PVV in de gemeenteraad I Meer Duitsers en dat betekent meer omzet 'De PVV zit niet Slaap 2 EENMALIGE KEUKEN 7995,- Een opsteker voor Middelburg deze week: de stad staat in een rijtje met Amsterdam en Den Bosch als plaatsen waar het aantal winkels de afgelopen jaren stabiel bleef. MIDDELBURG LEKKER WINKELEN Cecil met verkoopster Jolande Wolf. fotos lex de meester SCHOOLVOETBAL Commentaar Wat is de PW en wie heeft het er voor het zeggen? Tot nu toe was de partij vrij overzichtelijk. Het aantal vertegen woordigers in de landelijke, provinciale en gemeentelijke politiek is te overzien. Geert Wilders acht nu de tijd rijp om vol gend jaar in tientallen gemeenten aan de raadsverkiezingen deel te nemen. Op landelijk niveau is samenwerking met de PVV uitgesloten. Zal dit straks ook binnen de gemeenten het geval zijn? Dat zal van drie zaken afhangen. Eerst en vooral van de verkiezingsuitslag, van de mate waarop de landelijke PVV zijn omstreden thema's oplegt aan de lokale politici en tenslotte van het gedrag van de grote leider zelf. Wat hij doet, straalt af op zijn volgelingen. Ze hebben zich ten slotte niet voor niets bij de partij van Wilders aangemeld. Op Zeeuws niveau hebben we inmiddels jaren ervaring met PW'ers in de provinciale politiek. Het zijn kritische Statenleden die niet uit eigen initiatief beginnen over Wilders' hoofdthema's als de islam en de EU. Ze concentreren zich op Zeeuwse zaken. Als dit de lijn wordt van de lokale PW-raadsleden is samenwerking met sommige andere partijen mogelijk. De vraag is hoe ver de lange arm van Wilders strekt. Dwingt Wilders zijn lokale vertegenwoordigers standpunten in te nemen waarvan bekend is dat andere partijen die onaanvaardbaar vinden, dan zet de PVV zichzelf bij voorbaat buitenspel. Lokale politiek draait om personen en het vinden van praktische oplossingen. Poli tieke dogma's spelen zelden een rol. Dat blijkt uit het feit dat par tijen die landelijk nooit en te nimmer zouden samenwerken op lo kaal niveau samen in een college zitten. Al is het nu nog moeilijk voor te stellen, dit zou voor de PVV ook kunnen gelden. Of de PW dan nog als PVV herkenbaar is, moet Wilders maar zelf bepalen. Als PVV-raadsleden zich concentreren op Zeeuwse zaken is samenwerken mogelijk ALMANAK De twee mannen keken elkaar met kleine oogjes aan bij de kof- fieautomaat. „Slecht geslapen", bromde de een. „De hele nacht schoten er dingen door mijn hoofd die ik nog moet regelen. En dan begin je te malen." „Daar heb ik nou een handige app voor. Je legt je telefoon onder je kussen en die registreert je slaap." Hij laat op het schermpje een grafiekje zien. „En wat zegt dit? Goed of slecht geslapen?", wilde zijn collega weten. „Nou, dat valt tegen. Sinds ik die app heb, word ik elke nacht een paar keer wakker om te checken of ik wel goed slaap." Geld voor les taaiexpertise Hofmanmuseum duikt op in Wandelkerk Alvast lessen in Plusklas warenhuisitl Ieer historie, een gevari eerd aanbod, de aanwe zigheid van horeca en wat voor ons van belang is ook meer Duitsers", verklaart Raymond Bulle van modezaak Cecil zijn keuze voor Middelburg. Cecil is een Duitse formule, vandaar dat het aantal Oosterburen dat door de Langeviele struint een belang rijke factor is voor zijn zaak. Bulles thuisbasis is Sluis. Hij opende eerst een zaak in de Lange Kerkstraat in Goes, de straat met een zeer hoge concentratie aan kledingzaken. Daarna volgde Mid delburg. De winkels in Goes en Middelburg heeft