10% korting!! Stip wint voor de 7e_keer hoogste Costa award! 'Over the Top' Award of bel ons 088 - 70 70 600 StlP E 17 w4 EEN UNICUM! De meeste ouderen worden ge zond oud in hun huis. Maar dat geldt lang niet voor iedereen. Tot 2014 konden mensen met een lichte zorgvraag nog terecht in het verzorgingshuis. Die mogelijkheid is er niet meer. Thuiszorg, mantel zorg en allerlei slimme hulpmid delen moeten deze mensen in staat stellen langer thuis te blijven wonen. Hoe richt je eigenlijk je huis in als je ouder wordt? In Emmen staat een modelwoning waar zelfs over de wc-bril en het koffiezet apparaat werd nagedacht. De mu ren, het plafond, de voordeur; alles is wit in de hal van het apparte ment in Emmen. Op het eerste oog niks bijzonders, maar deze ruimte is bewust steriel ingericht. Uit onderzoek blijkt: wanneer al les in dezelfde kleur wordt ge schilderd, valt de voordeur minder op en zal een dementerende be woner minder snel naar buiten stappen en gaan dwalen. Omgekeerd geldt hetzelfde. Ou deren kampen vaak met slechter zicht en zien het contrast tussen twee objecten niet meer goed. Dus een zwart koffiezetapparaat in een zwarte keuken: niet doen. In het Dementiehuis voor de Toekomst, een initiatief van verpleeghuis Tangenborgh in Emmen, staat dan ook een knalrood exemplaar op het aanrecht. In dit appartement woont niemand, maar worden al lerlei hulpmiddelen getoond die ervoor moeten zorgen dat ouderen langer zelfstandig thuis kunnen wonen. Zo'n foefje als een witte voor deur was in de laatste jaren dat zijn demente moeder nog thuis woonde een uitkomst geweest, denkt de 66-jarige Rieks Hoving. Het kwam nog regelmatig voor dat zijn moeder - ondanks haar ver slechterde situatie - in haar Opel Astra stapte en in stevig tempo naar de supermarkt reed. „Op een dag vergat ze mijn tante Gé, die nog bij de kassa stond. Toen heb ben we de auto stilgezet", vertelt Rieks. Speciale vork In de modelwoning zijn trucjes te zien als een speciale vork en een waterkan die precies bijhouden hoeveel de bewoner eet en drinkt. Een mantelzorger kan de gegevens op afstand inzien. Het appartement is ook uitge rust met een melder die signaleert wanneer het fornuis nog aan is, een sensor die afwijkend slaapge drag registreert en een filmpje stuurt naar de thuishulp, maar ook een medicijndoos die gaat piepen wanneer de bewoner zijn pillen vergeet in te nemen. Costa Italië - Amsterdam Italië. Griekenland Kroatië (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) k reizen «nl, donderdag 6 april 2017 GO Een hometrai ner voor wie niet de deur uit kan en tal van andere slimme vindingen zoals een water kan die bijhoudt hoeveel je drinkt. FOTO'S TANGENBORGH EN ANDREWEIMA Wie wint...trakteert! ■K Costa 1 14-daagse reis per Costa Magica j* Bremerhaven S j» Amsterdam Zeebrugge Le Havre Savona l jMarseillg/'^N ^Leixos/Porfo^' 4 Lissabon Tanger van lew van 7Sv Costa y/ Ind. vliegreis transfer i/ Ind. vliegreis y/ 8-daagse cruise o.b.v. volpension O.a. Olympia, Corfu en Dubrovnik Uitstekende prijs- 8-daagse cruise per Costa Luminosa kwaliteitverhouding 1' M Venetie kj Triest Dubrovnik Voor de 7e keer op rij wint Stip Reizen de belangrijkste onder scheiding voor de Nederlandse markt van Costa Cruises: de 'Over the Top' award! De award is toegekend op basis van de extreem goede prestaties. Sinds 2010 is Stip Reizen achtereen volgend troste eigenaar van deze onderscheiding. Algemeen Directeur Fred Verlinden laat weten: "We zijn niet alleen bijzonder verrast met deze hoge onderscheidingen, maar we voelen ons ook ontzettend vereerd." En...wie wint, trak teert! Daarom ontvangt u tot en met 9 april 10% korting op de prachtige cruises van Costa Cruises. Boek snel en profiteer van deze eenmalige actie! Absurd voordelig! Boek deze prachtige 14-daagse reis van Italië naar Amsterdam nu vanaf slechts €917 met verblijf in een comfortabele buitenhut Vaar in het voorjaar per uitstekende 4-sterren Costa Magica vanuit Savona naar Amsterdam. Onderweg bezoekt u o.a Tanger, Cadiz, Lissabon, Leixos (Portol, Le Havre en Zeebrugge. Aan boord vindt u sfeervolle bars en restaurants, een theater, casino en wellnessgedeelte. Profiteer snel van 10% korting en verzeker u van een plaatsje aan boord van deze zeer populaire cruise. Vol vol... Vertrek alléén 18 mei 2017 Buitenhut classic v.a. 917 Vaar extreem voordelig mee tijdens deze 8-daagse cruise per 4-sterren Costa Luminosa. Het schip brengt u langs alle hoogtepunten van de Griekse Eilanden Kroatië Vanuit het romantische Venetië vaart u naar o.a. Triëst en het groenste Griekse eiland Corfu. Ook de karakteristieke, kleine haven van Katakolon komt aan bod. Via het Kroatische Dubrovnik aan de Adriatische Kust vaart u weer richting Venetië. U verblijft al aan boord v.a. slechts €710 en dat is incl. vliegreis, cruise o.b.v. volpension en tijdelijk 10% korting! zie stipreizen.nl/crct1b 17 juni 2 september 9 september 16 september Binnenhut VOL v.a. 773 v.a. 737 v.a. 710 Buitenhut v.a. 836 v.a. 894 v.a. 858 v.a. 831 stipreizen.nl zie stipreizen.nl/crcgrb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. De 10% korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en geldt t/m 9 april 2017 °I.a.c_°n isti Balkonhut v.a. 917 v.a. 1016 v.a. 962 v.a. 935

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17