Middelhui winkelstad doet het goed PVV wil in zestig gemeenteraden Afname van aantal winkels Nieuw regeringsvliegtuig De afgelopen tien jaar is het aantal winkels in steden teruggelopen. Middelburg vormt een uitzondering. Walcheren en blaas Kosten 89 miljoen Terwijl in de meeste steden het aantal winkels de afgelopen tien jaar is afgenomen, kan Middelburg als een van de weinige gemeenten een miniem plusje (0,1 procent) no teren. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek maakte gisteren cijfers be kend van de ontwikkeling van de detailhandel sinds 2007. Het CBS had per provincie een aantal steden nader onder de loep genomen. „Re gionaal zijn er grote verschillen in de ontwikkeling van de winkel straat. Van de belangrijkste steden per provincie, maakten alleen Lely stad en Almere een groei door op het gebied van winkelvestigingen. In Amsterdam, Middelburg en Den Bosch bleef het aantal winkels on geveer gelijk", aldus het CBS. Terneuzen Voor Terneuzen had het CBS min der goed nieuws. Terneuzen staat met Emmen, Maastricht en Assen in het rijtje van gemeenten waar het aantal winkels met meer dan 10 procent is gedaald. Goes en Vlissin- gen zijn niet apart belicht door het CBS. Dick Anbeek, voorzitter van de Middelburgse ondernemersvereni ging VOM, zegt dat de laatste jaren een positieve verandering gaande is in de binnenstad. „We moeten niet te snel juichen, maar de leegstand in de stad is beperkt. Middelburg hoort tot de koplopers. Er wordt veel geëxperimenteerd. Veel jonge ondernemers openen een zaak. Buiten het centrum zijn de afgelo pen tien jaar nieuwe buurtwinkel centra geopend. Een andere verkla ring is dat historische binnenste den het goed doen." In Nederland nam het aantal winkels sinds 2007 met 4,4 procent af. In Zeeland ligt dit percentage iets hoger (4,6 procent). Overigens was in de provincie tussen 2007 en 2011 zelfs nog sprake van een toe name tot 5.380 winkels. Sindsdien is het aantal winkels teruggelopen tot 5.030. Computerzaken en winkels die consumentenelektronica verkopen hebben het zwaar. Opvallend ge noeg groeide het aantal kledingza ken tussen 2007 en 2011 sterk in Zeeland. De afgelopen jaren zakte het aantal modewinkels echter te rug naar het niveau van tien jaar ge leden. Nog een opvallend cijfer dat naar voren komt: er zijn nu bijna twee keer zoveel viswinkels en winkels die parfum verkopen dan tien jaar geleden. Ook in Zeeland nam de detail handel via webwinkels sterk toe: van 75 webwinkels in 2007 tot 480 vorig jaar. De PW wil bij de gemeenteraads verkiezingenvan volgend jaar mee doen in 60 gemeenten, verdeeld over alle twaalf provincies. Dat maakt partijleider Geert Wilders vandaag bekend. In onze provincie gaat het om Hulst, Terneuzen, Sluis, Vlissingen en Tholen. Of de PW ook écht meedoet aan de ver kiezingen in vijf Zeeuwse gemeen ten, hangt af van het vinden van voldoende geschikte kandidaat raadsleden. In juni hakt de partij definitief de knoop door in welke gemeenten de PW mee gaat doen. Wilders zegt dat de 'tijd rijp is voor een volgende stap voor de PW'. Nu zit de partij alleen nog in Almere en Den Haag in de gemeenteraad. „Dit is dus een gigantisch grote stap, maar als je de tweede partij van Ne derland bent, schept dat verplich tingen", vindt Wilders. „Bijvoor beeld om mensen ook op lokaal ni veau te vertegenwoordigen." De PW kiest voor gemeenten waar de partij goed heeft gescoord bij de verkiezingen. »P8 10°C Nieuwsmedia UllllUU Mtmni iuu«"1 Theo Giele Middelburg UI is het aantal winkels dat de provincie Zeeland momen teel telt. In 2011 werden nog 5380 winkels geteld. Tobias den Hartog en Hanneke Keultjes Den Haag HEr«S3SSiS£-S FOTO DIRK-JAN GJELTEMA woensdag 5 april 2017 Meer wolken en frisser pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1