hij een tijdje te gelijk opengehouden, maar uitein delijk koos hij ervoor om alleen in Middelburg door te gaan. De Lan geviele is door zijn gevarieerdheid een gezellige straat om doorheen te lopen, precies wat de heden daagse consument wil. „En het ontwikkelt zich nog steeds. Zodra een pandje leeg komt, zit er vrij snel een nieuwe zaak in." Hij zit er zelf bovenop, onder streept Peter van Dijk, fractievoor zitter van de PVV in Provinciale Staten. „Want schreeuwers willen we niet." Hoeveel mensen zich al hebben aangemeld en in welke gemeenten, wil Van Dijk niet zeggen. „Maar we kunnen voor de vijf gemeenten waar we willen meedoen aan de raadsverkiezingen nog kandidaten gebruiken. Overigens kijken we of we in meer Zeeuwse gemeenten kunnen meedoen." Wie zich aanmeldt, krijgt een toelatingsgesprek. Met Van Dijk zelf. „Want ik wil niet dat er men sen in het klasje komen die ik er nooit bij zou willen hebben." In het gesprek, dat een uur duurt, proeft Van Dijk iemands nieren. „We tellen zwaar aan loyaliteit en betrouwbaarheid. Dus daar probeer ik in het gesprek een beeld van te krijgen. Ik let ook op algemene ken nis. Iemand moet wel een bepaald niveau hebben. Er komen mensen die geen enkele naam van politici donderdag 6 april 2017 ii VLISSINGEN De grootste winst was gisteren voor honderden scholieren op de voetbalvelden van GPC en VC Vlissingen: lekker buiten zijn. „Geweldig, geen schermpjes van telefoons of play- stations", lachte een leerkracht van de Souburgse Burcht Rie- theimschool. Haar middag kon niet meer stuk nadat 'haar' team de leeftijdsgenoten van de Louise de Colligny-school met 2-0 versloeg (foto). Het zevental van groep 7/8 verloor in de finale van Het Vlot. Zowel bij de elftallen als bij de zeventallen van groep 5/6 werd de VSV eerste. Voor de Theo Thijssenschool restte twee keer een tweede plaats, foto lex de meester Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN B en W van Vlissingen geven geld voor het ver voer van vluchtelingen kinderen naar het taaiex pertisecentrum (TEC) in Middelburg. Kinderen van statushouders, vaak met sociaal-emotionele pro blemen, leren zo sneller Nederlands. De ge meente verwacht vol doende middelen van het Rijk te krijgen, maar on derzoekt ook of het een TEC in Vlissingen kan in richten. MIDDELBURG Kinderen uit groep 5 en 6 van basisschool de Pal- menhof openen maandag 10 april het pop-upmu- seum van kunstenaar Wim Hofman (foto) in de Wandelkerk in Middel burg. De reizende exposi tie voor de 75ste verjaar dag van de Vlissingse kunstenaar met zijn bij zondere vondsten is voor kinderen en was al te zien in Vlissingen, Koude- kerke en Tholen. VLISSINGEN Twintig leerlingen van de groepen 8 van de Archi pel-basisscholen krijgen dezer dagen alvast les sen uit het voortgezet onderwijs. In de 'Plusklas' kunnen de begaafde leer lingen lessen natuur- en scheikunde, biologie, re kenen en wiskunde krij gen in samenwerking met het Scheldemond Col lege en scholengemeen schap Nehalennia SSG. De leerlingen worden uit genodigd. incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht 'Langeviele Al een jaar lang werft de PVV Zeeland kandidaten. In eerste instantie nog voor de verkiezin gen van Provinciale Staten in 2019, maar nu ook voor de raadsverkiezingen van volgend jaar. Wie zich aanmeldt en door de eerste selectie komt, wordt in 'het klasje' de mores van de lokale politiek bijgebracht. Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29