A 'Met de meiden naar de film en mijn man laat de hond uit' Kingfish-kwekerij sneller open 4 -estiva Vandaag Met 195 km/u overdeA58 Wietkwekerij in woning ontdekt - F- Uit de kluiten gewassen yellowtail kingfish zwemt al rond in de in- doorkwekerij die zich bevindt op het terrein van een failliet gegane oesterkwekerij en daarvoor het proefgebied was van de De Zeeuwse Tong. In de herfst ver wacht het nieuwe bedrijf Kingfish Zeeland de eerste roofvissen af te leveren aan restaurants en gespe cialiseerde vishandels. Niet alleen in Nederland, in heel Europa. Dat is een halfjaar sneller dan de initiatiefnemers Ohad Maiman (algemeen directeur) en Kees Kloet (operationeel directeur) hadden gepland. De spurt is te danken aan de overname van de voormalige oesterkwekerij. De be trekkelijk nieuwe hal bleek ge schikt als kraamkamer van de Kingfish-kwekerij. Er waren al noodzakelijke voorzieningen, zo als een pomp waarmee zout water uit de Oosterschelde kan worden aangevoerd. Met de inzet van die installaties boekt Kingfish Zeeland nu forse tijdwinst. En tijd is geld, want het bedrijf kan nu veel eerder al vis gaan verkopen. Inmiddels zwem men er ouderparen rond in het bassin van de voormalige oester kwekerij. Zij moeten nieuwe visjes voortbrengen. Yellowtail kingfish is een exoot. De roofvis die twee meter lang kan worden, is vooral te vinden in de wateren rond Austra lië. Maiman en Kloet denken dat deze vis een goed alternatief is voor tonijn, die door overbevissing kampt met een besmet imago. De vis groeit snel en bezit een fijne smaak, al is die niet erg vissig. Res taurants werken graag met king fish. In Europa is die wel verkrijg baar, maar komt dan wel uit Japan en Australië. Het is niet duurzaam en logistiek vrij kostbaar om de vis de halve wereld over te transporte ren. Beiden verwachten dat er veel animo is voor de kweekvis uit Co lijnsplaat. De kweekomstandighe- den zijn er volledig beheersbaar, waardoor een duurzame kweek mogelijk is. Het bedrijf is hoofdzakelijk op gezet met geld van private inves teerders. Het Visserij Investering fonds Nederland heeft ook wat bij gedragen. Even gezellig met 'de meiden' onder elkaar. Vriendin nenclubjes, collegaatjes, zussen en duo's, trio's of kwartetten van een moeder met haar doch- ter(s), ze kwamen gis teravond massaal, en vaak helemaal opgetut, naar de LadiesNight van FilmFestival Zeeuws- Vlaanderen in CineCity Terneuzen. Drie zalen (in totaal 450 stoelen) waren gere serveerd voor het evene ment. Natuurlijk draaide er een chick flick, de voor première van Neder landse romantische co medy Voor Elkaar Ge maakt, met rollen voor Matthijs van de Sande-Bakhuijzen, Roe land Fernhout, Fabian Jansen, Martijn Hille- nius, Beau van Erven Dorens, Birgit Schuur man, Eva Wijdeven en Sanne Vogel. De LadiesNight is he lemaal gericht op vrou wen. En er is een grote behoefte aan dergelijke avondjes uit, stellen Jéan Rottier en Marjolein Karman van CineCity. „Het is dan altijd enorm druk, de dames verzame len zich altijd massaal", zegt Rottier. „En het moet een romcom zijn, geen thriller." Volgens Karman hoort verwennerij er dan ook echt bij. „Bij aankomst worden ze ontvangen met een 'glaasje bub bels', in de tent kunnen ze gezellig langs kraam pjes struinen en er is een loterij waarmee leuke prijzen zijn te winnen. En ze krijgen ook alle maal nog een cadeau," Dat zijn de befaamde goodiebags. Sponsoren hadden er damesbladen (Cosmopolitan, Psycho logie), popcorn, een flesje Crystal Clear (geen vervelende calorieën), kortingsbonnen en een liniaal in gestopt. „Een gegeven paard moet je niet in de bek kijken", zegt Claudia Ha melink uit Terneuzen die samen met haar beste vriendin op de Ladies Night is afgekomen. Haar man heeft hen afgezet met de auto. „Kunnen wij tenminste gezellig wat drinken en hij is blij dat-ie even een paar uurtjes thuis het rijk al leen heeft. Met de hond. Die hij nog moet uitla ten. O, en afwas staat er ook nog!" Tussen de van bubbels en sinaasappel sap nippende dames fla neren de filmkenners René Mioch en Roel van Bambost in het wild. Brigitte van Raem- donck uit Westdorpe is samen met haar dochter Kelly op stap. „Opa past op het kleinkind, kun nen wij er eens samen op uit." Een select groepje dames had vrijkaartjes én een taxiritje naar de cinema gewonnen, maar dan wel in een roze li mousine. Bergen op Zoom Stationsstraat 8, Goes Langevorststraat 56, Middelburg Lange Delft 1 en 37 112 NIEUWS donderdag 6 april 2017 Zeeuws-Vlaanderen Vandaag is het 'on dernemersdag' op het Filmfestival Zeeuws-Vlaanderen. In de brede zin van het woord. De orga nisatie 'Aan de slag in Zeeland' brengt vanaf 13.00 uur via 'speedmeets' de hele middag werk gevers en werkzoe kenden met elkaar in contact. Bezoe kers kunnen eerst kijken naar de film De bal is rond, over werken met een ar- beidsbeperking. Na die speedmeets houdt Onderne mend Terneuzen tussen 17.00 en 19.00 uur de maan delijkse onderne mersborrel, dit keer in het paviljoen bij de bioscoop. Het festival gaat natuurlijk ook ge woon verder met de hoofdactiviteit: het vertonen van films. Tussen 16.00 uur en 21.45 uur beginnen er tien stuks. Alle informa tie is te vinden op filmfestivalzeeuws- vlaanderen.nl. Kingfish Zeeland opent deze zomer de viskwekerij in Colijns- plaat. De bouw gaat veel sneller dan verwacht. Frank Balkenende Colijnsplaat Kingfish. Sheila van Doorsselaer Terneuzen Aankomst per limousine van de prijswinnaars uit Terneuzen. Vlnr: Sas- kia, Nathalie, Saskia, Wendy, Annelies en Peggy, fotocamileschelstraete ARNEMUIDEN Een 44-ja- rige man uit Kruiningen moet het voorlopig zonder rijbewijs stellen omdat hij dinsdagavond veel te hard over de A58 reed. Zijn ge middelde snelheid bedroeg 195 kilometer per uur. De man trok ter hoogte van Arnemuiden de aandacht van twee agenten in een onopvallende politiewagen. Die begonnen een snel heidsmeting en konden de man op de Schroeweg in Middelburg aanhouden. Na een wettelijke correctie bleef een snelheid over van 179 km per uur, 59 kilome ter te hard waar een maxi mumsnelheid van 120 kilo meter per uur geldt. OOSTERLAND De politie heeft gisterochtend in een huurwoning aan de Burge meester Van der Havestraat in Oosterland een hennepkwe kerij ontmanteld. De bewoner van het pand is aangehouden. 144 hennepplanten zijn ge ruimd en vernietigd. De bewoner van het huis wordt strafrechtelijk vervolgd en ook de woningbouwvereni ging treft maatregelen tegen de man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31