NYNKE DE JONG Jos Verstappen na ruzie: ik ben het slachtoffer 6 Column y @nynke 'Wegwezen', kraste een onverlaat in januari van dit jaar op de motorkap van Peters geliefde karretje. Ook moesten de portieren en de ruiten het ontgelden. Een schadepost van zo'n 6.000 Britse ponden voor de man die vijftien jaar geleden, na de dood van zijn vrouw, naar het dorpje in de Cotswolds verhuisde. Aanleiding voor de aanval op Pe ters voertuig was de kritiek van enkele medebewoners van het pitto reske Bibury, een stukje Brits erf goed in Gloucestershire. Ook toeris ten, die speciaal voor het straatje Ar lington Row, waar Maddox woont, naar Bibury komen, klaagden steen en been. De gele Corsa zou het historische aanzicht verzieken en daarmee de fo to's van veel dagjesmensen. En dus De opkomst is groot. Niet alleen vanuit het land, maar vanuit de hele wereld moest Peters auto eraan geloven. Zondag kreeg de inmiddels 84-jarige Brit bijval uit onverwachte hoek. Tientallen eigenaars van geelkleurige auto's reisden uit solidariteit af naar Bibury. In konvooi reden de vierwie lers door het dorpje om Maddox een hart onder de riem te steken. 'Een feestdag voor alles wat geel is', zo heet het. Opkomst Matty Bee, de organisator van de hap pening, vertelt: „De opkomst is ver bazingwekkend groot. Niet alleen vanuit het land, maar vanuit de hele wereld zijn aanmeldingen voor deze rally gekomen." Bee heeft nog nooit zo veel gele auto's op één plaats ge zien „We hebben hier alles, van een driewieler en een Mini tot aan een Lamborghini." Maddox noemde de gele parade 'overweldigend'. Peter, die uit handen van Bee een heuse rallytrofee ontving, kreeg op Twitter zelfs steun van het Renault Formule t-team. Of Peter nu alsnog overstag gaat en opnieuw in een gele Corsa stapt, laat zich bezien. Na het vervelende voorval dreigde hij welis waar een limoengroene auto te ko pen, maar hij heeft zijn gehavende Vauxhall inmiddels ingeruild voor een grijs wagentje. Volgens de politie weigerde Ver stappen gehoor te geven aan het be vel te vertrekken uit de club waar de vechtpartij had plaatsgevonden. Na verhoor werd de vader van coureur Max Verstappen in de loop van de avond weer vrijgelaten. De politie kreeg tegen zes uur een melding van een grote ruzie bij de club. Nadat ze de ruziende partijen van elkaar had gescheiden, gaf de politie iedereen de opdracht te ver trekken. Verstappen, die een blauw oog en een snee in het gezicht had opgelopen bij de vechtpartij, wei gerde gehoor te geven aan dat bevel. Daarop werd Jos Verstappen mee genomen naar het bureau. Verstappen voelt zich slachtoffer van de vechtpartij, zegt zijn advo caat Marcel Heuvelmans. Verstap pen werd naar eigen zeggen aange vallen door een andere man. Van daag bekijkt zijn advocaat of tegen die belager aangifte kan worden ge daan wegens mishandeling. Ver stappen is naar eigen zeggen niet vertrokken omdat hij bij de club wachtte op vervoer. „Hij zou wor den opgehaald. Als je slachtoffer bent, waarom zou je dan moeten vertrekken", zegt Heuvelmans. De betrokkenheid bij de vechtpartij kan mogelijk nog een staartje krij gen. Vorig jaar deed de vader van Jos, Frans, aangifte van mishande ling tegen zijn zoon. Het openbaar ministerie seponeerde toen de zaak maar onder de voorwaarde dat Jos twee jaar lang geen strafbare feiten zou plegen. In 2012 deed een ex-vriendin van de ex-coureur aangifte wegens po ging tot doodslag, Verstappen zou op haar zijn ingereden. Deze zaak liep met een sisser af. In 2009 kreeg Verstappen van een Belgische rech ter een boete van 1.650 euro en drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf omdat hij dreig-sms'jes had gestuurd naar zijn toenmalige echt genote. showpresentator. Heb je eindelijk je Watergate-moment, gaat het over iets tuttigs als andermans ge flikflooi. een tuttige bedoening. Men is niet te beroerd om Tan en Stax de les te lezen over huwelijkse trouw en het aanraken van getrouwde mannen. Likkebaardend wordt de ver meende val van Humberto be schreven. Zo succesvol! En dan nu dit! Daar zit hij dan, alleen in een appartement, in zijn relaxfauteuil! Zie je wel: ook bij hem is het leven geen glitterige discopolonaise! Hij heeft ook gebreken! lijkt vele malen erger dan bij an dere showbizz-schuinsmarcheer- ders. Panorama schreef veront waardigd dat Tan moet praten, omdat wij recht hebben op de waarheid. Ha! Recht! De potsierlijkheid. Hebben mensen ook recht om te weten wat er bij jou in de slaapka mer gebeurt? Nee toch? Waarom moeten Bekende Nederlanders dan wel openheid van zaken ge ven? Ik moet er onbedaarlijk om gniffelen. De tuttigheid van het land uit zich vooral in hoe betut telend we spreken over ander mans liefdesleven. Likkebaardend wordt de vermeende val van Humberto beschreven Misschien word ik gewoon oud. Dat kan hoor, ik ben inmiddels 32 en ik loop al wat jaartjes mee in het circuit. Ja renlang volgde ik het belangrijkste datingprogramma van Nederland en speculeerde ik met liefde en plezier over welke boer welke vrouw zou kiezen. Misschien eist al dat harde wer ken zijn tol. Ligt het aan mij. Maar ik verwonder me oprecht over de berichtgeving rondom Humberto Tan en Dionne Stax. Laten we even de feiten op een rij zetten: Humberto is een keer op het balkon van Dionne gefotogra feerd, en mensen hebben gecon cludeerd dat Tan even niet thuis woont. Dit alles was het startsein voor ongekende speculaties, vlam mende betogen over wie er hier schuld had en of dit allemaal zo maar kon. En overal duiken ineens welingevoerde, edoch anonieme bronnen op die zeiden dat Dionne ook bij zijn huis is gezien en dat RTL Humberto heeft gewaar schuwd voor de presentatrice. Daar sta je dan, als anonieme bron in een slechtver- lichte parkeer garage te deepthroa- ten over het liefdesleven van een talk- Jos Verstappen werd opgepakt na een ruzie, foto Raymond de haan maandag 3 april 2017 Tan Bibury kleurt geel, als eerbetoon aan de vernielde gele Vauxhall Corsa van Peter Maddox. Eerbetoon aan vernield autoot j e De wegen rond het historische Britse plaatsje Bibury kleurden afgelopen weekeinde knalgeel. Een oogverblindende stoet voer tuigen bracht daar een eerbetoon aan Peter Maddox, wiens knalgele Vauxhall Corsa in januari het mik punt werd van onvervalst vandalisme. David van der Heeden Bibury —Matty Bee, organisator Oud-Formule1-coureur Jos Ver stappen is gisteravond aange houden na een vechtpartij bij een beachclub in Roermond. Jos Bouten Roermond Want dat is het natuurlijk. Het is Het triomfantelijke toontje waarmee dit alles gebracht wordt, verbaast me echt. Die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6