Saïd Bouzambou voelt dat hij nu O O) 0) O 12 2 Van de Woestijne gaat ook naar Goes Van Lare houdt de nul tegen Tsjechië 150 deelnemers aan eerste Ster Omloop OCEAN RACES ACADEMY BRESKENS Terneuzenaar Michiel Goegebeur (16) ontwikkelt zich sterk bij de Ocean Races Academy in Breskens. Voormalig topzeiler Hans Bouscholte ziet het volledig in hem zitten. In navolging van Daniel Wissel stapt ook Yan- nick van de Woestijne over van Zeelandia Middelburg naar Goes. Het tweetal bewandelt dezelfde route als hun huidige trainer Rogier Veenstra, die volgend seizoen voor de groep staat bij de Bevelandse zondag-eersteklasser. De overgang van Van de Woestijne doet stof opwaaien bij Zeelandia Middelburg. De zon dag-tweedeklasser zag eerst de huidige oefen- meester na nog geen volledig seizoen als hoofdcoach vertrekken, terwijl de club veel in hem heeft geïnvesteerd. Vervolgens vertrok de veel scorende Wissel en nu laat dus ook Van de Woestijne, een talentvolle middenvelder, zich verleiden tot een stap hogerop. Aron van Lare kan tevreden terugkijken op zijn eerste interland in Oranje onder 14 jaar. De doelman uit Terneuzen hield in en tegen Tsjechië de nul en mede daardoor wonnen de Nederlandse voetballers met 0-2. De 14-jarige Van Lare, die deze zomer de overstap maakt van NAC naar PSV, had lange tijd weinig te doen. In de tweede helft kwam Oranje op voorsprong en tien minuten voor tijd kwam ook de 0-2 op het scorebord. In de slotfase had de oud-doelman van JVOZ en Terneuzen nog een knappe redding in huis. Vandaag treedt Oranje onder 14 opnieuw aan tegen Tsjechië. De kans is groot dat de andere keeper in de selectie dan onder de lat staat. Aan de eerste Ster Omloop van Nieuwland doen zaterdag liefst 150 renners mee. Dat is het maximale aantal dat Trimbelangen Mid den Zeeland bij de nieuwe wedstrijd kan toe laten. De race wordt verreden op een parkoers met een lengte van bijna 13 kilometer in de omge ving van Nieuw- en Sint-Joosland. Omdat er omlopen worden verreden, kunnen alle cate gorieën in dezelfde ronde van start gaan. Ze rijden uiteraard wel allemaal verschillende af standen en er worden afzonderlijke klasse menten opgemaakt. De start is om 12.00 uur aan de Oude Rijksweg. zv Van der Lijke Eikenhout Van Putten Vlak voordat vrij dag het zeiljacht van de Ocean Races Academy te water gelaten werd, zorgden leerlingen voor een laatste wax- en poetsbeurt. Michiel Goegebeur - ook in oplei ding - keek van een afstandje toe of het wel op de juiste manier ge daan werd. En zodra het niet naar zijn zin was, zei de Terneuzenaar er wat van. „Jongens, die plek nog..." „Mooi hè", zei Hans Bouscholte, de initiatiefnemer van de Ocean Races Academy die het allemaal gadesloeg. „Michiel is pas zestien, maar is al in staat de orders uit te delen. Hij zit nu drie jaar bij ons. Vanaf het begin dus. Hij is al heel ver en heeft van iedereen hier de meeste potentie om in 2020 aan de Volvo Ocean Race mee te doen." Bouscholte, voormalig topzeiler en oud-bondscoach van Neder land, zette in 2014 de opleiding op. Waar het Watersportverbond zich op de kleinere, olympische boot types richt, is hij bezig met de grote jachten. Hij kocht zelf de Pleomax, een schip dat zich al vaak bewezen had, en doopte 'm om in de Boudragon. 's Winters ligt-ie in de haven van Breskens voor onder houd, in de zomer maanden wordt er volop mee getraind, langs de hele westkust van Europa. „In de praktijk leert iedereen het meest." Nergens anders ter wereld be staat zoiets als de Ocean Races Academy, weet Bouscholte. Het is daarom nog altijd pionieren. „Het is ook geen fulltime opleiding", vertelde hij. „De leerlingen komen hier vaak in het weekeinde heen, vanuit het hele land. Dan gaan ze klussen aan de boot of- nu het vaarseizoen weer begint - het wa ter op. In totaal zijn er nu zo'n der tig bij ons aangesloten. Die zijn er niet altijd allemaal, hoor. Ga je zei len, dan kunnen er ook maar twaalf mee. Maar de besten zijn er constant, die willen niks missen." De leerlingen zijn tussen de vijf tien en dertig jaar oud. De één zit nog op school, de ander werkt al. Allen hebben de droom om ooit aan de Volvo Ocean Race mee te doen. „Dat wil natuurlijk niet zeg gen dat al onze leerlingen ook boudragon daadwerkelijk daarin terechtko men", zei Bouscholte. „Niet ieder een die in de jeugd van Ajax zit, komt ook in het eerste van Ajax te spelen. Maar we leiden ze wel op voor het oceaanzeilen en er zijn nog meer grote races, zoals de Ven- dée Globe. Bovendien kun je met wat je hier leert overal in de nauti sche industrie terecht. Er zijn al leerlingen van