Ontgrondingenwet Waterwet Bekendmaking besluiten Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu De minister van Infrastructuur en Milieu maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 4 april 2017 zijn aan de volgende bedrijven vergunningen verleend ingevolge de Ontgrondingenwet en de Waterwet: - Zandhandel Faasse B.V. te Goes - Dekker Grondstoffen B.V. te IJzendoorn - Van Oord Grondstoffen B.V. te Rotterdam - Zand- en grindhandel Van Ouwerkerk B.V. te Middelburg - Bouwmaterialen Van Pelt N.V. te Schoten, België - DC River B.V. te Breskens - Transportmaatschappij "Terneuzen" B.V. teTerneuzen De besluiten hebben betrekking op: - het ten behoeve van het vervolgen van een reeds gestarte pilot, tot 4 april 2018, op verzoek van de zandwinsector winnen van in totaal maximaal 675.000 013 zand uit de Westerschelde; - het in de Westerschelde storten/verspreiden van eenzelfde hoeveelheid als de gewonnen hoeveelheid zand, afkomstig uit de Noordzee, ter compensatie van de zandwinning in de Westerschelde. Wijzigingen ten opzichte van de ontwerpbesluiten Naar aanleiding van namens de vergunningaanvragers ingediende zienswijzen is de geldigheidsduur van de vergunningen bepaald op één jaar na verlening van de vergunning en is een machtiging verleend op grond van artikel 12, lid 1 van de Ontgrondingenwet, waardoor de vergunningen op grond van de Ontgrondingenwet ook direct na bekendmaking in werking treden. Terinzagelegging Vanaf 7 april 2017 tot en met 19 mei 2017 wordt een ieder die dat wenst in de gele genheid gesteld de aanvragen, de besluiten en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: 1. Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600; 2. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalies van de volgende gemeenten: - Reimerswaal, Oude Plein 1, Kruiningen; -Terneuzen, Stadhuisplein 1, Terneuzen; - Vlissingen, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. Beroep en voorlopige voorziening Tegen de besluiten kan tot en met 19 mei 2017 beroep worden ingesteld door: a. belanghebbenden die een zienswijze hebben ingebracht op het ontwerp; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te bren gen over het ontwerp; c. degenen die bezwaar hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beslui ten ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d.belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen ziens wijze te hebben ingebracht op het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de rechtbank (sec tor Bestuursrecht) in het rechtsgebied waarvan de indiener van het beroepsschrift zijn woonplaats heeft, met tenminste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. De vergunningen treden in werking na bekendmaking. Op grond van artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van de beslui ten niet. Gelet hierop kan, indien tegen een besluit beroep wordt ingesteld, gedu rende de beroepstermijn tevens een verzoek om een voorlopige voorziening wor den ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank in het rechtsge bied waarvan de indiener van het beroepschrift zijn woonplaats heeft. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. De griffier van de betrok ken rechtbank wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de ver schuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Als burger kunt u ook digitaal beroep en een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de hiervoor vermelde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/ bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handteke ning (DigiD). Kijk op de hiervoor vermelde internetsite voor de precieze voorwaarden. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan men zich telefonisch wenden tot de afdeling Vergunningverlening: 088-7974600. De minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het afdelingshoofd Vergunningverlening Rijkswaterstaat Zee en Delta, deheerL.R. Minnaar Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39