Goese Maan snoept punt af van titelkandidaat Sjef Toch weer Doumesh Pearle grijpt naast titel EXCLUSIEF op AutoTrack 17 Het team uit Goes hanteerde een tactische opstelling. Doordat Frank Clausing gedaald is van speelsterkte i naar 3, werd de Goese kopman op de 'derde sin- gle'opgesteld. Dat mocht echter niet baten. Clausing trof op baan drie Yuri Soberon, de beste speler van de Aardenburgers. In de tie break van de eerste set kwam So beron eerst met 6-3 voor, maar ver volgens met 7-6 achter. Uiteinde lijk won de tennisleraar uit Malde- gem toch met 9-7. In het tweede bedrijf werd het 6-4 voor Soberon. Loosvelt, Coene en Raes wonnen in straight sets van Schipper, Van Remortel en Van der Wel. Voor De Goese Maan werd de eer gered door een zwaar bevochten zege van het dubbel Clausing/Schipper. Zij versloegen Coene en Loosvelt: 6-7 7-5 7-6. In Terneuzen versloeg Animo onder toeziend oog van burge meester Jan Lonink en sportwet houder Jack Begijn haar eigen re serves met 6-0. Tijdens dit treffen werden de nieuwe banen van het too-jarige TC Animo onder grote belangstelling officieel geopend. Ruud Martens, Jeroen Alliet en Kenny de Rooij wonnen zonder noemenswaardige problemen van Ruben Haverbeke, Raymond van de Zeijst en Beny Ysebaert. Alleen Kevin de Rooij had het zwaar te gen Björn Klaassen: 7-5 3-6 6-2. In Sas van Gent versloeg Drive, dat eveneens het 100-jarig jubi leum viert, met 6-0 Asoc uit Cad- zand. De Schelde won met 5-1 bij LTC Zierikzee. Bij de Vlissingers is kopman Jurjen Mooibroek weer terug aan het front. Heike Verheul, kampioene in 2016, werd tweede en Laura Timmerman eindigde als derde. Op de slotdag kwamen nog drie speelsters in aanmerking voor de titel. Laura Timmerman begon met een punt voorsprong aan de slotronde, maar had met Denise van Dam een pittige tegenstand ster. Heike Verheul moest het opnemen tegen Jacqueline Schouten en Vitalia Doumesh had veterane Barbara Graas te genover zich. Van het trio favorieten was Ver heul als eerste klaar. Na een zwakke zet van Jacqueline Schou ten won ze een schijf en streek daarna snel twee punten op. Vi talia Doumesh had het lastiger te gen het oerdegelijke spel van Bar bara Graas. In het middenspel wist ze toch spanningen te creë ren en die groeiden Graas boven het hoofd. Met een forcing dwong Dou mesh een doorbraak naar dam af waarna ze met een rondslag over vier schijven de partij besliste. Laura Timmerman wist op dat moment dat ze moest winnen om kampioene te worden, maar te gen de sterk spelende Denise van Dam stond ze onder grote druk. Door twee schijven te offeren for ceerde ze uiteindelijk een be nauwde remise. Vitalia Doumesh had zich goed voorbereid op het Nederlands kampioenschap. Ze speelde on der meer toernooien in Cannes en het Russische Ufa. Haar tegenstandster in de slot ronde kende ze door en door, maar toch had ze veel partijen na gespeeld: „Ik heb bekeken waar haar zwakke punten liggen. Be wust heb ik voor een speltype ge kozen waarin het alle kanten kon opgaan." De kampioene was vol lof over de organiserende Stich ting Damevenementen Zeeland: „Het is hier altijd goed geregeld. Ik hoop hier nog heel vaak te spe len." Laura Timmerman, pas afge studeerd als biomedisch weten schapper, was uiteraard teleurge steld over de afloop. „Het was een ultieme kans om de titel te pak ken. Ik wist dat remise waar schijnlijk niet genoeg zou zijn dus ging ik voor de winst. Maar ik heb tegen Denise geen kansen kunnen creëren en vreesde even tjes zelfs voor mijn leven." Voor Leonie de Graag eindigde het toernooi in mineur. De dam ster uit Goes verloor van Ester van Muijen en sloot het toernooi af als hekkensluiter. Udenhout haalde in de eerste set met succes het tempo uit de wed strijd en strafte een te