Tholen mikt op Zeeuwse bedrijven Scouting waarschuwt voor koekverkoper 6 Meer inspraak over energievoorziening i: Dat is de nieuwe route die burge meester en wethouders hebben uitgestippeld om tot een oplossing van de problemen te komen. Twee maanden geleden ontstond onrust over de energievoorziening in Ou verture, die nu via een collectief warmte-koudeopslag (wko)-sys- teem wordt geregeld. De gemeente en exploitant Eteck zaten in een impasse over contractverlenging en daarom wilde de gemeente het col- ln samenspraak met bewonersvereniging Ouverture liggen nu vier mogelijkheden voor lectieve systeem met ingang van volgend jaar vervangen door indivi duele systemen. De aanschafkosten zouden echter voor rekening van de bewoners komen. Zij voelden zich overvallen door de plannen. Naar aanleiding van de commotie en op merkingen vanuit de gemeente raad werd het besluit uitgesteld. De afgelopen anderhalve maand is ach ter de schermen gewerkt aan een nieuw voorstel. In samenspraak met de bewonersvereniging Ou verture WKO liggen nu vier moge lijkheden voor: de gemeentelijke alternatieven voor individuele sys temen (bodemlussen of een lucht- watersysteem, waarbij de ge meente de investering zal doen in plaats van de bewoners), doorgaan met het huidige systeem en exploi tant Eteck (dat inmiddels een scherper aanbod heeft gedaan voor contractverlenging) óf doorgaan met het huidige systeem, maar dan met een nieuwe exploitant. Het is de bedoeling dat van elke optie de voors en tegens zo duidelijk moge lijk in beeld worden gebracht en daar de bewoners nadrukkelijk bij te betrekken. Er komen nieuwe in formatiebijeenkomsten, waarbij De gemeente maakt de keuze. De voorkeur van bewoners dient als onderlegger ook Eteck een toelichting op haar eigen voorstel zal geven. De uitein delijke keuze wordt echter wel door de gemeente gemaakt, de voorkeur van de bewoners dient hierbij als onderlegger. Het uitwerken van de mogelijk heden kost de gemeente wel flink geld; naar schatting zo'n twee ton. Dat gaat vooral op aan het inwin nen van juridisch en technisch ad vies. Het is onontkoombaar, aange zien wethouder Derk Alssema twee maanden geleden al toezegde dat 'alles op alles' zal worden gezet om voor elk huishouden in de wijk tot een goede oplossing te komen. De raadscommissie bespreekt het voorstel en het gevraagde bedrag vanavond tijdens de vergadering in het stadskantoor. Het toch al niet kleine terrein wordt met vijftien hectare uitge breid in westelijke richting. De ge meente richt zich vooral op het aantrekken van distributiebedrij ven. In het bestemmingsplan wordt nadrukkelijk gesproken over een behoefte vanuit Zeeland. Eén van de vijf bezwaarmakers waagt dat te betwijfelen, maar het college antwoordt dat Tholen met de komst van het nieuwe stuk A4 op luttele minuten van de corridor Rotterdam-Antwerpen ligt. 'Om die reden wordt Tholen voor groot- Bedrijventerrein Welgelegen wordt met vijftien hectare uitgebreid in westelijke richting schalige logistiek interessant voor bedrijven die nu nog in de rest van Zeeland zijn gevestigd.' Verschillende bezwaarmakers klagen ook over de hoogte van de toekomstige bedrijven. Eén van hen spreekt over 'lelijke vierkante pakhuizen, die het landschap ver pesten'. Het college stelt dat juist voor een uitbreiding van Welgele gen is gekozen, zodat de andere lo kale terreinen niet meer hoeven te groeien en het landschap daar ver schoond blijft van grote bedrijfsge bouwen. Toch doen B en W een aanpas sing. In het plan stond dat toekom stige panden twintig meter hoog mochten worden. In het zuidelijke deel van het uitbreidingsgebied wordt de maximale bouwhoogte verlaagt naar vijftien meter. Het plan wordt maandag 10 april besproken in de commissie ruimte. Een inwoner bij wie de jongen dinsdag aan de deur is geweest, heeft direct de scouting en de poli tie gewaarschuwd. „Wij verkopen wel eens dingen, bijvoorbeeld olie bollen, maar dan zijn we altijd her kenbaar als scouts, dus met uni form", stelt Boxhoorn. Heenetrecht roept inwoners op de politie te bel len als ze de jongen aan de deur krijgen. Een halfjaar geleden heeft in Ka- pelle ook een jongeman rondgelo pen die zogenaamd namens de scouting stroopwafels verkocht. Hij was ongeveer twee maanden actief toen de scoutinggroep daar de openbaarheid mee zocht. „Een week of vier later hebben we nog een keer een melding gekregen', zegt Janine de Wilde. „Daarna is het gelukkig stil geworden." In Ka- pelle heeft de stroopwafelverkoper ook nog geld weggenomen bij ie mand. De politie