ons goed terechtge komen." Van Breskens naar een deelname aan de Volvo Ocean Race is een lange weg Michiel Goegebeur is één van de drie Zeeuwen die momenteel bij de Ocean Races Academy zitten. Zijn broer Hannes (18) zit er ook al vanaf het begin bij. Muirgen de Munck (18) uit Kortgene sloot zich afgelopen week aan. Hij maakte za terdag zijn debuut in een trai- ningstocht naar Scheveningen. „Ik was veertien toen ik hier aan boord stapte", vertelde Michiel Goegebeur. „Ik was destijds nog niet heel erg bezig met zeilen. Mijn vader had een bootje en toevallig zagen we in 2014 een keer de Pleo max in Breskens de haven binnen komen. Mijn vader vroeg toen: 'Mogen Michiel en Hannes een keer mee varen?' Hans zei: 'Kom maar een keer mee'. En zo is het gekomen." Leercurve Sinds de jongste van de Goege- beur-broers aanmonsterde, was zijn „leercurve heel steil". In de winters leerde hij de boot van bin nen en van buiten kennen, in de zomers ondervond hij wat oceaan- In Tbilisi, de hoofdstad van Georgië, jaagt het Nederlands team vanaf dit weekend op een ticket voor het EK, of in ieder geval voor deelname aan de play-offs. Via die achterdeur kan het eindtoernooi eventueel ook nog bereikt worden. Zaterdag begint het kwalificatietoernooi met een wed strijd tegen het gastland, een dag la ter is favoriet Italië de tegenstander. Dinsdag wacht het derde en laatste pouleduel, tegen Wit-Rusland. Tegen Italië heeft Bouzambou al eens eerder gespeeld. „Het was één van mijn eerste interlands, samen met mijn broer Hoessein en Khalid El Hattach, in Pescara." Hij denkt nog geregeld terug aan dat duel of haalt de wedstrijd terug met zijn broer. „We kwamen met 1-0 voor, maar verloren met 6-1. Echt, die Ita lianen waren zó goed. Ik was er zwaar van onder de indruk. Ze had den toen net het EK gewonnen en na die o-t ging de motor draaien. Al les klopte. De aannames, schoten, hoe ze het tactisch aanpakten, het was achteraf gezien mooi om zo'n wedstrijd eens te ervaren." Tactisch sterker Een goede les, noemt Bouzambou het nu. Het hoge niveau dat de Itali anen destijds haalden, dat wilde hij graag benaderen. De laatste maan den heeft hij stappen gezet, in fysiek en tactisch opzicht. „Ik ben fitter dan ooit", weet Bouzambou. „De wedstrijden met het nationale team zijn in fysiek opzicht heel zwaar. Daarom is het goed geweest dat ik de stap naar FT Antwerpen heb ge maakt. Dat zie je ook terug bij donderdag 6 april 2017 VOETBAL VOETBAL Aron van Lare. fotopzc WIELRENNEN Bij Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam is dit jaar het open Nederlands kampioenschap freestyle windsurfen. Er zijn vijf weekeindes aangewezen waarin de wedstrijd gehouden zou kunnen worden. Men is sterk afhankelijk van het weer. Op 13 en 14 mei wordt een eer ste poging gedaan. Judoka Sam van 't Westende gaat voor de tweede keer naar het EK. De Vlissinger is in de twaalfkoppige Oranje-selectie opgenomen. Hij komt op vrijdag 21 april in actie in de klasse - 73 kilo. Vorig jaar werd hij bij zijn EK-debuut zevende. Op zondag 23 april is ook nog een landenwed- strijd. Ook daar zal Van 't Westende aan mee doen. Wielrenner Nick van der Lijke (Team Roompot) vindt zich na drie etappes van het Circuit Cycliste Sarthe terug op de achttiende plaats van het al gemeen klasse ment. Gisteren werd de Middel burger elfde in een rit over 100 ki lometer en 21ste in een tijdrit van 6,8 kilometer. 21 Gennaro Eiken hout gaat vanaf volgend seizoen voetballen bij De Meeuwen in Zou- telande. Hij ver trekt bij Zeelandia Middelburg. Van wege een buiten landse stage is hij pas vanaf januari 2018 beschikbaar voor de zaterdag tweedeklasser. I Zaalvoetballer Niels van Putten was op dreef in de eerste klasse van Zeeuws-Vlaande- ren. Namens D'Ouwe Brug/ Outokumpu scoorde hij acht keer in één helft. Het duel met hek kensluiter Unitron eindigde in 16-4. Potentie om de Volvo Roeland van Vliet Breskens Hans Bouscholte vlak voor de tewaterlating van de Boudragon, zijn opleidingsboot. fotopeter nicolai - Hans Bouscholte Er zijn interlands geweest waar voor Saïd Bouzambou op het vliegtuig stapte met de weten schap dat hij misschien wel he lemaal niet zou spelen. „Dan hoopte ik op een paar minuten speeltijd, maar waren het er vaak nul", zegt de zaalvoetbalin ternational uit Vlissingen. Van daag vliegt hij weer, maar nu is het gevoel totaal anders. „Onder deze bondscoach voel ik ver trouwen. Ik ben een vaste waarde, start meestal in het eer ste blok en weet dat ik belang rijk kan zijn voor het team." Barry van der Hooft Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66