Bodycam en stroboscoop voor veiligheid Verwenmoment tussen de ellende door 6 Tijdens een plechtige bijeenkomst gisteren in het gemeentehuis in Zierikzee werden zes nieuwe handhavers beëdigd. De formele installatie van de boa's gebeurde door districtschef Ronald Wey- dema van de politie Zeeland en burgemeester Gerard Rabelink. De politiechef onderstreepte het be lang van een goede samenwerking met de gemeentelijke handhavers en de gezonde wisselwerking die daarvan uitgaat. „De tijd dat veilig heid op straat het exclusieve do mein was van de politie, ligt geluk- Deze tijd vraagt om een andere manier van handhaven kig ver achter ons." Drie van de zes nieuwe boa's hebben de vereiste diploma's al op zak en werd door Weydema de ambtsbelofte afgenomen. Daarbij beloofden ze 'trouw, zuiver en inte- ger' te zijn bij hun optreden tegen burgers. Ze kunnen onder meer worden ingezet bij ordehandhaving in Renesse. De andere drie zijn nog in opleiding, maar ze mogen na hun installatie door Rabelink al wel worden ingezet als parkeerwachter en controleur op naleving van de gemeentelijke regelgeving. Schouwen-Duiveland heeft nu elf handhavers in dienst. Met het aantreden van de verse krachten is een belangrijke stap voorwaarts ge zet in de verdere professionalise ring van het gemeentelijk toezicht op straat, aldus de burgemeester. „Deze tijd vraagt om een andere manier van handhaven. Dat bete kent dat je de functie meer inhoud moet geven." Inhoudelijk nemen de boa's ook de taken van de straat- coaches over. Die taak was specifiek gericht op rechtstreekse benade ring van jongeren, om mogelijke problemen in de kiem te smoren. Maar professionalisering betekent eveneens een betere uitrusting, al dus Rabelink. Daartoe hoort ook een dienstfiets. Met een bodycam kunnen video-opnames worden gemaakt, indien de boa bij een op stootje betrokken raakt. De zak lamp met stroboscoop zorgt dat een mogelijke belager even verblind raakt en daarmee tijdelijk wordt uitgeschakeld. Daarnaast zal het cameratoezicht op straat verder worden geïntensi veerd, zei Rabelink. De resultaten zijn volgens de burgemeester be vredigend. Dinsdagavond werd een wipkip aan de Mosselboomgaard in de brand gestoken. De dader is ge filmd door de camera's die daar sinds een maand hangen. Omdat ze het zelf hebben of heb ben gehad of omdat ze hun partner zijn verloren aan kanker. „Dan is het zo fijn als je een keer écht ver wend wordt, als iemand met je gaat tutten of als je weer eens een keer plezier hebt", weet Van Genderen uit ervaring. VerwenMoment geeft een keer of vier per jaar een leuke activiteit ca deau. Dat kan een creatieve work shop zijn of een workshop koken voor mannen die hun vrouw zijn verloren. Maar ook een pedicurebe handeling, dinerbon en boswande ling. Wordt er een activiteit aange boden dan kunnen mensen zich zelf of anderen inschrijven. „Gun iemand dit VerwenMoment. Deel, like en tag", verwijst De Vos naar de facebookpagina waarop alles gere geld wordt. Het cadeau wordt onder aanmelders verloot. Plannetjes te over en ook het en thousiasme onder ondernemers en particulieren die iets weg te geven hebben, is groot. De eerste twee VerwenMomenten zijn op 21 april en 11 mei. Meer Imago in Zierikzee verzorgt dan workshops visagie, eentje voor vrouwen die in behan deling zijn en eentje voor hen die dat achter de rug hebben. Per groep kunnen zes mensen terecht. Maan dag 10 april wordt er geloot. IN DE REGIO Nieuwe films bijfiZi Oud papier ophalen in Dreischor Passieconcert MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 6 april 2017 SD Ordehandhavers beter uitgerust De gemeentelijk handhavers van Schouwen-Duiveland worden uitgerust met een bodycam en een stroboscoop-zaklamp. Deze hulpmiddelen kunnen voor hun eigen veiligheid worden ingezet in penibele situaties. Binnenkort krijgen de bijzondere opspo ringsambtenaren (boa) ook nog portofoons voor rechtstreeks contact met de politie. Marcel Modde Zierikzee - Gerard Rabelink, burgemeester Nieuwe handhavers op de fiets aan het werk in het centrum van Zierikzee. foto marieke mandemaker Hoe lekker is het om in de wat ten te worden gelegd als je met kanker te maken krijgt? Super- lekker, stellen Cathy de Vos uit Kerkwerve en Natascha van Genderen uit Zierikzee. Dus be dachten ze VerwenMoment, waarmee ze - met hulp van an deren - massages en workshops uitdelen aan mensen die met kanker worden geconfronteerd. Esme Soesman Kerkwerve ZIERIKZEE Filmtheater fiZi in Zierikzee draait op vrijdag 7 en dinsdag 11 april twee nieuwe films. 'Poesia sin fin' bijt vrijdag het spits af. De drama- en fantasyfilm wordt om 20.00 uur ge draaid. Dinsdag om 14.00 uur volgt Lady Macbeth. Meer informatie is te vinden op fizi.nl. DREISCHOR Muziekvereniging Crescendo haalt op zaterdag 8 april oud papier op in Drei schor. Vanaf 10.00 uur wordt het oud papier opgehaald in het dorp. Maandag 10 april wordt het papier in de polder opge haald. RENESSE Het Zierikzees ge mengd koor Can- tare geeft zaterdag 8 april een passie- BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30- 23.00 uur: Bridge; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 16.00 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge;18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 10.00- 12.00 uur: Relatie bemiddeling of - therapie op af spraak; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-14.30 uur: 55+ Gym, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 15.15- 17.00 uur: Kindermiddag; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/jo- keravond; Mo More, 19.30-21.30 uur: Brei-/haakcafé; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koers- balmiddag van d'Antilopen; 18.45 - 19.30 Drumband concert in de Jaco- buskerk in Re- nesse. Het concert bestaat uit twee delen. Eerst zingt Cantare onder lei ding van dirigente Willie den Hollan der koralen en aria's uit de Mat- thaus Passion van J.S. Bach en daarna het Les Sept Paro les du Christ sur la Croix van César Franck. Tussen deze composities wordt het Spiegel im Spiegel van A. Part gespeeld door piano en cello. Het concert begint om 16.00 uur. De kerk is open vanaf 15.45 uur, toegang kost 10 euro. Nieuw Leven; 19.45-22.00 Mu ziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling mu seum; FiZi de We verij, 19.30 uur: Mu ziektheater-Broer tje Dood; Havenplein, 9.00- 16.00 uur: Week markt; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren; i«i»« JUTTERSGELUK RENESSE Het was puur 'juttersgeluk' gisteren op het strand bij Renesse. Mensen van zorgboerderij De Stelle, Gors, Brug- zicht, Emergis en mensen uit Eritrea die een integratietraject volgen bij de Zuidhoek trokken een uurtje over een zonovergo ten strand om te jutten voor Expeditie Juttersgeluk om een steentje bij te dragen aan een duurzamer wereld. Dat deden ze door bijna twaalf kilo troep van het strand te rapen, waaronder vooral heel veel touw en vissersnet. Ze tipten de gemeente Schouwen-Duiveland om behalve machines ook mensen hand matig het strand te laten schoonmaken zodat ook kleine stuk jes plastic, die samen de plastic soep in de oceaan vormen, worden geraapt, foto ernesta verburg Cathy de Vos (I) en Natascha van Genderen. fotomarieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54