OZCAN AKYOL ledereen wijst naar elkaar als schuldige voor gifgasaanval r j corendon 6 All Inclusivelekker uit eten of toch zelf kokenM w Wat kiest u? i ff Wat kiest u? Kunuku Aqua Resort itrkrkrk corendon.nl Column Als we de berichten moe ten geloven, wordt de PVV van Geert Wilders eindelijk volwassen. De partij is voornemens om in 6o plaatsen mee te doen aan de gemeente raadsverkiezingen, zodat er ook écht invloed kan worden uitge oefend, bijvoorbeeld door wet houders. zegt af te willen rekenen met 'het imago van eenmanspartij', eerst door van onderen, dus op lokaal niveau, te bouwen aan een poli tieke beweging die overal goed zichtbaar is, en dus niet alleen op het landelijke podium. Maar vooralsnog ademt het initiatief weinig zelfvertrou wen en lef uit. De PW wil na melijk alleen meedoen in ge meenten waar vorige maand klinkende resultaten zijn ge boekt. De kans is dus aanzien lijk dat er wederom goede cij fers voor de partij uit de stem bus zullen rollen. hoor ik u denken. Ik zou het eerder een veilig avontuur noemen. Het tekent het politieke instinct van Wilders, die wel vaker het signaal geeft dat hij weinig fiducie heeft in de compe tentie van burgers die actief deel willen uitmaken van de partij. Want terwijl we dezer dagen de feestelijke tijding lezen dat de PW zich ook op lokaal niveau wil pro fileren, rijst wederom de pran gende vraag waarom gewone mensen nog steeds niet lid van de partij kun nen worden. Als Wilders daad werkelijk het imago van potentaat van zich wil afwer pen, is het misschien een idee om eerst een ledenpartij te worden. Het getuigt van de nodige min achting om vrijwilligers in kleine steden en dorpen keihard voor je te laten werken, maar deze mensen directe invloed te onthouden, zoals andere partijen dat wel doen met stemmingen tijdens congressen. Nu luidt het devies nog altijd dat degenen die netjes ja en amen knikken, op gepaste tijden slijmen en gehoorzamen en vooral blind adoreren, een prominente plek in de Tweede Kamer kunnen krijgen. Maar ook daarna is het aanpassen of opkrassen. Kortom: dat zijn niet echt de kenmerken van een vol wassen partij. Deelname aan de gemeente raadsverkiezingen is een goed streven. De PW moet overal ver tegenwoordigd zijn. Maar neem de achterban dan wel serieus. Dat verdienen die mensen. Waarom kunnen gewone mensen geen lid worden van de PVV? Onder meer de Verenigde Staten, de Syrische oppositie en Turkije zeggen zeker te weten dat het Sy rische leger van president Bashar al-Assad chemische wapens heeft gebruikt. Washington zegt ook dat diens bondgenoten Rusland en Iran 'grote morele verantwoor delijkheid' dragen voor de doden. Damascus en Moskou ontken nen achter de aanslag de zitten. Het Russische ministerie van De fensie stelt dat de giftige stoffen zijn vrijgekomen uit een wapen arsenaal van rebellen. Dat werd geraakt toen Syrische gevechts vliegtuigen aanvielen. Slachtoffers van de mogelijke gifgasaanval in Khan Sheikhoun vertonen symptomen die 'over eenkomen met blootstelling aan chemische stoffen'. Dat conclu deert Artsen zonder Grenzen (AzG). Het gaat onder meer om vernauwde pupillen, spierspas- men en onvrijwillige ontlasting. Dat kan volgens AzG wijzen op blootstelling aan het zenuwgas sarin. Medewerkers van de hulporga nisatie bezochten meerdere zie kenhuizen en zagen er slachtof fers die naar bleekmiddel roken. Dat duidt er sterk op dat zij in aanraking zijn gekomen met chloor. AzG vermoedt dan ook dat de slachtoffers zijn blootgesteld aan zeker twee chemische stoffen. W Rusland: giftige stoffen kwamen vrij uit een arsenaal van de rebellen Vertegenwoordigers uit zeventig landen kwamen gisteren in Brus sel bijeen voor een grote donor conferentie over de toekomst van Syrië en de regio. Antonio Guter res, de secretaris-generaal van de VN, riep de internationale ge meenschap op een einde te ma ken aan het 'vreselijke' lijden van Syriërs. Hij riep op tot meer geld en steun voor vluchtelingen in en buiten Syrië. 7 DAGEN Blue Bay Golf Beach Resort - - maamugsa Beoordeeld met een 8.0 U vliegt met G-een extra, kos-tew nvkOatijdëiri 023 75106 06 II AU Inclusive Beoordeeld met een 8.4 donderdag 6 april 2017 GO @ÖzcanAkyol Achterban De Limburgse Staten-fractie- voorzitter Robert Housmans Maar dat is toch juist heel slim?, De beschuldigingen vliegen over en weer over wie dinsdag een gifgasaanval uitvoerde in de stad Khan Sheikhoun. Daar bij kwamen in de Syrische pro vincie Idlib zeker 72 mensen om het leven. Gerben van 't Hof Damascus Tropisch Curacao VERTREK MEI meivakantie ei049 4 zwembaden en kinderbad Gratis wifi bij de receptie Zeer royale appartementen en villa's Professionele golfbaan met 18 holes Badhanddoekenservice Juni nuv.a€799 Juli nu v.a Aug. nuv.a €999 €899 9 dagen meivakantie nu v.a. €1199 2 zwembaden (1 met 2 grote glijbanen) Ruime appartementen en kamers Gratis shuttleservice naar Willemstad Gratis wifi op het gehele resort Bekend van het TV-programma Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7 dagen. Reissom exclusiefCalamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6