gretig Stevo af. Daarna kantelde het duel. De thuisploeg vond de juiste drive, be stookte de gasten met een lastige opslag en beperkte de eigen fouten. Dat leidde drie keer op rij tot een zelfde spelbeeld. Beide teams wa ren enige tijd aan elkaar gewaagd. Halverwege de set nam Stevo af stand, om drie keer op rij de set en daarmee de overwinning veilig te stellen. Stevo 2-Set Up 3-1 (27-25, 25-21, 25-19,14-25): Vrijuit spelend was er geen vuiltje aan de lucht voor Stevo 2, dat met een lastige opslag het initiatief nam. In het begin kwam de thuisploeg met moeite tot scoren. Eenmaal warm gedraaid, stond er drie sets lang geen maat op het spel van de degradant. Vooral verdedigend stond het als een huis aan de kant van Stevo 2. Met drie setzeges op zak en verzekerd van winst leidde slordig spel tot verlies in het vierde bedrijf. Halverwege de wedstrijden van de titelkandidaten Pearle en MCR was de spanning nog te snijden. In Oosterhout stond het 4-0 voor MCR en in Uden was het 2-2 na een nederlaag van Pascal Claus en een zwaarbevochten overwin ning van Dion Bergmans. Met Jens van Dam en Eddy Leppens nog als jokers om in te zetten was winst voor Pearle nog wel degelijk mogelijk en dan zou de titel en de promotie voor Pearle zijn. Maar het liep anders. Leppens deed wat hij moest doen en won van de Duitse kopman Ronny Lindemann: 36-40 in 28 beurten. Op de andere tafel was het duide lijk dat er iets goed mis ging. Van Dam speelde een van zijn slecht ste wedstrijden van het seizoen en leed een dikke nederlaag: 40-17 na 34 beurten. Weg titel, weg pro motie. Een mooi seizoen werd in mineur afgesloten. De realiteit zegt dat het heel lastig is voldoende geld te vinden om een ploeg op de been te houden Met het vertrek van Leppens laat het team ook nog een flinke veer en dus moet men op zoek naar een waardig vervanger. Hoofdsponsor en speler Dion Bergmans: „De teleurstelling overheerst natuurlijk. Kampioen worden, wil je allemaal. De reali teit zegt echter ook dat het heel lastig is voldoende geld te vinden om een ploeg op de been te hou den." In de derde divisie was het op De Geslootene Boom na gelijk spelen troef. 't Bierwinkeltje-Hoog Laag Keu kens 4-4: Robert Vink en Fons Baart wonnen hun partij. De Distel Biljarts 5-Bottles/Dock- side 4-4: Voor Bottles waren Theo Platjouw en Raf Hofman succes vol. De Geslootene Boom-Veilingzicht 2-6: De thuisploeg was al zeker van degradatie en verloor ook de laatste wedstrijd in de derde divi sie. Jony Sanderse won als enige. Het was zijn tweede overwinning van het seizoen en hij noteerde met 0.576 tevens zijn beste moyenne. DE GESCHIEDENIS VAN JE VOLGENDE AUTO IN EEN GRATIS CARFAX-RAPPORT T.W.V. 17,95 CheckCheck AutoTrack maandag 3 april 2017 Tijdens de ouverture van de districtstenniscompetitie heeft Sjef met 5-1 gewonnen bij De Goese Maan. Frank Clausing en Harold Schipper wisten in hun dubbel een punt af te snoepen van de 'Belgische' titelfavorie- ten. Henk van de Voorde Goes Vitalia Doumesh is zaterdag in het Beach Hotel in Zoutelande voor de derde keer Nederlands damkampioene geworden. De speelster uit Alkmaar haalde net als Heike Verheul en Laura Timmerman tien punten uit zeven partijen, maar werd dankzij de plusremise die ze in de tweede ronde tegen Tim merman scoorde tot winnares uitgeroepen. Daaf Kasse Zoutelande winnen Twee volleybalsters van Stevo vormen een blok tegenover een aanval van Symmachia/Roosendaal. Ze winnen met 3-2. FOTOCAMILESCHELSTRAETE In de allerlaatste speelronde in de eerste divisie morste Pearle Opticiens een punt bij Didden Distributie en dat kostte de Sasse driebanders de titel en de promotie naar de eredivisie. Joop van den Oudenhoven Uden - Dion Bergmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62