Kruidvat haalt kleurplaat met Hitier uit de winkel Terrorist Zaventem: Zo kon ik me verstoppen 15 Exclusieve Lezersreis Verken het prachtige Vlieland! HERDENKING AANSLAG 'De man met het hoedje' was sa men met Salah Abdeslam vorig jaar een van de twee de meest ge zochte terroristen in Frankrijk en België. Na een klopjacht zit Abrini sinds april 2016 in een Belgische cel voor de terreuraanslag op Za ventem en Maalbeek in maart vo rig jaar. Ook Frankrijk wil hem berechten, voor onder meer de aanslag op de Bataclan in Parijs op 13 november 2015. Tegen een Belgische rechter die hem op 1 juni dit jaar verhoorde, was Abrini opmerkelijk loslippig over zijn reizen met Salah Abdes lam en diens broer tussen Brussel en Parijs en over hoe ze uit han den van de politie bleven. Op 12 november 2015 spraken de drie in Charleroi af om andere leden van de terreurcel te ontmoeten. Het was de cel die later met drie auto's naar Parijs zou afreizen om daar dood en verderf te zaaien. „Die gasten in dat appartement, dat waren mijn laatste vrienden. Ik wist dat ze hun dood tegemoet gingen. Het voelde alsof ik hen vergezelde naar hun laatste mo menten. Het was een konvooi des doods, die drie auto's." Rustig Het gezelschap reed vervolgens naar een schuilplaats in de Parijse voorstad Bobigny. Het viel Abrini op dat zijn maten, ondanks dat ze wisten dat ze zichzelf met bom- gordels zouden opblazen, erg rus tig bleven. „Ze maakten eten klaar, keken wat tv. Ze leken hele maal geen stress te hebben." In Bobigny nam Abrini afscheid en vertrok per taxi naar Brussel. De dag erna vond de tragedie van 13 november in Parijs plaats en be gon Frankrijk de klopjacht op Abrini en Abdeslam. Abrini werd door andere leden van dezelfde terreurcel herenigd met Salah Abdeslam in een van de schuilplaatsen. „Hij was bleek en moe", vertelt Abrini. 'Het is ge beurd', zou Abdeslam tegen zijn maat hebben gezegd. Naaimachine Twee maanden lang leefden de mannen ondergedoken, ze trok ken van schuilplaats naar schuil plaats, vaak bedompte, kleine ruimtes. Abrini herinnert zich een naaimachine in hun flat in Schaarbeek, 'het meest onschul dige voorwerp'. Ernaast stond een pan met poeder en draden die als explosief kon dienen. Daarna do ken ze onder in een vochtige, kleine schuilplaats in Jette, vlak bij Brussel. „Ik zag er geen sporen van explosieven, daar was de ruimte te klein voor." In Vorst le ken de muren van karton. „We konden elke nacht de seksuele es capades van de buren horen." Vlak voor de Brusselse aansla gen besloot de groep op te split sen. Abdeslam bleef in Vorst, Abrini bereidde zich voor in zijn laatste schuilplek. Ray Vervloed uit Pijnacker kwam er dankzij zijn dochtertje van 9 ach ter. „Ze zei ineens: 'Mama, papa, ik zie Hitler!"' In eerste instantie zei den wij 'doe niet zo raar', maar toen we er zelf eens goed naar keken dachten we ook echt Hitler in de lij nen te zien." Vervloed had het boek in eerste instantie als cadeautje gekocht voor het zoontje van zijn beste vriend. „Hij was onlangs 5 jaar geworden en wilde knutselspulletjes hebben voor zijn verjaardag. Dochterlief leek het ook wel een leuk boek, dus haalden we er ook één voor haar." Na de ontdekking van zijn doch ter is Vervloed de kleurplaat zeifin gaan kleuren. „En ja hoor... Daar stond toch echt Hitler in het kleur boek." De vader bracht Kruidvat op de hoogte. „Ik vind persoonlijk dat dit soort afbeeldingen niet in zo'n boek thuishoren, tussen