans, Koreaans, Chinees, je hoort het allemaal. Ik heb zelfs een Russische zender gevonden. Russische pop, elke song klinkt als een inzending voor het Eurovisie Songfestival. Zou deze zender vanuit de Trump Tower uit zenden? Katholiek, evangelisch, Bollywoodmuziek, Mozart, adhd-jazz, het is hier allemaal. Sommige zenders, vooral de publieke, klin ken als lokale omroepen van kleine dorpen in Nederland. Hier, WHCR-FM, een man met een klapperend kunstgebit die nauwelijks uit zijn woorden kan komen, wil dat wij als we iets moois hebben gehoord, doneren. Vijf dol lar mag, 200 is ook goed. The Answer, conservatieve commerciële ra dio op 970 KHZ AM. „Uit onderzoek blijkt dat jonge vrouwen van nu iets heel anders willen dan hun moeders en zelfs dan hun oma's. Laat mij maar thuis zitten, dat zegt dit onderzoek en daar gaan we vanmiddag over praten. Daarna hebben we het over de Democraten. Want het bewijs stapelt zich op, de Democra ten hebben Trump wel degelijk afgeluisterd en er is geen enkel, ik herhaal geen enkel bewijs dat er banden waren tussen het Trumpteam en de Russen." De presentator klinkt als een gereformeerde dominee met het absolute gelijk aan zijn kant. Ik zou hier vijf dagen op deze hotelkamer kunnen doorbrengen, luisterend naar een professor die spreekt over zijn mooiste eclips en een voetendeskundige die uitlegt hoe je je voeten gezond kan houden. Negeer je voeten nooit, mensen hebben geen idee hoe hun ei gen voeten eruit zien, check ze op zijn minst een keer per week. Een weerman kondigt aan dat het morgen tussen de 58 en 64 graden wordt, een reporter roept ons op om naar de baseballwedstrijd van The New York Mets te komen. Laten we dat maar eens gaan doen. See you\ Quote van de dag Jammer dat in onze samenleving jeugdigheid meer wordt gewaardeerd dan wijsheid en ouderdom PC Uitstel gala Sonneveld Weer echt koppel in RTL-serie INTERVIEW IMANUELLE GRIVES et kon een scène uit een film zijn. Het is klaarlichte dag in Rotterdam. Er rent een man door het trappenhuis van een appartementencomplex, ach ternagezeten door een jonge vrouw in een ochtendjas, die hem een schop geeft waardoor de man juist meer voorsprong krijgt. „Zo ging het!", roept actrice Imanuelle Grives (32) in het restaurant van Hotel New York. Alleen was dit geen filmopname, het was echt. Twee mannen probeerden midden op de dag bij haar thuis in te breken. „Twee dagen geleden", zegt ze, nog steeds onder de indruk. „Ik had vrij en was aan het relaxen. Ik hoorde ze bezig en trok met een ruk de deur open. Ze wisten niet hoe snel ze moesten wegkomen. En in een impuls ging ik er achter eentje aan." Voor de traagste inbreker van de twee was het een achtervolging met groot risico: Grives heeft vechtervaring. Voor seizoen twee van de BNN- serie Vechtershart deed ze tientallen trainingen in sportscholen in Amsterdam en Rotterdam, soms met hulp van MMA-vechtsportster Marloes Coe- nen. Er werd op fysiek vlak nogal wat van Grives verwacht. Als kickbokser en uitsmijter in een club slaat en schopt ze menig man door het beeld. „Ik ben tussen het eerste en tweede seizoen blij ven trainen met kickboksen. Proberen de bewe gingen erin te slijpen, je lichaam er vertrouwd mee te maken", vertelt de actrice die vooral tevre den is over haar trappen. „Ik ben helemaal fan van mijn afhoud-trap, een soort donkey-kick, maar dan vooruit. Die heeft die inbreker ook ge voeld", zegt ze. „Maar ik kreeg hem niet te pak ken, we renden de straat op en opeens drong de situatie tot me door. Iedereen keek naar me." Misschien was de achtervolging een impulsieve actie, maar wel één die past bij de energieke Rot terdamse. „Ik handel als er iets gebeurt, dat is mijn aard. Drie mannen die iemand in elkaar schoppen, dat kan niet. Dan doe ik iets, wat dan ook. Ik ben er ook tussen gesprongen toen een man agressief werd tegen een vrouw in de metro. De rest keek toe. Toen die man was vertrokken, riep ik: 'had iemand mij misschien even kunnen helpen?' Nou, het was alsof ik tegen lucht sprak. Maar ik ben allergisch voor onrecht. Weet je, in de tijd van Robin Hood was ik Robin Hood ge weest. Robina Hood!" Gespierd Na de trainingen voor het personage van Selma in Vechtershart zag Grives er heel anders uit dan tij dens haar doorbraakfilm Alleen maar nette mensen, waar ze voor de rol van de wulpse, pittige tante Rowanda heel snel 15 kilo moest aankomen. „Dat was niet mijn droomfiguur, maar ik schrok ook van mezelf toen ik de eerste beelden van het nieuwe seizoen Vechtershart terugzag. Daar was ik zo gespierd dat ik de mannelijke kant op ging." Dat ze Selma in het eerste seizoen overtuigend had neergezet, merkte Grives aan reacties op straat. „Jongens kwamen naar me toe met de vuist op hun hart: 'Zo, mevrouw, respect! Hoe u vocht, echt tof!"' Totaal anders dan na haar optre den als de dominante Rowanda uit de Bijlmer. „Toen hielden mensen juist afstand, zo van: wat gaat die vrouw doen? Gaat ze uithalen? En maak ten ze grapjes tegen me in straattaal." Is Celblok H op de buis, dan wordt Grives op straat gezien als de lieve, zorgzame Dorien en krijgt ze letterlijk knuffels. „Mensen reageren op merkelijk als ze je herkennen van televisie." Maar het vaakst wordt ze herkend van Wie is de Mol „Echt niet normaal, zoveel respons. En alleen maar positief. Ik kreeg honderden reacties op so- In een impuls ging ik achter die inbrekers aan. Ze wisten niet hoe snel ze weg moesten komen vrijdag 7 april 2017 NY radio Reageren? vincent@persgroep.nl —Acteur Waldemar Torenstra (43) in Grazia. CABARET Het Wim Sonne- veld-gala in Carré ter ere van de honderd ste geboorte dag van de ca baretier (28 juni), wordt pas in het najaar ge houden. Het or ganiseren van het evenement kost meer tijd dan gedacht. TELEVISIE In de serie Nieuwe Buren speelt voor derde keer een een koppel mee dat in het echt ook een setje is: Abbey Hoes en Tobias Kersloot. Eerder waren er Daan Schuur- mans en Bracha van Doesburgh en Fedja van Huêt en Karina Smulders. 3 ■u 4) 'ONRECHT, IK BEN ER ALLERGISCH VOOR' Alexander van Eenennaam 44 Voor de rol van Rowanda in Alleen maar nette mensen (2012) moest Imanuelle Grives 15 kilo aankomen, foto september film

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19