Winkelstad Deze straat heeft het! Middelburg Titelrace in eredivisie Maatregelen noodzakelijk door drukte op luchthaven Vrouwen gaan langer kreukvrij door het leven dan mannen Walcheren Terneuzen heeft de blues Herman Brock was er vanaf het begin bij i F~ Koploper Feyenoord rolt Go Ahead op en landingsbaan was, terwijl daar ondertussen al een ander voertuig reed. „Wij zagen in de afgelopen ja ren dat bepaalde type incidenten bleven voorkomen", licht woord voerder Wim van de Weegen van de Onderzoeksraad toe. „Op de start- of landingsbaan reed al een ander voertuig. Dat heer een 'run way incursion', dat geldt als een ern stig incident dat je moet voorko men." Door de groei van de luchthaven 'komen de de grenzen in zicht waarbij het vliegverkeer in het hui dige operationele concept veilig kan worden afgehandeld'. Er zou een patroon zichtbaar zijn waarbij be trokken partijen vanwege econo mische of milieuoverwegingen nieuwe risico's accepteren. Het zou volgens de raad ontbreken aan een partij die de verantwoordelijkheid neemt voor de integrale veiligheid. Dat laatste speelt slechts als rand voorwaarde een rol. De medewer kers van Schiphol benadrukken dat er géén aanwijzingen zijn dat de veiligheid op Schiphol onvol doende is. „Het onderzoeksrapport legt daarentegen wel veiligheidsri sico's bloot, deze dienen integraal en structureel aangepakt te wor den." Uit de memo blijkt ook dat Schip- Door de groei van de luchthaven komen de grenzen van veilig vliegen in zicht hol het conceptrapport heeft inge zien en inspraak had bij de eindver sie. De medewerkers constateren dat de aanvankelijke kritiek 'op veel punten is afgezwakt. „Positiefis dat het commentaar op het concept rapport grotendeels en op essenti ële punten is verwerkt. De aanvan kelijke constatering dat de veilig heid op Schiphol momenteel al on der druk zou zijn is niet langer aan de orde en komt in de finale versie niet terug", zo staat te lezen in de mail. De aanvankelijke subtitel 'Veiligheid Schiphol onder druk' zou zijn geschrapt. „Het definitieve rapport is niettemin stevig van toon en wijst wél nadrukkelijk op de risico's die in de toekomst kun nen ontstaan als er geen maatrege len worden genomen." 10°C Nieuwsmedia haven, terne Ajax thuis langs AZ De Onderzoeksraad presenteert vanochtend een rapport naar de veiligheid van de nationale lucht- Het AD beschikt over een in- mail van hooggeplaatste Schiphol-medewerkers waarin de conclusies al worden besproken. De raad onderzocht incidenten waarbij er een vliegtuig op de start- P12 Uit Thuis Monique Kocha- nowski opende vorig f jaar interieurzaak BMK in de Lange- viele in Middelburg. Ze heeft er geen dag spijt van gehad. Zoals een collega- onderneemster het zegt: de winkelstraat is hip and happening. J| ZEELAND 2 FOTO'S LEX DE MEESTER Onderzoeksraad: Schiphol moet veiliger donderdag 6 april 2017 Vandaag nog fris pzc.nl Ook voor het laatste fn> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 P22en23 De Onderzoeksraad voor de Vei ligheid wijst in een rapport op veiligheidsrisico's die ontstaan doordat er steeds meer gevlo gen wordt vanaf Schiphol. Vol gens de raad zijn er maatrege len nodig om de veiligheid te blij ven waarborgen. Marcia Nieuwenhuis Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1