de stan daardtekeningen van voetballende kinderen en het Vrijheidsbeeld. Het waren gewoon leuke kleurpla ten." Kruidvat vindt het zelf ook onge past en onacceptabel. „De kleur boeken zijn maandag een halve dag verkocht. Zodra we erachter kwa men, hebben we de verkoop stop gezet", laat een woordvoerder we ten aan deze krant. Ze vervolgt: „Tot onze spijt is deze kleurplaat er ondanks diverse controles tussen gekomen. In het boek komt een be paalde thematiek over belangrijke figuren uit het verleden terug, op basis daarvan is de inhoud samen- Ze zei ineens: 'Mama, papa, ik zie Hitier!' gesteld. De afbeelding is een mis verstand. We zijn aan het onder zoeken waar dit mis is gegaan. Ge lukkig kwamen we er snel achter." Vervloed vergeeft het de drogis terijketen. „Ik had ook meteen de indruk dat Kruidvat dit nooit gewe ten heeft. Ik blijf er gewoon kleur boeken kopen, hoor. Zo maak je nog eens wat mee." Van het kleurboek Kleuren op code, rustgevende kleurprojecten met kleurencode zijn 'enkele tientallen' verkocht. Het kleurboek was niet in alle Kruidvatwinkels te koop. De Belgische uitgeverij Trifora bena drukt dat de tekening in het kleur boek 'stond'. Verder willen zij geen commentaar geven op de creatie, die in India werd geproduceerd. WestCord Verken Vlieland! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl donderdag 6 april 2017 Mohamed Abrini, die betrokken was bij de aanslagen in Parijs en Brussel, heeft de rechter uitvoerig verteld over de weken voor en na de terreur. Ellen Provoost Brussel Drogisterij Kruidvat heeft giste ren in allerijl een kleurboek met een opmerkelijke kleurplaat uit de winkels gehaald. Wie de kleurcodes volgde, ontdekte een illustratie van Adolf Hitler. Inclusief Hitlergroet. Simone van Zwienen Pijnacker Ray Vervloed of balkon. Het hotel beschikt over een brasserie, bowlingbanen, tennisbanen, een manege en een wellness centrum met 1000m2 aan wellness faciliteiten. Kortom voor ieder wat wils! lusief x overnachting in een omfortabele kamer x uitgebreid ontbijtbuffet Plattegrond van het eiland Nespresso en cranberrythee op de kamer Bagageservice van en naar veerboot atis busvervoer op het eiland in Strandhotel Seeduyn Lezersprijs: vanaf €99,- p.p. Adviesprijs: vanaf €119,- p.p. Verblijf is mogelijk t/m 30 september 2017, op basis van beschikbaarheid. Toeslagen in weekenden en schoolvakanties. In Verblijf is mogelijk tot 30 september 2017 3 dagen Vlieland Inclusief uitgebreid ontbijt Plattegrond van het eiland Vlieland heeft één dorpje, voor de rest bestaat het eiland uit puur natuur. Verken de bossen, duinen en het strand en zoek vervolgens de gezellig heid op in het pittoreske Oost-Vlieland! 3 WestCord Strandhotel Seeduyn Strandhotel Seeduyn ligt op de eerste duinenrij met uitzicht op het uitgestrekte strand en de Noordzee. Nergens in Nederland vindt u een hotel dat zo vrij en zo dicht aan zee staat. Alle kamers zijn voorzien van een terras Meer informatie en boeken: Ga voor 'Verken Vlieland!' naar onze website reiskatern.nl/pzc/WEST1708 of bel met WestCord Strandhotel Seeduyn 0562 - 4515 60 o.v.v. 'Verken Vlieland!'. Nabestaanden rouwen tijdens een herdenkingsdienst om slachtoffers van de aanslag in het Russische Sint-Peters- burg. Gisteren werden er zes IS-ronselaars opgepakt, fotoafp Mohamed Abrini. fotoafp Bij het inkleuren van de kleurplaat komt Hitier tevoorschijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15