3 0 Cd Alle registers open Terug in de tijd Annejet van der Zijl Superkinderen PZ Serie Boek sm£ Kookboek ren metalband The Charm The Fury, garagepunkduo The Glücks en ska/reggea/hiphopgroep Roots Ri sing. Het grootste muziekfestival van Zeeuws-Vlaanderen vindt voor de achtste keer plaats. De organisatie noemt het een 'boutiquefestival', waar behalve muziek ook veel aan dacht is voor goed eten en drinken. Grootste namen zijn Biffy Clyro, The Common Linnets en Jett Rebel. Bij de junioreditie staat onder meer Kin deren voor Kinderen op het podium. Na het samengaan van Schelde Jazz en het Jazzfestival Middelburg is Zeelandjazz geboren: een festival met jazzmuziek in al haar vormen. Het eerste festivalweekend (9 t/m 11 juni) zijn de optredens in cultuurpo dium Porgy en Bess in Terneuzen, het tweede weekend (16 t/m 18 juni 2017) in de Kloveniersdoelen in Mid delburg. Met onder anderen Shirma Rouse, Lucy Woordward, het Lew Tabackin Trio. Het grootste popfestival van Zeeland maakt zich op voor de twaalfde edi tie. De line-up bestaat dit jaar uit UB40, Racoon, Tom Odell, Anouk, Kensington, Doe Maar en vele ande ren. De 30.000 weekendkaarten wa ren binnen een uur uitverkocht en ook de 10.000 dagkaarten waren snel weg. Anywave is een deels gratis en deels betaald festival op het terrein van poppodium Brogum. Artiesten uit de regio vertonen hier hun kunsten, maar er treden ook landelijke namen op. De line-up van editie 36 is nog niet bekend. Het grootste dancefestival van Zee land met house, hardstyle, techno en andere genres dansmuziek. Met Lil Kleine, Paul Elstak, Bryan Dalton, Vato Gonzalez en vele anderen. Het programma van muziek- en kleinkunstfestival Weitjerock wordt zaterdag bekendgemaakt. Elke laatste zondag van de maand juli is het dansen op de Grote Markt. Het programma wordt een maand voor het evenement bekendgemaakt. Jaarlijks dancefeest op de Brouwers- dam. Ooit begonnen als een klein strandfeest, maar door de jaren heen uitgegroeid tot een groot feest. Het thema en de line-up van dit jaar wor den binnenkort bekendgemaakt. Tijdens het Zeeland Nazomerfestival draait het om theater op locatie en muzikale optredens op het Abdij- plein in Middelburg. Namen van voorstellingen en artiesten zijn nog niet bekend. Het gratis festival aan de Terneu- zense Herengracht beleefde vorig jaar een succesvolle vuurdoop. De organi satie kreeg pluimen vanwege de re laxte sfeer en het vastleggen van be kende acts als Lucas Hamming en Navarone. Het programma van dit jaar is nog niet bekend. DIJKROCK donderdag 6 april 2017 De Ierse singer-songwri- ter Imelda May staat be kend als rockabilly-zange- res. Op haar nieuwe album Live Love Flesh Blood laat de bijna 43-jarige May zich van een nieuwe, meer veelzijdige kant zien. Rock, jazz, blues: May combineert tal van stijlen en registers. Zo geeft ze haar soepele stem op het nummer Black Tears een rau wer randje dan we van haar gewend zijn. Een prachtige plaat. Verschijnt op 7 april bij Decca. Ik zit nog midden in de eerste reeks, maar dat verpleeg ster Claire het in de komende afleverin gen niet lukt om van de 18de naar de 20ste eeuw terug te keren, is duide lijk. Anders was er nu geen seizoen twee van Outlander op Netflix. Ter wijl ze zint op een ontsnapping, moet Claire zien te overleven. Outlander is te zien op Netflix. ANNEJET VAN DER ZIJL DE DAGERAAD Het is een mooi geïllustreerd boekje: De Dageraad van Anne jet van der Zijl. Ze tekende het verhaal op van plantage De Da geraad in Suriname. En daar mee het verhaal van de voorou ders van Waldemar Nods, hoofdpersoon van haar bestsel ler Sonny Boy. Diens grootmoeder werkte als slavin op deze plantage. Van der Zijl beschrijft een eeuw geschiedenis, van de oprichting van De Dageraad tot de afschaffing van de slavernij. Verschenen bij Querido. 'J Steeds meer kinderen zijn te dik. Voorkomen is beter dan genezen. Daarom komen professor Tim Noa- kes, chef-kok Jonno Proud- foot en diëtiste Sall-Ann Creed met Supereten voor superkinderen. Een boek over hoe je als ouder verstan dig kunt opvoeden als het om eten gaat en waarom dat verstandig is. Vol prakti sche tips, wetenschappelijke informatie en recepten. Verschijnt bij AtlasContact. Vestrock (Hulst, 2 - 4 juni) Zeeland Jazz (Terneuzen en Mid delburg, 9 -18 juni) Concert at Sea (Scharendijke, 30 juni 1 juli) Anywave (Zierikzee, 7 -10 juli) City of Dance (Middelburg, 14 -16 juli) Weitjerock (I Jzendijke, 29 juli) Dancetour (Goes, 30 juli) Beachboom (Scharendijke, 5 au gustus) Zeeland Nazomerfestival (Middel burg, 22 augustus - 2 september) Zoute Neuzen (Terneuzen, 9 en/of 10 september) Rock- en blues festival Dijkrock trapt op 14,15 en 16 april het Zeeuwse festival seizoen af. Tijdens het jaarlijkse festi val in de polder tussen Rilland en Woensdrecht laten rock- en tribute- bands drie dagen lang zien wat ze in huis hebben. De 26e editie van Dijkrock begint vrij dagavond met het Open Podium. Vijf jonge bands (The Privateers, Filt- hyMcNasty, In Ab sentia, The Fifth Ace en The Brightt) laten zien wat ze in huis heb ben. De winnaar krijgt een betaalde podiumplaats op Dijkrock 2018. De band Drunken Dolly sluit de vrij dagavond af. Line-up At First, winnaar van het Open Po dium van vorig jaar, treedt zaterdag als eerste op, gevolgd door de rockgroep Revölvo en de happy hardrock band The Dirty De nims. Vervolgens is het de beurt aan Sick Sabbath (Black Sabbath tri- buteband), X-trash metalband X-Tin- xion (trash metal), Vannstein (Ramm- stein tributeband) en tot slot de hard- rockformatie Pur ple Strangers. De laatste festival dag nemen indie- rockband PEER en de Dan Stennis Band (rock covers uit de jaren 80) voor hun rekening. The Smoothy Roc kers Annex-s zorgen het hele weekend voor mu zikaal vermaak tij dens de podium wisselingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42