Klinkende korfbalzeges voor Zaamslag en Luctor Rapide verrast met nipte overwinning op Rapid 18 Alle Sasse teams verliezen Belg Samson beslist duel in voordeel OUD FEYENOORD Mr-- WÊÊÊÊm "vf- 'v-.f w v-- 'Z 'M --L geplaagde en al gedegradeerde HWP kwam slechts met acht scha kers aanzetten, mede omdat door een misverstand Wouter Ghijselen niet kwam opdagen. Daarmee was de Sasse ploeg bij voorbaat al kans loos. Helmut Cardon en Rein Verstrae- ten weerden zich kranig maar ver loren. Koen Leenhouts deelde het punt met zijn tegenstander. Een knappere remise was er voor Nele Vanhuyse, die debuteerde in de hoofdmacht. Tom Piceu was de enige die won. Klasse 2D. Dubbelschaak '97-HWP Sas van Gent 6-2: Er waren wel wat kansjes, maar Dubbelschaak bleek te sterk. Kees Nieuwelink wilde te veel van zijn stelling en verloor. Ook bij Simon Provoost werd een nul genoteerd. Invaller Adrie den Hamer blunderde zijn gelijke stel ling weg. Een lichtpuntje was Harry Provoost, die zijn prima par tij naar een vol punt speelde. Klasse 3F. De Pion 2-Souburg 3-5: In een rare wedstrijd kon het tegen het Roosendaalse team alle kanten op. René Tiggelman leed een zeld zame nederlaag, maar daar tegen over stond een zeldzame overwin ning van Corné Boogaard. Henrik Westerweele gaf knullig een kwa liteit weg, maar wist daarna zijn te genstander toch nog te verrassen. Robin Bosters zorgde met een prima partij uiteindelijk voor de matchwinst. WESTDORPE Jente Samson heeft de SSP Sluitingsloop, de laatste wedstrijd van het seizoen voor het Zeeuws-Vlaamse Run nerscriterium, op zijn naam ge schreven. De Belg bleef zijn land genoot Wouter Decock maar nipt voor. De twee vochten in Westdorpe een fraai duel uit, dat lang gelijk op ging. Samson be sliste het gevecht uiteindelijk in zijn voordeel met een voor sprong van slechts veertien se conden. Sander Post uit Terneuzen werd derde. Hij was daarmee de beste Zeeuwse atleet. 3: Het in zwaar weer verkerende Landau versloeg verrassend de kop loper. Waar Krimpen zich met een gelijkspel tot kampioen had mogen kronen, bleven de punten in Axel. Waar Landau dit jaar wat uit vorm zijnde spelers kende, was dat deze ronde het geval bij de Krimpena- ren. Door deze overwinning lijkt handhaving bewerkstelligd te gaan worden. 3: Het vierde team was al gedegra deerd, maar had in deze wedstrijd misschien een puntje kunnen ha len. William Baeten was de verras sing van de dag door te winnen van een speler met ruim 500 elopunten verschil, omdat deze een toren in de aanbieding deed. Voor het sluiten van de markt had Herman van de Wynkele de gelijkmaker op de schoen, ware het niet dat hij zijn ze nuwen niet in bedwang kon hou den en alsnog verloor. Klasse 3G. Bergen op Zoom-HWP Sas van Gent 3 6-2: Ook het derde team van HWP kon niet compleet opkomen wegens een misverstand. Tegen een solide Bergen op Zoom konden geen potten gebroken wor den. Opvallend was dat er geeneen overwinning geboekt werd door de Zeeuws-Vlamingen. Als er de laat ste ronde gelijkgespeeld wordt te gen de nummer laatst, dan dwingt men lijfsbehoud af. Goes-Overschie 4-4: Goes heeft zich door dit gelijkspel gehand haafd in de derde klasse. Tegen de mededegradatiekandidaat uit Rot terdam had duidelijk gewonnen moeten worden, al was een match- punt al snel binnen. Het trio Sven Stange, Joey Grochal en Jos van der Knaap greep de winst. Louis Nieuwenhuijse had zijn prima stelling kunnen verzil veren, maar faalde jammerlijk in het slot van de partij waardoor de wedstrijd onbeslist eindigde. De 4- 4 bleek uiteindelijk voldoende voor lijfsbehoud. Een klasse lager won Olympia met 2-1 bij het fysiek sterke Teteringen. In de vierde klasse bij de mannen walste Rapide met 5-1 over Berli- cum heen en versloeg Olympia het bezoekende Vlijmen met 2-0 Vrouwen. Rapide-Rapid 2-1: Rapide zat direct goed in de wedstrijd. Het dwong ELKV/Zevenbergen-Zaamslag 8-19: Op papier zou koploper Zaamslag niet al te veel te duchten moeten hebben van de Brabantse laagvlieger. Toch duurde het even voordat de ploeg van coach Inge Bekaert los kwam. „Het was wen nen aan onze nieuwe dynami- een aantal kansen af, maar sprong daar te slordig mee om. In de tweede helft zakte het niveau bij beide teams. In die periode was Ra pide echter wel effectiief. Na een kwartier bediende Tat- sjana van den Eynde met een fraaie pass de diepgaande Frederique van Tatenhove. Zij verschalkte knap de keepster en liet de 1-0 noteren. Toch had Rapid even later een antwoord klaar via de gelijkmaker. Het jeug dige Rapide bleef vol overgave strij den. Tien minuten voor tijd werd dat beloond met de winnende tref fer van opnieuw Fredrique van Ta tenhove. Teteringen-Olympia 1-2: In de eer ste helft speelde Olympia wat on georganiseerd en had het moeite schere speelstijl", aldus de Belgi sche. Na een 10-4-voorsprong bij rust kwam de schwung er in bij Zaamslag. De regen voorkwam dat er een nog forsere uitslag de boe ken in ging. