belangrijk kan zijn bij Oranje Enorme belangstelling voor Zeeland Outdoor Pattinama terug naar vrienden bij Groene Ster 13 zv racen inhoudt. „Ik begin nu aan mijn derde zomer hier. Ik ben nu toe aan de finesses." In de fgelopen wintermaanden coördineerde Goegebeur het on derhoud en was hij - als jonkie - verantwoordelijk voor de staat van de Boudragon. „Ik heb echt moe ten leren om dingen te delegeren en dus anderen, die vaak ouder zijn, te vertellen wat ze moeten doen. En zeker als ik het anders wilde dan zij en ik vond dat ze het ook op mijn manier moesten doen, was dat wel eens lastig. Eenmaal op het water richt ik mij op de functie van boat captain, waarbij je toezicht houdt op alles wat er aan boord gebeurt." In oktober 2017 start een editie van de Volvo Ocean Race, waarbij een aantal topboten een reis rond de wereld maakt. Met de equipe van de Ocean Races Academy zul len ze tijdens de Europese etappes zo dicht mogelijk bij de deelnemers in de buurt proberen te komen. In 2020 wil Goegebeur zelf crew mem ber zijn op één van de jachten. „Als Michiel zich zó blijft ont wikkelen, is die kans reëel", zei Bouscholte. „Het is niet dat hij daarvoor een sollicitatiebrief moet schrijven. Zo werkt het niet in dit wereldje. Schippers zullen hem aan het werk moeten zien. Daarom is het zo belangrijk dat we bij de Volvo Ocean Race in de buurt zijn. Misschien mag hij dan een keer tij dens een trainingstocht mee. En voor een nieuweling als Michiel geldt dan: het eerste dat je doet, is enorm belangrijk. Maak je een fout, dan heb je het meteen ver prutst en komt het niet meer goed. Maar laat je je meteen van je beste kant zien, dan heb je een kans dat ze je nog eens vragen. Zo moet je erin rollen. Van Breskens naar een deelname aan de Volvo Ocean Race is een lange weg." Oranje. Ik heb meer adem, meer in houd ook. En ik ben tactisch sterker geworden." Waar hij onder Marcel Loosveld vaak één van de spelers was die geen of nauwelijks speeltijd kregen, is dat onder de nieuwe bondscoach Max Tjaden anders. „Hij geeft me veel vertrouwen. Daardoor ben ik in mijn acties ook net wat gelukkiger. Ik durf veel meer. Tegen Servië heb ik gescoord, tegen Engeland maakte ik er drie, tegen Rusland was ik ge vaarlijk en tegen België scoorde ik ook. Dat geeft een heerlijk gevoel. Ik voel me belangrijk en heb nu ook het gevoel dat ik mijn verantwoor delijkheid moet nemen. De jonge jongens vertel ik dat ze geduld moe ten hebben. Ik heb hetzelfde mee gemaakt. Soms maak je veel kilome ters zonder dat je veel speelt. Daar leer je van en het helpt bij je ont wikkeling als zaalvoetballer." Kansen Hoe schat de Vlissinger de kansen in van Oranje? „Italië is van de bui tencategorie, we moeten een heel goede dag hebben om kans te ma ken. Tijdens de voorbereiding op het EK-kwalificatietoernooi heb ben we ons vooral op de eerste wed strijd tegen Georgië gericht. Dat zou onze grootste concurrent voor de tweede plaats moeten worden. Het is daarom heel belangrijk dat we die eerste wedstrijd winnen. Daarna krijgen we Italië en als laatste Wit- Rusland. Die wedstrijd moetje ook winnen en hopelijk is het EK dan nog in zicht." EK-KWALIFICATIE Plek voor 12 landen Wat elf jaar geleden begon als een nationaal driedaags concours, is in middels uitgegroeid tot een vier daags internationaal evenement van allure. Er komen op het luxe evenementencomplex aan de Boomdijk in Nieuw- en Sint Joos land 260 combinaties aan de start. Zij vertegenwoordigen liefst vijf tien verschillende nationale bon den. „De belangstelling is weer enorm", zegt bestuurslid Vincent Bol van de samenwerkende orga nisaties Stichting Hippische Sport Zeeland, De Kroo Ruitersport en Dressuurstal Argonout. „Dat is natuurlijk fantastisch. Aan de andere kant is het verve lend dat je ontzettend veel