Brexitoverleg gaat grimmig van start Ook voor wie het beste voor weinig wil! 2C EUWS 11 President Donald Trump maakt omstreden benoeming ongedaan hollands nieuwe. 08:08 Huawei P10 Lite Daarmee maakt Trump een uiterst omstreden benoeming ongedaan. Bannon, politiek strateeg en voor malig topman van de controver siële rechtse nieuwssite Breitbart, had niets te zoeken in de Nationale Veiligheidsraad, vonden critici uit zowel de Democratische als de Re publikeinse partij. In het overleg komen onder meer de ministers van Defensie en Buitenlandse Za ken bijeen om buitenlandbeleid en veiligheidsvraagstukken te bespre ken. Politiek mag geen rol spelen in zulke kwesties die soms over leven of dood gaan, luidde de kritiek. Twee ervaren professionals, de hoogste generaal van de VS en de baas van de inlichtingendiensten, mocht juist alleen nog aanschuiven als hun vakgebied aan bod kwam. Zij krijgen nu weer een vaste plek aan de vergadertafel. Bannon, de ar chitect van Trumps populistische campagne, blijft wel de voornaam ste adviseur van de Amerikaanse president. De herschikking komt op aan dringen van generaal H.R. McMas- ter, de opvolger van een hoge me dewerker die Trump al eerder ont sloeg, Nationaal Veiligheidsadvi seur Mike Flynn. Het Witte Huis stelt dat er geen sprake is van een degradatie voor Bannon. Hij zou in de raad gezet zijn om Flynn in de gaten te houden, zei een bron tegen Amerikaanse media. Flynn vertrok uiteindelijk binnen een maand omdat hij had gelogen over zijn contact met de Russische ambassa deur. Bannon spreekt in een verkla ring van het 'deoperationaliseren' van de raad. Die taak zou voltooid zijn. Onder vuur Maar die verklaring roept vragen op. Dat de benoeming tijdelijk was, is nooit aangekondigd, ook niet toen Trump onder vuur kwam te liggen voor alle invloed die hij gaf aan Bannon, bekend als rechtse provocateur die de gevestigde orde wil 'vernietigen'. Het lijkt boven dien vreemd om met Flynn aan vankelijk een Nationaal Veilig heidsadviseur te benoemen die kennelijk een oppas in de persoon van Bannon nodig had. Overigens Dat Trump opnieuw bij een belangrijkste adviesraden moet ingrijpen, zoveelste mislukking zou Bannon bij de meeste vergade ringen niet aanwezig zijn geweest. Dat Trump een van zijn belang rijkste adviesraden na ruim twee maanden alweer moet reorganise ren, lijkt een zoveelste mislukking. Het lukte al niet om het zorgstelsel van Obama in te trekken. Het in- reisverbod voor burgers uit enkele landen in het Midden-Oosten is twee keer door een rechter van tafel geveegd. Ondertussen doet de FBI onderzoek naar mogelijke onoor bare contacten tussen Trumps mensen en de Russische overheid. Zijn populariteitscijfers zijn met gemiddeld minder dan 40 procent tevreden kiezers historisch laag. De reorganisatie van het veilig heidsapparaat komt op een mo ment dat Trumps buitenlandbeleid onder vuur ligt. Zijn minister van buitenlandse zaken Rex Tillerson en zijn VN-ambassadeur Nikki Ha ley maakten duidelijk dat de VS zich niet zal inspannen om de Syri sche dictator Assad uit het zadel te krijgen. Een partijgenoot van Trump, senator Marco Rubio, denkt dat het geen toeval is dat As sad zich kort daarna vrij voelde zijn om eigen onderdanen met gifgas aan te vallen. BRUSSEL Het scheidingsoverleg met Groot-Brittannië gaat vol gende maand uiterst grimmig van start. Behalve over geld ruziën de partijen nu al over de kwestie-Gi- braltar, de keus van een scheids rechter - wel of niet het Europese Hof- en de start van de onderhan delingen over een nieuw partner schap. In de aanloop naar een beslis sende top van staats- en regerings leiders eind deze maand zet Eu ropa langzaam de koers uit naar de definitieve scheiding, maart 2019, t Het Europees Parlement sloeg meteen nog een paar extra piketpaaltjes en een nieuw partnerschap daarna. De Europese instellingen onderling krijgen daarover voor alsnog geen ruzie. Met een zeer ruime meerderheid steunt het Europees Parlement de voorge stelde aanpak van president Do nald Tusk. Die wil allereerst ak koorden over de toekomstige rechten van de 3,3 miljoen Euro peanen in Groot-Brittannië en de 1 miljoen Britten in Europa en over de rond 60 miljard die Brus sel van Londen terugeist bij de boedelscheiding. Verder wil hij een goede rege ling voor de Iers/Noord-Ierse grens en duidelijkheid voor Euro pese bedrijven in Groot-Brittan nië. De Britten verwerpen het Eu ropese Hof van Justitie als scheidsrechter, weigeren terugbe taling en willen parallel aan de scheidingsonderhandelingen ook al overleg over een toekomstig partnerschap. Maar de Europese hoofdonder handelaar Michel Barnier piekert daar niet over. Het uiterste waar toe Europa bereid is: bij voldoende voortgang over de rechten van burgers en bedrijven, het geld en de grenzen ook gesprekken begin nen over de toekomst. Maar die af ronden kan pas na een scheidings akkoord. Het Europees Parlement, dat daarin dus een belangrijke rol krijgt, sloeg meteen nog een paar extra piketpaaltjes. Zo mag een overgangstermijn voor het ver trekkende Groot-Brittannië niet langer duren dan drie jaar en moe ten de agentschappen die Europa nog in Groot-Brittannië heeft-de Bankenautoriteit en het Medicijn agentschap - daar zo snel mogelijk weg. 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND V hollandsnieuwe.nl/pzc donderdag 6 april 2017 PC Adviseur Steve Bannon uit nationaal veiligheidsoverleg Opnieuw komt Donald Trump terug op een benoeming in de top van zijn regering. Zijn be langrijkste adviseur Steve Ban non is uit het belangrijkste vei ligheidsoverleg gezet. Karlijn van Houwelingen Washington M Steve Bannon. foto reuters '>H*v v -- 1. HUAWEI 0 HUAW6I LIEVER SIM ONLY? 1000 MB/MIN/SMS VOOR MAAR 8,- Voor wie niet te veel wil betalen en toch het beste wil is er hollandsnieuwe. Kies ook het beste voor weinig met bijvoorbeeld de Huawei P10 Lite. Deze premium smartphone met full HD scherm, vingerafdruksensor en 12 megapixel camera is er nu voor een budget prijs. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 20,- per maand. Let op! Geld lenen kost geld oJÊ Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 288 0 288 12 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een telefoonkrediet en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. Het telefoonkrediet is een aflopend goederenkrediet van Vodafone Financial Services B.V. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over het telefoonkrediet. Je dient zelf te bepalen of het telefoonkrediet aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 30 april 2017.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11