Alternatief voor bomenkap bij kanaal Sneller bij visstek met overstapje Informatiecentrum TenneT in stationsgebouw Kruiningen Kamp: Havenbedrijf en provincie verantwoordelijk voor Thermphos 10 ZE Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Statenlid Gerwi Temmink (Groen- Links) zegt dat in schriftelijke vra gen die hij heeft gesteld aan Gede puteerde Staten. De provincie wil alle 475 bomen langs de Vogeldijk, tussen Oost-Souburg en Middel burg, vervangen. Dat gebeurt gefa seerd in blokken, gespreid over een periode van acht jaar. GroenLinks kan zich niet vinden in de argumenten voor de radicale ingreep. Temmink wijst op het ad vies dat Tuin van Zeeland eind 2014 heeft gegeven. De stichting zei toen - en heeft dat recent herhaald - dat door de gekozen kapmethode 'het karakteristieke beeld van het kanaal onnodig geweld wordt aangedaan'. Bovendien verkeren de meeste bo men nog in redelijke staat en zou den die nog jaren meekunnen. Langs de Vogeldijk staan drie rijen abelen. In plaats van steeds de len van alle rijen te kappen, pleit Tuin van Zeeland ervoor alleen de 129 bomen het dichtst bij het spoor weg te halen, met het oog op de vei ligheid van het treinverkeer. De open gaten in de andere rijen kun nen vervolgens worden opgevuld met nieuwe abelen. Temmink vraagt zich af waarom de provincie zo weinig heeft gedaan met het advies en dringt er bij het provinciebestuur op aan dat 'alsnog te betrekken in uw overwegingen'. Ook wil hij weten of er bij het op stellen van het huidige plan een be roep is gedaan op externe deskun digen. GroenLinks vindt verder dat Dat een boom oud wordt, is toch juist de bedoeling? ouderdom te vaak en te makkelijk als argument wordt gebruikt om bomen te kappen. „Dat een boom oud wordt, is toch juist de bedoe ling?", aldus Temmink. De provincie houdt op woensdag 19 april een inloopavond over het 'groenherstel' aan de Vogeldijk. De bijeenkomst wordt gehouden in de Marnixkerk in West-Souburg en begint om 19.00 uur. Behalve het vervangen van de 475 bomen is het de bedoeling dat er 137 extra bomen bijkomen. Naast de abelen worden notenbomen en struiken aangeplant. Op zestien locaties langs de Westerschelde zijn 'heko verstapjes' voor sportvis sers vernieuwd. In totaal gaat het om 34 overstapjes. Dankzij de constructies kunnen sportvissers met hun zware uit rusting makkelijk over de afraste ring klimmen om hun visstek te bereiken. Deze overstapjes bevon den zich niet allemaal meer in goede staat. Bovendien hebben Zeeuwse hengelsportverenigin gen gepleit voor opstapjes op meer locaties, zodat ze minder ver met hun spullen hoeven te lopen. Sportvisserij Zuidwest Neder land heeft gehoor gegeven aan de wens van de verenigingen. „In overleg met hen is bepaald waar de opstapjes moesten komen", zegt Rutger Meijer, belangenbehartiger bij Sportvisserij Zuidwest Neder land. Uiteindelijk is gekozen voor vijf populaire vistrajecten, tussen Hansweert en Rilland. Het project is uitgevoerd in nauw overleg met de betrokken pachters, zegt Meijer. „Stuk voor stuk hadden ze er geen moeite mee. Zij zijn er ook bij gebaat dat vissers makkelijker over de afras tering heen kunnen stappen. An ders bestaat het gevaar dat er ver zakkingen ontstaan en zelfs scha pen ontsnappen." De hekoverstapjes bevinden zich bij Rilland-Bath, op twee vi strajecten bij Waarde (Vroondijk en Inkeldijk) en op twee trajecten bij Hansweert (Zeedijk en de Schoorse Zeedijk). Het project is vorig jaar en begin dit jaar uitge voerd. Het laatste deel, bij Hans weert, is recent opgeleverd. Sportvisserij