mensen moet teleurstellen omdat er niet nog meer plaats is. Zelfs voor de Grand Prix kür op muziek - het hoofdnummer van het evenement op vrijdagavond - staan er mensen op de wachtlijst. Hun enige hoop is dat er gedurende de inloopwed strijden iemand afvalt. Ook de ove rige rubrieken zitten vol." Derde piste Bol vindt de grote interesse overi gens niet zo vreemd. „Als stichting werken we steeds aan kwaliteits verbetering. Zo is er nu een derde piste aangelegd, zodat er meer plaats is voor het losrijden. Dat spreekt de ruiters aan. En het be taalt zich uit in deze overweldi gende deelname." Met Jeanine Nieuwenhuis, Jas- mien de Koeyer, Vincent Bol, Ste phanie de Frel, Thamar Zweistra, de zusjes Jessica en Chantal Nijpjes en Marijke van Giesen is Zeeland sterk vertegenwoordigd in het in ternationale gezelschap. Het weekeinde is gereserveerd voor de internationale jeugd. Ook die rubrieken zitten overvol. Bol: „Ook dit is niet zo verwonderlijk. Voor de Nederlandse jeugd tellen de wedstrijden mee voor kader vorming voor de nationale teams. En ook België, Duitsland, Enge land, Rusland, Noorwegen en Zweden komen met een sterke af vaardiging." Pattinama haalde zijn zaalvoetbal schoenen dit seizoen niet uit de kast. „Bij Hoek was het uitgeslo ten", aldus de aanvaller, die vorige zomer overstapte van Vlissingen naar de Zeeuws-Vlaamse zater dag-hoofdklasser. „Dat kon ik ook wel begrijpen." Maar bij Halsteren, waar hij weer samen gaat werken met trai ner Ruud Pennings, hadden ze geen bezwaren. „Ik heb het be sproken met Ruud en hij stimu leert het eigenlijk alleen maar. Hij weet dat ik, toen ik op vrijdag avonden zaalvoetbalde bij Groene Ster en op zondagen speelde bij Vlissingen, nooit geblesseerd was." „Ik zal het even afkloppen, maar ik denk dat het een win-winsitu- atie is", vervolgt hij. „Halsteren heeft een superfitte Pattinama, ik mag weer lekker gaan zaalvoetbal len en Groene Ster heeft een nieuwe aanvaller. Voor Halsteren was het trouwens ook niets nieuws, want Sigourney Bandjar speelt bij TPP Rotterdam." Groene Ster bezet momenteel de zesde plaats in de eredivisie, maar is - met nog twee duels te gaan - nog niet helemaal veilig. De Vlissingers hebben nog één punt nodig om zeker te zijn van nog een seizoen op het hoogste niveau. Pattinama: „Ik wil natuurlijk op een zo hoog mogelijk niveau spe len, maar het maakt voor mijn keuze niets uit, het zijn mijn vrienden." Bij Hoek was zaalvoetballen uitgesloten. Dat kon ik ook wel begrijpen donderdag 6 april 2017 Ocean Race te halen Michiel Goegebeur, de leerling van de Ocean Races Academy met de meeste potentie, foto peter nicolai Het EK is van 30 januari tot en met 10 februari in Ljub ljana, de hoofdstad van Slo venië. Het gastland is auto matisch geplaatst. De zeven winnaars van de kwalificatie- groepen plaatsen zich direct. De zeven nummers twee én de beste nummer drie van de zeven poules gaan door naar de play-offs. Die bestaan uit een uit- en een thuiswedstrijd. Deze duels zijn in september van dit jaar. De vier winnaars van deze play-offduels kwalifi ceren zich ook voor het EK. Hippisch Zeeland pakt bij de opening van het outdoorsei- zoen meteen uit met een inter nationaal topevenement. Vanaf vandaag tot en met zondag wordt bij De Kroo de vierde editie van het CDI3* Zeeland Outdoor gehouden. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Groene Ster heeft met Josimar Pattinama de eerste verster king voor het komende seizoen binnen. De spits van Hoek keert bij Halsteren terug in het zondagvoetbal en daardoor is zaalvoetballen ook weer moge lijk. „Ik ben superblij", vertelt Pattinama. „Ik kan niet wach ten om weer te beginnen." Mitchell Minnaard Vlissingen - Josimar Pattinama garminvirb Josimar Pattinama.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67