Boonen aan basis succes Quick-Step in Scheldeprijs Status quo rond Oranje en II 24 Nederlands trio Butter, Choukoud en Nageeye Michel Butter, Abdi Nageeye en Khalid Choukoud hebben er heel veel voor over gehad om zondag als eerste Nederlander op de marathon van Rotterdam onder 2.10 te lopen. De Scheldeprijs is doorgaans het of ficieuze WK voor sprinters maar gisteren was het voor één keer de Grote Tom Boonen Wedstrijd. Het waren zijn laatste kilometers op Vlaamse bodem en dus was de start verlegd van Antwerpen naar zijn woonplaats Mol. Vader André stond in het publiek en opa Ray mond mocht de wedstrijd afvlag- gen bij vertrek. Daarna reed het peloton langs de Boonen-kleuterschool en langs de Boonen-middelbare school. Toen Boonen op 40 kilometer voor het einde even moest plassen werd daar uiteraard melding van gemaakt op de nationale televisie. Na 4,5 uur wedstrijd gaf Marcel Kittel zijn ploegmaat Boonen het afscheidsca- deau waar iedereen stiekem al een beetje rekening mee hield. De vijfde zege van Kittel in de Scheldeprijs was een passend slot van de dag. Te meer omdat Boonen er zelf zijn aandeel in had, zoals hij zondag ook Philippe Gilbert kata pulteerde in de Ronde van Vlaan deren. Boonen nam Kittel op sleep touw in de finale op de plaatselijke omlopen in en rond Schoten. Kittel was lovend over het werk van Boonen. „Het laat zien hoe pro fessioneel, geconcentreerd en ge motiveerd hij is. Ik had het wel be grepen als Tom alles op Roubaix had gezet en vandaag alleen wilde trainen en uit de finale weg zou blijven. Om zo zeker te zijn dat hij niet zou vallen. Maar hij gaat all in. Hij offert zich op voor het team en het resultaat. Dat laat zien hoe groot hij als sportman is." Valpartij Dat de Scheldeprijs altijd het risico van valpartijen herbergt, bleek ook gisteren. Slechts een man of dertig wisten te ontkomen. André Greipel en Dylan Groenewegen waren op slag kansloos na de enorme crash op vier kilometer van de streep. Een kwartier na de zege van Kittel sleepte de miljoenenploeg van Quick-Step ook de 22ste overwin ning van het jaar binnen. Kittel stond nog niet op het podium toen David de la Cruz als eerste over de streep kwam in het Baskenland. Kittel: „We blijven relaxed, mis schien wel juist door de goede pres taties. We willen het elke keer goed afmaken. Hier in de Scheldeprijs, maar ook zondag in Roubaix." Het is Boonens laatste koers. Hans van Breukelen. Want die is technisch directeur bij de KNVB. Gisteren vloog hij nog naar Mün- chen om met Arjen Robben te pra ten. Dit soort oriënterende ge sprekken zijn er al meer geweest. Ook de technisch directeuren van Ajax, Feyenoord, PSV en AZ scho ven reeds aan. Vragen die op tafel komen zijn: Wat voor type coach heeft Oranje nodig? Hoe ziet de markt van trainers eruit? Welke er varingen hebben de td's of topspe- lers zoals Robben met eventuele gegadigden? Hoe wordt er gedacht over een buitenlander aan het roer bij Oranje? Ook met Louis van Gaal is ge praat. Bij hem schoof Jean-Paul De- cossaux aan, formeel de hoogste di recteur in Zeist, omdat de KNVB Van Gaal hoopt te strikken voor een overkoepelende rol. Als bestuurs voorzitter en boegbeeld. Het mooiste moment van de marathon is toch wel anderhalf uur vóór de start, zegt Khalid Choukoud, terwijl hij met zijn blik aftast of dat ook geldt voor Abdi Nageeye en Michel Butter. „Niemand praat, iedereen is geconcentreerd en vraagt zich af: 'Wat kan ik van daag? Hoe goed ben ik?' Normaal is het geen probleem een keertje slecht te zijn. Twee weken later mag je weer. Maar man, bij een marathon.Nog altijd train ik da gelijks met de pijnlijke gedachte dat ik de Olympische Spelen heb gemist. Dat was dé kans." Nageeye: „Je hebt er zes maan den vol voor getraind.Alles ge geven, nergens iets laten liggen. Een marathon vergeet je niet. Ik weet van mijn vijf marathons nog precies hoe ik elke kilometer liep. Mijn eerste in de regen in En schede, het gevoel van totaal leeg zijn in Boston, de flow in Rio." We hebben de beste Neder landse marathonlopers van dit moment bij elkaar gebracht. Heel bijzonder dat er zondag bij de NN Marathon Rotterdam drie uit dit land azen op een tijd onder 2 uur en 10 minuten. Alleen Kamiel Maase, Gerard Nijboer en Michel Butter slaagden daar ooit in, allen in Amsterdam. Het respect mag dan groot zijn, de verschillen zijn enorm. Butter werd geboren in Castricum, Nageeye in Mogadishu (Somalië), Choukoud in Fez (Ma rokko). De laatste twee kwamen 22 en 17 jaar geleden naar Nederland. Ze trainen nooit samen. Nageeye: „In Ethiopië moet ik soms om half vier opstaan. Dan denk ik: waarom doe ik dit? Ga in Nederland trainen en slaap lekker uit. Maar steeds is het gevoel na de training om 7 uur in de ochtend heerlijk. Ik vind het een heel chili Het gevoel na detraining om 7 uur in de ochtend is heerlijk. Het is goed werk. Moet er niet aan denken op kantoor te zitten donderdag 6 april 2017 De Scheldeprijs stond volledig in het teken van het afscheid van Tom Boonen. Met de zege gaf Marcel Kittel zijn ploegmaat een passend afscheidscadeau. Daan Hakkenberg Schoten s Marcel Kittel won voor de vijfde keer in zes jaar. In 2015 profiteerde Alexander Kristoff van Kittels afwezigheid. GO All inclusive Westerwald en Rijn Compleet v.a. 99 Heerlijke all inclusive vakantie naar het Westerwald en de Rijn. Inclusief verblijf in hotel Heiderhof. O Vertrek dagelijks BEA8791 All inclusive Harz Compleet v.a. 99 Geniet van een all inclusive verblijf in hotel Harzhöhe, gelegen te midden van de prachtige natuurvan de Harz. O Vertrek dagelijks BEA8900 De zoektocht naar een nieuwe bondscoach voor Oranje? Die kan nog wel tot 1 mei duren. En gesprekken over een rol voor Louis van Gaal als bestuurlijke baas van de KNVB? Die verke ren in een status quo. Een tus senbalans in 4 vragen. Maarten Wijffels Zeist Danny Blind werd 11 dagen gele den ontslagen als bondscoach. Wie leidt de zoektocht naar zijn opvolger. 'Wi beleven Pim Bijl Rotterdam -Abdi Nageeye All inclusive Moezel Compleet v.a. 99 Boek een all inclusive vakantie aan de Moe zel. Verblijf in het gezellige hotel Brauer, zeer gastvrij! O Vertrek dagelijks. BE39643 All inclusive Sauerland Compleet v.a. 99 Boek nu dit extra voordelige all inclu sive arrangement naar Schlosshotel Helaxin Brilon-Wald. O Vertrek dagelijks BEA9191 Boek nu een vakantie met gegarandeerd vertrek! peterlanghout.nl 0172-468800 Pergroep06/4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24