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 8, Marco van Reeuwijk 5, Jesse Hamelink 3, Marjolein Verpoorte, Linda Hamelink, Erwin Verhelst 1. Luctor-ZKV 19-9: Ook Luctor lijkt het niveau van de vierde klasse haast ontgroeid. De 9-0-tussen- stand en de late eerste treffer van ZKV (acht minuten voor rust) ver raadden de krachtsverhouding. Halverwege leidde Luctor met 12-3. Op driekwart wedstrijd, bij een 18-5-voorsprong, sloeg de noncha- met het harde spel van de thuis ploeg. Toch kwam het in die peri ode aan de leiding. Pauline de Croocq scoorde uit de rebound van en strafcorner. In de tweede helft bleef Olympia met de goed keepende Sanne Die- leman en de strak verdedigende Maartje Boerbooms gemakkelijk op de been. Ook in de periode nadat Teteringen via een strafbal 1-2 had gescoord. Daarvoor nam Claire de Dobbelaere de 0-2 voor haar reke ning. Olympia-Vlijmen 2-0: Een sterke start leverde Olympia vrij snel op via Koen Boerjan. Naarmate de eer ste helft vorderde, nam de druk van Vlijmen toe, maar dat leverde nau- lance toe bij de thuisploeg. Coach Peter Duerink wisselde direct om daarmee de boel weer op scherp zetten voor de derby tegen Zaam slag, die donderdag 6 april ge speeld wordt. „Jammer dat zo'n wedstrijd doordeweeks gespeeld moet wor den. Zowel Zaamslag als Luctor wilde op zaterdag 22 april spelen, maar het KNKV gaf geen toestem ming", aldus Duerink. Luctor hoopt te kunnen stunten tegen de koploper. welijkks gevaar op. In de tweede helft had Olympia langdurig het beste van het spel en scoorde het verdiend de 2-0 door Martijn La- farre. Daarna moest Olympia-doel- man Wouter Hamelink nauwelijks nog in actie komen. Rapide-Berlicum 5-1: Rapide over rompelde de bezoekers compleet. Binnen achttien minuten stond het 3-0 door treffers van Wouter de Kerf (assist Quinten Missiaen) Teun van Doeselaar en Robert de Kerf. Kort daarna werd een treffer van Quinten Missiaen afgekeurd. Berlicum kwam voor de rust nog wel op 3-1, maar moest met lede ogen toezien hoe een effectief Ra pide uitliep naar 5-1 door treffers van opnieuw Teun van Doeselaar en Robert de Kerf. maandag 3 april 2017 H WP steeds incompleet [ERENCE ÏAHN •'1 tr(. <V r' -t l :;'v v: \*V-' i" KlffiEi ww?a^CTrjüA4>eii Henk Vos (midden) schudt Serge Nöthen (links) en Erik de Rechter (rechts) van zich af tijdens het duel tussen een selectie uit Breskens en Oud Fey- enoord. De 48-jarige MPSisShf&é*1 -vvvj - Vos maakte zaterdag avond de mooiste treffer in Breskens, al mocht de volley van thuisspeler Serge de Ruijsscher er zeker ook zijn. Het duel ein digde voor zo'n 700 toeschouwers in 2-10 voor de Rotterdamse ploeg. Na afloop werd geloot voor de elfde Esad Osmanovski Me morial Cup voor A-ju nioren, op 20 en 21 mei. Poule A: Heeren veen, AA Gent, Ful- ham en de Attram De Visser Soccer Aca demy. Poule B: Feyen- oord, Club Brugge, Werder Bremen en West Ham United. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De schaakteams van Het Witte Paard kwamen er in de achtste ronde van de landelijke schaak competitie niet aan te pas. Alle vier traden noodgedwongen met minder dan de benodigde hoe veelheid schakers aan en verlo ren allemaal. Goes speelde zich door een gelijkspel veilig. Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. Pathena Rotter- dam-HWP Sas van Gent 8-2: Het Landau Axel-Krimpen a/d IJssel 5- Sliedrecht-HWP Sas van Gent 4 5- Het was een goede dag voor de Zeeuws-Vlaamse hockeyteams. In de derde klasse bij de vrou wen zorgde Rapide voor een verrassing door het hoger ge klasseerde Rapid met 2-1 te ver slaan. Peter Snelder Vlissingen Derde klasse. De korfballers van Zaamslag en Luctor boekten dit weekend klinkende overwinningen bij aanvang van deel twee van de veldcompetitie. Beide Zeeuws- Vlaamse vierdeklassers hadden geen kind aan hun tegenstan der. JaapJan Ritsema Terneuzen Virde klasse. Mannen. Vierde klasse. Scores Luctor: Adrie de Jonge en Anthony van de Velde 5, Eline Jan sen en Marjolein Duerink 2, Jas mijn Hamelink, Marit de Kok, Pie- ter Kousemaker, Jasper de Pooter en Martijn Bakker 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63