De Schelde pakt punt in slotseconden tl Scheldesport met hakken over de sloot 16 Van der Lijke derde in Volta Classic Liefst vijf Zeeuwen naar WK trail in Italië Van Anrooij (15) stunt in Topcompetitie Jarige De Vos pakt zege op 10 mijl Volleybalvereniging uit Zuiddorpeziet alle vier teams winnen. De Vrouwen zetten zegereeks knap voort. VOLLEYBAL ZEGEREEKS IN ZUIDDORPE Wielrenner Nick van der Lijke heeft zaterdag een goed optreden in de Limburg Volta Clas sic (UCI t.i) kunnen bekronen met een podi umplaats. De Middelburger van Team Room pot finishte na 199 kilometer als derde. In de sprint kwam hij tekort tegen zijn twee mede vluchters, de Italiaan Marco Canola en de Belg Xandro Meurisse. „Voor mij persoonlijk is het een bevestiging dat de vorm, na een geslaagde hoogtestage met Pieter Weening en de Ronde van Catalo- nië, nog steeds goed is. Hopelijk kan ik dit nog een tijdje vasthouden", meldde hij na afloop. In de Ronde van Catalonië werd hij één keer zesde en één keer elfde. Naast Huub van Noorden, Erwin Adan en Leonie Ton mogen op 10 juni ook Mirthe Overkamp en Tim Pleijte naar het WK ultra- trail in Italië. De twee plaatsten zich niet di rect, maar werden zaterdag aangewezen voor het kampioenschap. De mondiale titelstrijd wordt gehouden in Badia Prataglia, nabij San Marino. De afstand bedraagt dan 50 kilometer. Nederland gaat met zes mannen en zes vrouwen erheen. Van de twaalf geselecteerden komen er nu liefst vijf uit Zeeland. Darts Patrick de Vos heeft zaterdag zijn 21ste ver jaardag opgeluisterd met een ruime zege op de 10 Engelse mijl in de vernieuwde Oosterschel- deloop. De atleet van AV'56 finishte in 55.44 minuten en bleef in het Goese Omnium Vlis- singer Remy Vasseur, die na zijn blessure nog lang niet op zijn oude niveau is, drieënhalve minuut voor. Edwin de la Ruelle maakte het erepodium vol. Zeeuws crosskampioene Monica Sanderse was de snelste bij de vrouwen. Met 1.13.50 had de Dynamica-atlete twee minuten voor sprong op Henny Strating en bijna vijf minu ten op Sandra Joziasse. GP Tbilisi Kerkhove Stevo-Symmachia/Roosendaal 2 3-2 (25-13, 18-25, 25-19, 26-28, 15-9): Stevo maakte in de eerste set gehakt van de titelkandidaat. Daarna waren beide teams aan el kaar gewaagd. „Ik denk dat ze ons in de eerste set hebben on derschat", zei trainer Cor Hame link. „We hebben in de terugronde nog maar één keer verloren en kunnen in principe van iedereen winnen. Als je op automatismen traint, dan kan het even duren. Maar we zijn enorm gegroeid. We spelen goed." Na de flitsende start verloor Stevo de tweede set. Na winst in het derde bedrijf volgde een spannend slot van de vierde set. Daarin ontsnapten de gasten, omdat Stevo verzuimde twee matchpunten te verzilveren. „Als iedereen in topvorm was geweest, dan hadden we met 3-1 kunnen winnen", zei de trainer. Stevo veerde in de vijfde set op en wikkelde af naar winst. Volley Tilburg 5-YVC 3-2 (23-25, 20-25, 26-24, 25-23, 15-10): Een sterk spelend YVC was met een krappe selectie afgereisd en be taalde daarvoor moegestreden in de slotfase van het duel tol. YVC speelde verzorgd en gevarieerd en De Schelde-Merlet 7-7: De water- polers van De Schelde begonnen zaterdag slordig aan de wedstrijd tegen Merlet. Dankzij sterk verde digen bleef de schade echter be perkt. In de tweede periode liep Merlet liep zodoende uit naar 1-3 halverwege de wedstrijd. In de derde periode ging De Schelde be ter spelen en kropen de Terneuze- naren langzaam dichterbij. Aan het einde van de derde periode stond het 4-5. Uit een strafworp werd het 5-5, maar vrij snel werd het 5-6. Met een man meer kwam De Schelde op 6-6. In de laatste minuut scoorde Merlet 7-6, maar in de laatste seconden was het Yorbin Moes die De Schelde als nog op gelijke hoogte schoot: 7-7. Scores De Schelde: Gijs Man- have 3, Koen Legters, Cees van Houwelingen, Sven Schieman en Yorbin Moes 1. goede start nam De Bruinvis snel een 2-o-voorsprong, waarna een rommelige periode in de wed strijd volgde met veel fouten van beide kanten. De Bruinvis liep in de tweede periode uit naar 5-1, maar miste te veel kansen om de finitief afstand te nemen van DIO 2. In een slordige derde periode kwam DIO 2 terug kwam tot 5-2. De Bruinvis miste te veel kansen. Scores De Bruinvis: Gert Jan Ra- mondt 