1 Daniël Arends nog steeds in de lift m ift Klassiek 5 (l £r< V Shana Waterstown Rondom het kruis Marutyri in Porgy en Bess Geestige verhalen en ontroerende muziek PT Cabaret (voorheen café De Haan) in de Nieuwstraat en de Roosendaalse for matie Farstreet in café De Paerdestal aan het Tuinpad. Dit jaar doet ook voor het eerst café en pension The Chandelier in de Nieuwstraat mee, waar Dozz Banditozz een optreden zal verzorgen. Zangeres Shanna Waterstown uit de Verenigde Staten krijgt deze editie de eer om het ope ningsoptreden te verzorgen in Porgy en Bess in de Noordstraat. „Peter Kempe en ik organiseren ook het Kwadendamme Bluesfestival, waar Shanna al eens stond. Wij vinden het een goede act om te openen", legt organisator Kees Wielemaker uit. Herman Brock jr. hoopt dat hij even tijd heeft om binnen te sprin gen in café Du Commerce op de Markt, waar Gino The Bulldoze Band optreedt. „Dat is een apart bandje dat altijd een heel leuk con cert geeft. Ik vind het de leukste groep die dit jaar meedoet aan de route. Ze spelen op gekke instrumen ten en hun muziek is erg opzwepend. Echt een aanrader." Ook Gait Klein Kromhof en Ri chard van Bergen kent de artiest goed, zij spelen in eetcafé Luwak in de Brouwerijstraat. „Gait is een van de beste mondharmonicaspelers in de Benelux." Druk „Helaas hebben wij zelf amper tijd om onze collega's een bezoekje te brengen. Dat komt er eigenlijk nooit van. Eigenlijk wel jammer." Maar heel erg vindt hij het niet, want Broek geniet altijd met volle teugen van zijn eigen optreden. „Ik kijk er erg naar uit. Het is altijd het leukste als het zo druk is dat je helemaal tussen de mensen gepropt staat te spelen en te zingen. Geweldig is dat." AFTRAP De 37-jarige cabaretier van Indo nesische afkomst staat woensdag in het Scheldetheater in Terneuzen met zijn nieuwe show De After party. Het verzoek op zijn website werkt blijkbaar, want de voorstel ling is al bijna uitverkocht. Dat zijn vorige shows De Zachte Heelmeester en Carte Blanche lovende kritieken kregen van publiek én pers zal ook wel meehelpen. Arends won niet voor niets de jury- en publieksprijs tijdens het cabaretfestival Cameretten in no- Een programma met schurende eerlijkheid en incorrecte grappen vember 2006. Hij volgde een oplei ding aan de Academie voor Klein kunst in Amsterdam. Tijdens zijn studie maakte hij vier jaar deel uit van de cabaretgroep Vier Gasten. In 2003 sloot Arends zich aan bij het Nederlandse gezelschap van stand-upcomedians Comedytrain, dat in 1990 werd opgericht door Raoul Heertje. Sindsdien gaat het alleen maar bergopwaarts. In 2006 toerde hij met stand-up- comedian Jan Jaap van der Wal in een dubbelprogramma, in 2007 verscheen hij op televisie in de se rie Comedytrain Presenteert en in datzelfde jaar speelde Arends een van de hoofdrollen in de film Bro's BeforeHo's. Inmiddels kan de caba retier zijn solocarrière een feit noemen. Zijn nieuwe show De Afterparty belooft een programma met schu rende eerlijkheid en incorrecte grappen te worden. Arends zal weer zijn vlijmscherpe tong en meesterlijke timing gebruiken die het publiek van hem gewend is. Collega en acteur Theo Maassen noemt hem dan ook de spannend ste cabaretier van het moment. Oordeel zelf tijdens de voorstelling in het Scheldetheater. Passieconcert Jazz donderdag 6 april 2017 M Voor Herman Brock jr. is de Bluesroute Terneuzen een thuis wedstrijd. En daar geniet hij van: „iedereen is altijd zo enthousiast hier." foto mechteld jansen Tijdens de Bluesroute zijn er liveoptredens in elf cafés in Terneuzen. Het muziekevenement begint om 20.30 uur en gaat door tot 02.30 uur. Het volledige programma en de deelnemende zaken zijn te vinden op bluestown.nl. De Amerikaanse zan geres Shanna Waters town brengt naast blues ook soul en jazz- getinte nummers. Op jonge leeftijd al zong ze in gospelkoren in Flo rida, waar ze geboren werd. Tijdens een trip naar Parijs kreeg ze een aanbod en op korte tijd werd Waterstown een beroemde jazz- en blueszangeres in Frank rijk en later ook in de rest van Europa. Ze stond al in het voorpro gramma van James Brown, Buddy Guy en Matt Bianco. Water stown bracht in 2008 haar album Inside My Blues uit. Morgen trapt ze met haar concert om 20.30 uur in Porgy en Bess officieel de Bluesroute Terneuzen af. 'Beste mensen, omdat ik het zo fijn vind om voor u op te treden, heb ik een nieuwe show ge maakt. Ik zou vereerd zijn als u wederom massaal kwam opda gen. Liefs, Daniël Arends'. Zo begroet de Nederlandse stand-upcomedian Daniël Joko Erik Arends uit Bussum de be zoekers van zijn website. Hoe kun je hier nu nee tegen zeggen? Gertie de Boey Daniël Arends, De Afterparty, woensdag 12 april, Scheldethea ter Terneuzen. Aanvang 20.00 uur. Daniël Arends staat met zijn show De Afterparty in het Schelde theater. FOTO MARK VAN DEN BRINK In de reeks Open Haard Concerten in Porgy en Bess verzorgt de contra bassist Dominic Seldis een optreden. De contrabas is het grootste strijkinstrument en wordt vaak gebruikt voor humoristische tus senkomsten in klassieke werken. Denk maar aan de olifant in het Carnaval der Dieren van Saint Saëns. Seldis, ook bekend van het tv-programma Mae stro, heeft een vlotte bab bel en kan geestig over zijn instrument vertellen. Maar daar blijft het niet bij, hij lokt een lach uit met hilarische demon straties van de contra basmogelijkheden, maar zorgt ook voor virtuoze en verstilde momenten. Hij laat het instrument zingen en wordt vakkun dig begeleid door pianist James Pearson. Op het programma: werk van Monti, Bottesini, Rossini, Elgar en Kodaly. Zondag 9 april, Ter Reede Vlissingen, 15.00 uur. Het Zeeuws-Vlaams vocaal kwartet Cap- pella I Fiamminghi verzorgt het passie concert Rondom het kruis in het kerkje van Sint Anna ter Muiden. Het kwartet wordt aangevuld met twee gastzangers. De muziek belicht de personen die rondom het kruis stonden: Petrus, Judas en Maria. Ook wordt het vierstemmige Stabat Mater van Marc-An- toine Charpentier vertolkt. Medewer king verleent ook de celliste Ellen Diele- man. Zondag 9 april, kerkje Sint Anna ter Muiden, aanvang 15.00 uur De Rotterdamse in strumentale fusion- band Marutyri staat zaterdag in Porgy en Bess. De diepe en stevige grooves, intense harmoni- eeën, verhalende solo's en goed gear rangeerde stukken, maken Marutyri uniek in de huidige muziekwereld. Een jaar na de oprichting in 2014 speelde de band op het North Sea Jazz Festival. Marutyri stond in 2015 meerdere malen in De Wereld Draait Door en bracht in dat jaar zijn eerste EP uit. Zaterdag 8 april, Porgy en Bess Ter neuzen, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44