Zeeland/West-Bra bant zegt niet bekend te zijn met soortgelijke incidenten in andere kernen. „Maar wel met venten en collecteren zonder vergunning in z'n algemeenheid, natuurlijk", stelt een woordvoerster. „Mensen verzinnen van alles. Pas nog hadden we iemand die zoge zegd aan het collecteren was voor de hongersnood in Jemen. Het is verstandig om altijd legitimatie te vragen en mensen zeker niet bin nen te laten." IN DE REGIO Concert 'Met Passie' Cantando zingt Stabat Mater Balletstudio Free MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 6 april 2017 BE Nieuw voorstel voor Ouverture Bewoners van Ouverture krijgen meer inspraak in de mogelijkhe den voor energievoorziening van de Goese wijk. Aan de hand van hun mening zal de gemeente uit eindelijk een keuze maken. Luc Oggel Goes De gemeente Tholen hoopt dat logistieke bedrijven die nu nog elders in Zeeland zijn gevestigd in de toekomst naar Tholen-stad komen. Dat blijkt uit de beant woording van zienswijzen die zijn ingediend over de uitbrei ding van bedrijventerrein Welge legen. Rob Paardekam Tholen Scouting Heenetrecht in Tholen waarschuwt inwoners voor een jongen die met koeken langs de deuren gaat. Hij zegt dat na mens de scoutinggroep te doen. „Maar wij hebben helemaal niet zo'n actie", zegt Rutger Box hoorn. Rob Paardekam Tholen 'S-HEER ABTS- KERKE Vocaal Ensemble Cantare en strij kers-ensemble Con Legno geven vrij dag 7 april een con cert in 's-Heer Abtskerke. Het con cert 'Met Passie' staat in het teken van de lijdenstijd. Beide gezelschap pen staan onder lei ding van dirigent Pim Overduin. Het concert begint om 20.00 uur in de Jo hannes De Doper- kerk in 's-Heer Abtskerke aan Kerkring 1. De toegangskaar ten kosten 12,50 euro en zijn te koop op de website can- taregoes.nl en aan de deur. KATS Het Bevelands vrouwenensemble Cantando geeft vrij dag 7 april een con cert in Kats. Het koor brengt dan het Stabat Mater, waarin de kruisiging van Christus door de ogen van zijn moe der wordt bezon gen. Cantando staat onder leiding van Willy Feijtel- Bout en wordt op de vleugel begeleid door pianist Edu de Goffau. Het concert begint om 19.30 uur in het Katshuis aan Noordlangeweg 34 in Kats. De toegang kost vijf euro inclu sief consumptie. Op zondag 9 april zingt Cantando om 14.30 uur het Sta bat Mater in het kerkje van Elle- woutsdijk. GOES Balletstudio Free brengt op vrijdag 7, zaterdag 8 en zon dag 9 april de voor stelling 'De Qing- dynastie' in Theater de Mythe in Goes. Er zijn drie avond voorstellingen om 19.30 uur en een middagvoorstelling op 8 april om 14.00 uur. De kaarten kosten 15,50 euro. NIEUW SPEELTUINTJE YERSEKE Een grote bron van ergernis voor omwonenden. Dat was het vervallen speeltuintje tussen het Schuttershof en het Bekhof in Yerseke jarenlang. De gemeente Reimers- waal hoopt dat daar een einde aan is gekomen nu de hele speeltuin opnieuw is ingericht. Groep8-leerlingen van de drie Yersekse scholen mochten tijdens een kindergemeenteraad bepalen hoe de nieuwe speeltuin eruit zou zien. Het werd een compromis waarbij de cbs Het Kompas de speeltoestel len mocht uitkiezen, obs Parelmoer de indeling tekende en de ds Kerstenschool de naam bedacht, fotomarcelledavidse GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, 09.30- 11.30 uur - Inloop- ochtend in kerk met koffie of thee; Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur-In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur - Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Kunstuit leen De Bevelan- den, Westwal 45, 13.00-17.00 uur - Expositie tekenin gen Karhang Mui; Bibliotheek Goes, 14.00-16.00 uur- Tabletcursus iPad; Wijkcentrum de Spinne, 16.00- 20.00 uur - Inloop steunpunt voor mensen met een beperking; 't Westlicht,19.30 uur - Lezing Mo hammed Benzakour 'Het wonder van de Honingbij' HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur-Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Hoefbladstraat 1, 11.00-12.00 uur- Gratis sporten onder begeleiding in Beweegtuin, de training bestaat uit balans, souplesse en coördinatie; Zaal Barbesteinkerk, Clara' Pad 6,13.30 uur - Paasbloems tuk maken KAPELLE De Vroone,13.30 uur - Bingo SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur-E- book spreekuur SINT-MAARTENS DIJK Haestinge, 19.30- 21.30 uur - Infor matieavond over Buurtpreventie YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.50 uur- Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 10.00-11.00 uur- Allevo lessen 'Bewegen voor 50+'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58