Kampioenskansen Koewacht slinken verder 15 Koploper Luctor'88 haalt uit tegen Schoondijke: 9-2 thuisploeg werd na twee minuten op o-i gezet door Job Wiersum. Het werd nog erger voor Hontenisse toen Lodewijk van Keeken in de 37ste minuut een strafschop be nutte: 0-2. Dennis Malcontent, die eerder pech had met een inzet on derkant lat, bracht een kwartier na rust de spanning terug: 1-2. Er wa ren hierna kansen voor Pim van Jole (lat) en Tom Rijk, maar ook voor Lodewijk van Keeken. In de extra tijd werd een doelpunt van Van Jole op advies van de grens rechter geannuleerd. Groede-RIA W 2-1: Er leek geen vuiltje aan de lucht voor Groede na de 1-0 van Arno van den Hemel, maar toch kwam de ploeg hierna goed weg met een inzet van de be zoekers tegen de paal. De zojuist in gevallen Nick van Belois maakte er in de 47ste minuut 2-0 van, waar mee de buit binnen leek. De 2-1 van Mohammed Khamis tien minuten voor tijd was echter de aanzet voor een spannende slotfase, waarin niet meer werd gescoord. Luctor'88-Schoondijke 9-2: Na een eigen doelpunt van de bezoe kers (1-0), bracht Rutger van Ros- sum met twee treffers de stand op 3-0. Na de tegentreffer van Noure- dine Zaha (3-1) kwam Schoondijke kort terug in de wedstrijd. Via Ste fan Boonman en opnieuw een ei gen doelpunt werd het echter 5-1 bij rust in het voordeel van de thuis ploeg. Na rust was Boonman nog twee keer trefzeker, van Rossum en Bart Lijnbach één keer. Niek Haart- sen deed wat terug namens Schoondijke: 9-2 de eindstand. Clinge-Sluiskil 2-2: De sterkere thuisploeg kreeg in het eerste half uur de nodige kansen, maar zag Stijn Ridel in de 30ste minuut pro fiteren van een foute terugspeelbal: 0-1. Kort voor rust passeerde Emi- novic de Mirsad zijn eigen doel man: 1-1. In de tweede helft kwam een beter Sluiskil verdiend op 1-2 door Jos Westerhout. Clinge kon weinig gevaar stichten, maar kwam ver in blessuretijd toch nog langszij door Bert Buijs en hij redde zo een punt: 2-2. vrij eenzijdige partij kreeg doelman Bas Bevelander de kans uit te blin ken, terwijl zijn collega Ruben Catsburg weinig te doen kreeg. Timo Bertens en Sander de Dobbe- laere zorgden binnen tien minuten voor een 2-0-voorsprong tegen de Boys, die verdedigend goed georga niseerd stonden. In de tweede helft brachten Arjen Versluijs en Mama- douba Gueye (strafschop) de 4-0- eindstand op het bord. Steen-Patrijzen 2-0: Omdat de thuisploeg veel kansen onbenut liet, zat het venijn hem deze wed strijd in de staart. Roy Haarkens kreeg na een overtreding van doel man Kjell Verdurmen een goede kans de score te openen, maar zijn inzet werd gekeerd. Even later was Sven Hofman aan de andere kant wel trefzeker met een halve om haal: 1-0. Op aangeven van Chris Seghers besliste Kenneth Triest de wedstrijd hierna definitief in het voordeel van Steen: 2-0. Biervliet-Breskens 1-3: De ruim tweehonderd toeschouwers zagen hoe een jeugdig Biervliet het de ge deelde koploper in deze klasse erg lastig maakte. Veron Schram opende de score namens Breskens, maar nog voor rust bracht Jari Bre vet de thuisploeg op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft waren de ploegen redelijk aan elkaar ge waagd, maar toch pakten de wit- zwarten de winst door twee treffers van topscorer Soufïan Doorns: 1-3. de wetenschap dat in de topper te gen Nieuw Borgvliet alleen winst telde, trok Koewacht in de eerste helft het initiatief naar zich toe. De thuisclub moest zich vooral op de verdediging