2, Adjan Hoste, Jan Willem Ramondt, Roel Dellaert, Angelo de Meijer en Danny Soetens 1. TERNEUZEN De basketballers van Scheldesport wonnen zaterdag hun eerste duel op Brabantse bo dem. In Schijndel pakten de Ter- neuzenaren de 67-64-winst. De wedstrijd in de tweede klasse zuid kende twee gezichten. In de eerste helft domineerde Schelde sport. Voor de rust liep het verschil op tot negentien punten: 40-21. In de derde periode kwamen de Bra banders sterk terug, nadat eerst Scheldesport nog acht punten op een rij had gescoord. In de laatste periode nam Schijndel in de slot minuten zelfs de leiding, maar dankzij treffers van Wladimir Die- lemans en uitblinker Peter Maat wist Scheldesport de zwaarbevoch ten zege te bewerkstelligen. Maat was topscorer met negentien punten, gevolgd door Thijs de Groote met veertien punten. De pas vijftienjarige Shirin van Anrooij uit Kapelle zorgde zater dag voor een verras sing in Geel. Ze won daar een duatlon die deel uitmaakt van de Nederlandse Topcom petitie voor senioren. De wedstrijd ging over 2,5 hardlopen, 20 kilometer fietsen en Shirin van Anrooij. nog eens 5 kilometer foto marcelle davidse hardlopen. Van An rooij finishte in een tijd van 1.01.44 uur. Ze bleef daarmee de nummer twee, Sophie van der Most, twee tellen voor. J+Iftt W±f f was trefzeker in de aanval. Dat leidde in de eerste twee sets tot winst. Daarna moesten de Zeeuws- Vlamingen het initiatief aan de thuisploeg laten. Die kwam door Ik denk dat ze ons in de eerste set hebben onderschat winst in twee spannende sets op gelijke hoogte en pakte tegen een moegestreden opponent ook het al- lesbeslissende vijfde bedrijf. Stevo 2-Spivo 2 4-0 (25-12, 25-21, 25-19,25-16): Het tegen degradatie vechtende Stevo 2 boekte de eerste zege in 2017. Het veel hoger geklas seerde Spivo bezweek onder de Zeeuws-Vlaamse servicedruk. Bo vendien kwam de thuisploeg door een degelijke verdediging en prima pass zelf wel aan aanvallen toe. In de tweede set klampte Spivo lang aan. Na de tweede setzege stuitte de thuisploeg op afnemende tegen stand. Stevo-Udenhout 3-1 (21-25, 25-16, 25-16, 25-15): De bezoekers waren met een krappe, maar ervaren se lectie naar Zuiddorpe gekomen. maandag 3 april 2017 ZB WIELRENNEN ATLETIEK DUATLON ATLETIEK De laatste trainingsrit van Trimbelangen Midden Zeeland is zaterdag gewonnen door de Brabander Valentijn Overtoom. Hij verraste de Zeeuwen in de koers bij Kruiningen. In de D-catgeorie was er een zege voor Jarmo Vis ser uit Heinkenszand. Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen fi nishte gisteren als eerste in de Ronde van Steenbergen voor junioren. In het Brabantse dorp waren er ook overwinningen voor Maike Tazelaar uit Colijnsplaat (cat. 2) en Noël Rok- ven uit Hulst (cat. 6). De darters van Racketcentrum Terneuzen behaal den zaterdag in de overgangsklasse van de Superlea gue een belang rijke thuiszege (6-4) tegen De Walrus. Het was spannend tot de laatste partij. Daarin dwong Fa bian de Lange met 4-0 de winst af voor de Zeeuws- Vlamingen. RCT heeft in de strijd tegen degra datie aansluiting gevonden met drie ploegen. Judoka Sam van 't Westende uit Vlis- singen heeft zich bij de Grand Prix van Tbilisi tevre den moeten stel len met een ze vende plaats. De nummer 34 van de wereld won za terdag in de Geor gische hoofdstad zijn eerste twee partijen, maar ver loor vervolgens in de kwartfinales. Daarna was Van 't Westende, die uit komt in de klasse -73 kilo, in de eer ste partij van de herkansingen ook niet opgewassen tegen Smagulov uit Kazachstan. Hij verloor op ippon. Tennisster Lesley Kerkhove heeft met grote moeite de eerste kwalifi catieronde van het WTA-toernooi in Monterrey gewon nen. In de Mexicaanse stad versloeg de 25-jarige Zierik- zeese zaterdag de Israëlische Deniz Khazaniuk. De eindstand was 4-6 6-4 7-5. Opvallend was dat beiden evenveel punten maakten: 113. De nummer 165 van de wereld moet in totaal drie partijen winnen om door te gaan naar het hoofd toernooi. Stevo blijft maar Peter van Kouteren Terneuzen Vrouwen. De waterpoloërs van De Schelde moesten zich tevre den stellen met een remise. De Bruinvis won ruim. Ko Mechielsen Terneuzen De Bruinvis-DIO 2 7-3: Met een - Cor Hamelink, trainer Stevo Mannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61