Zuidwest-Neder land heeft het project zelf gefinan cierd. De federatie heeft per regio een budget voor visvoorzieningen. Plafonds Sierlijsten Verlichting Het gaat om een tijdelijke invul ling, netbeheerder TenneT heeft het stationsgebouw voor drie jaar gehuurd. Momenteel wordt het pand intern verbouwd. Later dit jaar maakt TenneT bekend op welke tijden het informatiecen trum is geopend. „Het centrum krijgt echt een pu blieksfunctie", zegt woordvoerder Ilona Wielemaker. „Daarnaast gaan we er informatieavonden houden wanneer de groepen niet te groot zijn en het wordt een uit valsbasis voor een bezoek aan een werklocatie." Ook komen er een aantal werkplekken. TenneT is vorig jaar al begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van een nieuw hoogspan ningsstation bij Rilland. De aanleg van de 38okV-lijn begint later dit jaar. Nadat het stationsgebouw over bodig was geworden voor de NS, was het van 2009 tot 2013 een 'Business Station' voor bedrijven in de food-sector. Na die tijd stond het pand te huur. Demissionair-minister Henk Kamp (WD, Economische Zaken) antwoordt dat op vragen van het CDA. Die partij vindt dat Zeeland niet in haar eentje mag opdraaien voor de schoonmaakkosten van het failliete Thermphos. Ook het Rijk en de Europese Commissie moeten een duit in het zakje doen, vinden de christen-democraten. Maar zover wil Kamp in de ant woorden op vragen van het CDA Kamp zegt de 'zorgen' te delen over de gang van zaken rond de schoonmaak in de Tweede Kamer niet gaan. Hij benadrukt wel de 'zorg te delen' over de gang van zaken rond de schoonmaak van het terrein. Daarom, onderstreept Kamp, heeft het Rijk de afgelopen periode met de provincie Zeeland gesproken over het samenstellen van een team van deskundigen voor het maken van een sanerings plan. Het Rijk heeft geholpen met het zoeken naar geschikte mensen en die aangedragen. De deskundigen zijn inmiddels bijeen geweest om hun kennis en ervaring te delen met de provincie, schrijft Kamp aan de Tweede Kamer. Een financiële bijdrage, zoals het CDA wil, zegt Kamp in zijn ant woorden niet toe. Hij vindt dat de provincie Zeeland verantwoorde lijk is geworden voor een groot deel van de financiële last van het faillissement. Kamp ziet ook dat de provincie wordt geconfronteerd met oplopende kosten. Maar hij schrijft dat het Rijk - ook al ligt er op het terrein licht radioactief af val - niet verplicht is om deel te ne men aan het maken van een schoonmaakplan. donderdag 6 april 2017 PC Het rigoureus kappen van bomen langs het Kanaal door Walcheren is onnodig. Er ligt al enkele jaren een beter plan van stichting Tuin van Zeeland. Rolf Bosboom Oost-Souburg - Gerwi Temmink, Statenlid GroenLinks Rolf Bosboom Hansweert Terwijl de meubels blijven staan Vrijdag 7 april van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 8 april van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag Zonder hakken en breken De meubels kunnen blijven staan Voor elke interieurstijl Verlichting naar wens Uit één geheel op maat gemaakt PLAFONDS Het al jaren leegstaande stati onsgebouw van Kruiningen-Yer- seke wordt ingericht als infor matiecentrum voor de nieuwe hoogspanningslijn tussen Bors- sele en Rilland. Joeri Wisse Kruiningen Zeeland Seaports en de provin cie Zeeland zijn verantwoorde lijk voor het schoonmaken van het terrein van het failliete Thermphos. Jeffrey Kutterink Den Haag A Sportvissers maken al dankbaar gebruik van de nieuwe hek overstapjes. FOTO SPORTVISSERIJ ZUIDWEST NEDERLAND Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37