concentreren en was aanvallend nauwelijks gevaarlijk. De beste kans was nog voor Stef Goense, maar alleen voor het doel kwam de middenvelder van Koe wacht niet tot scoren. Na de hervat ting waren de rollen omgekeerd en kwam Nieuw Borgvliet steeds be ter in de wedstrijd. Zes minuten voor tijd viel ook de beslissing, toen Michiel Wilting op aangeven van Bram van Ekeren de 1-0 kon bin nenschieten. WVV'67-Graauw 5-1: WVV'67 legde de basis voor de ruime zege al in de eerste helft. De ploeg kwam met 3-0 voor. Tim Roodhuizen maakte kort van rust de 3-1, maar de thuisploeg liep daarna zonder pro blemen uit naar een ruime over winning: 5-1. Aardenburg-Terhole 2-1: Nadat Pa- blo van de Gugthe de thuisclub op 1-0 had gezet, was het Stijn van Schil die nog voor rust de stand in evenwicht bracht. Na 57 minuten Sluis kende geen beste dag. Op bezoek bij Vivoo verloor de ploeg met 9-0 scoorde Rik van de Vijver met een fraai schot van afstand de 2-1. Om dat Terhole door blessures eerst met negen man verder moest, had Aardenburg de zege binnen. Hulsterloo-Rimboe 4-3: Rimboe gaf Hulsterloo meer tegenstand dan verwacht. Telkens als de thuisclub een doelpunt maakte, stelden de bezoekers daar treffers tegenover. Dim de Wal opende na twintig mi nuten de score, waarna het 1-1 werd door Stanley van Overveld. Via doelpunten van Tom van de Waard (2-1) en Robin van Schijndel (2-2) ging de rust met 3-2 in door een treffer van Mike van Hoof. Amper een minuut na de 3-2 moest Van Hoof met een zware knieblessure per ambulance afgevoerd worden. In de tweede helft bracht Sietse Goossen de stand eerst op 4-2. Christian Blom zorgde voor 4-3. SDO'63-Hoofdplaat 5-0: SDO'63 had weinig moeite met Hoofdplaat, dat aanvallend weinig kon uitrich ten en verdedigend niet solide ge noeg was. Nadat een halfuur kopte Marijn Ivens SDO'63 naar 1-0. Uit een strafschop schoot Ruud van Driessche de ruststand daarna naar 2-0. Na de rust duurde het lang voordat de score verder uitgebreid werd. Pas in de 82e minuut bracht doelman Roy Cremers uit opnieuw een strafschop de voorsprong op 3-0. Dennis van Haren en Ruud van Driessche maakten er nog 5-0 van. Vivoo-Sluis 9-0: Sluis begon nog wel aardig tegen Vivoo, maar viel heel ver terug toen het eenmaal 2-0 was. De bezoekers beleefden een complete offday en werden met uit eindelijk 9-0 gevloerd. maandag 3 april 2017 Hontenisse haakt even af Vorige week leek IJzendijke op weg naar een verrassend resul taat tegen Breskens, maar ver loor de ploeg uiteindelijk met 4- 2. Zondag moest de ploeg van Nico Knol naar Hontenisse en dit keer lukte het wel: 1-2 tegen de nummer vier van de ranglijst in de vierde klasse A van het zondagvoetbal, die hiermee de kampioenskansen zag slinken. Auteur Plaats Hontenisse-IJzendijke 1-2: De Oostburg-Corn Boys 4-0: In een Rutger van Rossum krikte zijn seizoenstotaal nog maar eens op. In het duel met Schoondijke (9-2-zege) scoorde de spits van Luc tor'88 drie keer. Hij staat nu op 33 competitiegoals. Voor Koewacht lijkt de titel in de vijfde klasse A van het zondag voetbal na gisteren een brug te ver. De ploeg van trainer Serge Martinu verloor de topper tegen Nieuw Borgvliet door een laat doelpunt met 1-0 en heeft nu vijf verliespunten meer dan de kop loper. Eddy van der Hooft Vlissingen Nieuw Borgvliet-Koewacht 1-0: In Hontenisse-speler Thomas de Waal blokt een schot van Colin Fenijn, de aanvoerder van IJzendijke. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60