0) 6 Meeslepend rechtbankdrama In de komedie 'Going in Style' beroven drie berooide bejaarden, om te overleven, een bank in New York. Een van de rollen wordt gespeeld door Sir Michael Caine (84). „De film is geestig bedoeld, maar de ondertoon is triest." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Smurfs: The Lost Village Waldstille Life, Animated Vikander is nieuwe Lara Croft Vervolg op thriller Loft In een jolige bui heeft Morgan Freeman (79) op het totaal overbodige naamplaatje van Michael Caine - wie kent hem namelijk niet? - in grote letters het eervolle voorvoeg sel SIR geschreven. Om maar even te benadrukken dat de Engelse acteur, met wie Freeman samen te zien is in de komedie Going in Style, niet van de straat is. Maar Michael Caine is niet het type filmster dat erop staat om met Sir aangesproken te worden. „Michael voldoet", zegt de tweevoudige Oscar winnaar (voor Hannah and Her Sisters en The Cider House Rules). Gedurende zijn hele carrière - meer dan 150 film rollen - heeft hij altijd een verfris send nuchtere kijk op zijn staat van dienst geëtaleerd. Op zijn 84ste is Caine nog lang niet van plan om het kalmer aan te doen. Vorig jaar maakte hij indruk in de film Youth waarin hij een bejaarde di rigent vertolkte die afstand heeft ge nomen van zijn verleden. Daarna wilde hij eigenlijk liever meer tijd met zijn kleinkinderen doorbrengen. Toch is hij weer ge zwicht voor een dragende filmrol. In Going in Style speelt Caine sa men met zijn generatiegenoten Mor gan Freeman (79) en Alan Arkin (83) een stel hoogbejaarde vrienden dat door allerlei tegenslagen - geen ziek tekostenverzekering en een pensi oenfonds dat wordt opgeheven - een drastisch besluit neemt. Toen mijn vader overleed, besloot ik iets van mijn leven te maken Zij gaan in hun woonplaats New York een bank overvallen. Omdat zij amateurs zijn, verloopt een en ander niet bepaald soepel. Caine hoefde niet lang te aarzelen om zijn oparol als foe Harding, een man die zijn hypotheek niet meer kan betalen, te accepteren. „Hoewel dit een komedie is, is de ondertoon triest. De film toont aan hoe weinig rechten bejaarden in Amerika heb ben. Als je hier ziek wordt en geen deugdelijke verzekering hebt, kun je maar beter zo snel mogelijk het vlieg tuig naar Engeland nemen, waar wij de National Health Service hebben. Hier zijn armlastige bejaarden aan hun lot overgeleverd." Wasserette Zelf hoeft multimiljonair Caine zich totaal geen zorgen te maken over zijn oude dag. Hij hoeft niet meer te wer ken en accepteert uitsluitend op drachten die hem weer plezier in het acteren geven. Dat neemt allemaal niet weg dat Caine zijn bescheiden komaf nooit heeft verloochend. Integendeel, hij praat er met ge paste trots over. „In het begin van mijn carrière heb ik alles moeten aanpakken om te kunnen overleven. Ik heb borden afgewassen in restau rants, in een wasserette gewerkt en ben zelf een niet zo bijster getalen teerde assistent van een loodgieter geweest. Met mijn eerste rollen kon ik amper de rekeningen betalen. Soms kon ik niet meer krijgen dan zwijgende figurantenrollen." Ook kreeg Caine nog de rechter achter zich aan omdat hij niet aan zijn alimentatieverplichtingen kon Denial In t99ó vond in Londen een bizar pro ces plaats. De omstreden Britse histo ricus David Irving had zijn Ameri kaanse collega Deborah Lipstadt wegens smaad voor de rechtbank gesleept omdat zij hem in een boek voor een Holocaust-ontkenner had uitgemaakt. De film Denial gaat diep in op dit juridische gevecht, waarbij de aange klaagde moest aantonen dat Irving moedwillig de geschiedenis had ver valst. Vooral Auschwitz was een punt van discussie omdat Irving glashard ontkende dat daar systema tisch joden en andere gevangenen waren vergast. In een van zijn geschriften noemde Irving de gas kamers een joods verzinsel, bedoeld om de Duitse bevolking vooral op kosten te jagen. Van deze pittige materie heeft Mick Jackson een meeslepend recht bankdrama gemaakt dat opmerkelijk actueel is in tijden dat veel nieuws als fake de wereld in wordt gestuurd. Gesteund door een voortreffelijke cast - vooral Timothy Spall als Irving en Tom Wilkinson als de advocaat van Lipstadt (Rachel Weisz) - maakte Jackson een belangwekkende film, zeker in tijden van oplaaiend antisemitisme. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Beauty and the Beast €1.551.000 2 (-) Ghost in the Shell €460.000 3 (1) Kong: Skull Island €258.000 4 (3) Het Verlangen €139.000 5 (2) Lief €135.000 ANIMATIE Na enkele films met acteurs is de nieuwe Smurfenfilm volledig een ani matieproductie geworden. Het ver haal draait vooral om de smurfin die een raadselachtige landkaart vindt en daarmee op avontuur gaat. In de originele versie is Julia Roberts te beluisteren. DRAMA Dit heftige familiedrama volgt een vader die verantwoordelijk is voor de dood van zijn vrouw na rijden onder invloed. In de kleine plattelandsge meenschap wordt hij jaren later nog met de nek aangekeken. Zelfs zijn dochtertje wordt van hem weggehou den. DOCUMENTAIRE In deze documentaire wordt een Amerikaanse jongen met autisme gevolgd die door middel van de animatiefilms van Disney leert communiceren. Het geeft hem de mogelijkheid om een min of meer zelfstandig leven te leiden. donderdag 6 april 2017 GO De Zweedse Oscarwinnares Alicia Vikander The Danish Girl) wordt de nieuwe vertolk ster van actie heldin en game- icoon Lara Croft. Zij volgt Angelina Jolie op die de rol twee keer - in 2001 en 2003 - speelde. De laatste keer was onder regie van de Nederlander Jan de Bont. Vikander speelt Croft als koerier in Londen. De film wordt vol gend jaar uitge bracht. Regisseur Erik Van Looy maakt een vervolg op Loft, de Vlaamse thriller over overspe lige mannen. Van deze Loft werden een Ne derlandse (met o.a. Barry Atsma) en een Amerikaanse versie gemaakt. Van Looy be dacht een 'geni ale invalshoek' voor de film die in oktober 2018 uit moet komen. Bej aarden pikken het niet meer Ab Zagt 44 Michael Caine DRAMA Regie: Mick Jackson. Hoofdrollen: Rachel Weisz, Tom Wilkinson en Timothy Spall. A Rachel Weisz. fotoeone -A.Z E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45