I Rock en een contrabas met humor m 4 Bluesroute Terneuzen dompelt zich morgen weer onder in de wereld van de blues tijdens de Bluesroute. In elf cafés worden de hele avond liveoptredens gegeven. Singer-songwriter Herman Brock was er vanaf het begin bij. Alles moet wijken voor de zucht naar geld The Pilgrims maken tour door theaters Het is het vijftiende jaar op rij dat de Bluesroute in Ter neuzen gehouden wordt. Een speciaal moment voor de Nederlandse blue- grass-, americana-, en bluesmuzikant Herman Brock jr. (46), die geboren werd in Winterswijk, maar op groeide in Terneuzen. De multi-in- strumentalist en singer-songwriter, die als tiener in de band van zijn va der speelde en toerde in onder an dere Texas en Kentucky, was er vanaf het begin bij. Hij kan zich de eerste keer dat het evenement gehouden werd nog goed herinneren. Samen met andere artiesten en horecazaken wachtte hij al lang op een bluesroute in Terneuzen, aangezien Vlissingen, Middelburg, Goes en Bergen op Zoom er ook al een hadden. „De eerste editie in Terneuzen was meteen een groot succes. En dat is het nog steeds", vertelt de artiest. Organisator Kees Wielemaker: „Het doel is om de bezoekers zoveel moge lijk diverse soorten bluesmuziek aan te bieden. Ook is het natuurlijk goed voor de horeca dat er tijdens de rou- Het is altijd leuk, omdat er veel bekenden zijn die alle liedjes meezingen tes nieuwe mensen in hun zaak ko men." Inmiddels is de Bluesroute een echt Terneuzens evenement gewor den, dat goed bezocht wordt. Jaarlijks trekt de route gemiddeld zo'n acht honderd bezoekers. Voor Brock is het optreden tijdens het evenement een thuiswedstrijd. „Het is altijd leuk, omdat er veel bekenden zijn die alle liedjes mee zingen en zelfs nummers aanvragen. Dat is best grappig, want dat heb je bij andere optredens in Nederland natuurlijk minder. Iedereen is altijd zo enthousiast hier", vertelt Broek. Zijn bluegrass- en old timeband Brock the Brockettes speelt nu voor de zesde keer in café Wilhel- mina in de Korte Kerkstraat. „Ik zie daar altijd oude bekenden tijdens op tredens, maar buiten de Bluesroute kom ik er eigenlijk nooit. Ik heb ook al op andere plekken gespeeld in Ter neuzen, maar dit café is een van de leukere." The Chandelier Behalve Brocks concert in café Wil- helmina zijn er shows van onder an dere Down and Dirty uit Noord-Bra bant in café 't Bierwinkeltje op de Markt, Sugar Mama in café De Wit 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Toneel Rock donderdag 6 april 2017 •PZ' Terneuzen heeft de blues Gertie de Boey 44 Herman Broek Dominic Seldis combineert verhalen met muziekstukken. Het passieconcert van Cappella I Fiamminghi bezingt de personen naast het kruis van Christus. En Nieuw Geld verhaalt over het lot van een geldwolf. Daarnaast op tredens van de bands The Pilgrims en Marutyri. Met geld is niets mis. Maar met de mensen die alsmaar meer willen hebben? Beurs handelaar Jan - de hoofdper soon in Nieuw Geld - is er zo één. Keihard, en alleen maar uit op het verdienen van geld. En daar moet dan alles voor wij ken. Zijn vrouw Karin kent hem nog uit een andere levensfase, en hoopt dat zijn 'kleine hartje' op een dag toch zal spreken. Bij zijn personal assistant, een moslim, durft hij weieens heel te vragen naar iets van een God. Tegenover zijn oude vriend speelt hij Hem zelf, is hij de sprinkhaankapitalist die alles opvreet wat hem voor de voeten komt. Dan slaat het noodlot toe. Niet één-, maar meermaals. Je hoopt, natuurlijk, dat er toch iets zal zijn dat hem de betrek kelijkheid van geld, bezit en macht zal doen inzien. Maar dit gloednieuwe Nederlandse to neelstuk - met prachtrollen voor Victor Löw en Vera Mann - is van thrillerschrijver Charles den Tex (in samenwerking met regisseur Peter de Baan). En dan weet je nooit zeker hoe het afloopt. Donderdag 13 april, Schelde- theater Terneuzen, 20.00 uur The Pilgrims was in de jaren 90 een succesvolle Nederlandse rock band onder leiding van zanger en gi tarist Reniet Vrieze. De band maakte vier albums en bracht onder meer de singles Come Undone, Can't Re sist en White Men uit. Vrieze keert nu met The Pil grims terug voor de eenmalige theatertour Punk- SoulRock'nRoll. Zaterdag 8 april, Arsenaal theater Vlissin gen, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43