Drie dagen na mispeer 22 VOETBAL EREDIVISIE Kort Van Praag herkozen in UEFA Michael van Praag (foto) is herkozen in het uitvoerend comité van de UEFA. De Neder lander, sinds 2009 in het comité en ook in 2013 herkozen, kreeg het vertrouwen van 36 van de 55 bij de Europese voetbalbond aan gesloten voetbalbonden en verlengt zijn ter mijn met vier jaar. Voor Van Praag (69) wordt dit zijn laatste termijn. 'Grote geld zal niet regeren' Het grote geld zal niet regeren en een geslo ten competitie met alleen maar Europese topclubs komt er niet. Dat zei UEFA-voor- zitter Aleksander Ceferin tijdens het UEFA- congres in Helsinki, waar een hervormings plan dat per 1 juli ingaat werd goedgekeurd. Daarin staat onder meer een maximum termijn van twaalf jaar voor bestuurders. Caanen stopt als td bij Roda Ton Caanen is niet langer technisch direc teur van Roda JC. Hij legt 'in het belang van de club' voor de rest van het seizoen zijn ar beid stil. Caanen trad in 2015 aan als td. Feyenoord wint rechtszaak Feyenoord heeft een rechtszaak tegen de Be lastingdienst rond de transfer van oud-spe ler Pellé (foto) gewonnen. De club zou ten onterechte een naheffing op de vertrekpre mie hebben betaald. Ook PSV, dat met De- pay en Wijnaldum hetzelfde probleem kent, profiteert en stapt nu naar de rechter. Flitsen Elfsteden Pensioen Doping Ajax mag nog geloven in de titel. Het leek fout te gaan tegen AZ, maar de Amsterdammers wonnen toch nog ruim met 4-1. Vooral dankzij reddende engel Davinson Sanchez die met een omhaal de 'beslissende' 2-1 maakte. Davinson Sanchez schreeuwt het uit na zijn fabuleuze om haal. De Colombiaan zet Ajax een kwartier voor tijd op 2-1 tegen AZ en wil we ten dat hij de club hoogstpersoon lijk in de titelrace houdt. Hij danst, lacht en spoort zijn ploeggenoten aan om nog even alles te geven. De spelers van AZ klagen over gevaar lijk spel van de noeste verdediger die blijkbaar ook zoiets stijlvols als een omhaal in huis heeft. En wat een moment om het mooiste doel punt uit zijn prille loopbaan te ma ken. Geroezemoes Want om de zoveel tijd klinkt er op de tribunes van de Amsterdam Arena geroezemoes. Want niet al leen Ajax-AZ is belangrijk. Ook wat er negentig kilometer verderop in de Kuip gebeurt tijdens Feyenoord Go Ahead Eagles, is broodnodige informatie. Zo gaat dat in een titelstrijd. De mobiele telefoontjes gaan wel erg vaak uit de broekzak. Wat? Feyen oord bij rust al 5-0 voor? Dan kan de discussie over het doelsaldo ook wel gestaakt worden. Problemen Maar Ajax heeft veel grotere pro blemen dan de doelpuntendrang van de concurrent. Want na een eenzijdige eerste helft waarin Ajax via Bertrand Traoré de 1-0 maakt, scoort AZ snel na rust de gelijkma ker. Het is spits Wout Weghorst die profiteert van zeeën ruimte achter de Ajax-verdediging en slim de 1-1 binnenkopt. De titel is dan gevoelsmatig heel ver weg. Weg is ook het gevoel uit de eerste helft waarin Justin Klui- vert de supporters vermaakt met mriFNs ra t Davinson Sanchez helpt Ajax weer op weg met omhaal Quote van de dag 'Het was een speciale avond' Er was nog net geen uur gespeeld, Go Ahead Eagles snakte al een tijdje naar het eindsignaal, toen opeens de Kuip explodeerde van vreugde. Niet omdat Feyenoord alweer de zevende goal achter de arme keeper Theo Zwarthoed had gemikt, maar omdat Wout Weghorst namens AZ in de Arena rivaal Ajax liet bibberen met een gelijkmaker. donderdag 6 april 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO Jan W. van der Hoorn, oud winnaar van de Elfstedentocht, is overleden. Hij werd 93. Van der Hoorn eindigde bij de Elfstedentocht van 1947 als vijfde, maar kreeg de zege nadat de num mers 1-4 uit de uitslag waren geschrapt. Springruiter Nick Skelton stopt. De Brit (59) werd met Big Star in Rio olympisch kampioen. Hij komt op 14 mei bij de Royal Windsor Horse Show voor het laatst in de ring. Door het hertesten van oude monsters Ajax met moeite nog in titelrace Daniël Dwarswaard Amsterdam De goal van Sanchez. FOTO VI IMAGES zijn inmiddels ruim honderd sporters uit de uitslag van de Olympische Spelen in Pe king 2008 en Londen 2012 geschrapt. Excelsior moet het in de komende belang rijke eredivisieweken stellen zonder spelma kers Luigi Bruins en Hicham Faik. Beiden hielden een blessure over aan het 1-3 verlies dinsdag tegen FC Utrecht. Nederlands kampioen Dylan Groenewe- gen (Lotto-Jumbo) staat zondag voor het eerst aan de start bij Parijs-Roubaix. Sep Vanmarcke start zondag niet in Parijs- Roubaix. De Belg van Cannondale is niet tij dig hersteld van zijn val in de Ronde van Vlaanderen. Dylan van Baarle is nu kopman. - Russell Westbrook evenaarde een stokoud NBA-record. De guard van Oklahoma City Thunder maakte tegen Milwaukee Bucks zijn 41ste 'triple double' van dit seizoen. Een verbeten Steven Berghuis viert een van de Rotterdamse treffers met het publiek in de Kuip. foto pim ras Rotterdam De Kuip vierde drie dagen na de nederlaag tegen Ajax alweer groot feest. Feyenoord smeet Go Ahead Eagles aan de kant (8-0) en zag rivaal Ajax in de Arena worstelen met AZ. Mikos Gouka

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22