'Geef Groningers 'n grondboor' 4 Moord in woonwagen familiedrama 529 569 Op een woonwagenkamp in Deventer is zaterdagnacht een 54-jarige man doodgeschoten. Het lijkt een familiedrama. De politie heeft zijn 57-jarige vrouw aangehouden. De verslagenheid op het hechte kampje is groot. „Het is een ramp. Verschrikkelijk", zegt een van de mannen, die zondag aan het begin van de middag bij de entree van het woonwa gencentrum staan. Dader en slachtoffer komen uit de grootste families. Het 54-ja- rige slachtoffer is een van de boegbeelden van de woonwa genbewoners. Dat hij er nu niet meer is, leidt tot ontluiste ring. Dat die kogels zijn afge vuurd tijdens een echtelijke ru zie, zoals het nu lijkt, maakt het drama nog groter. Een vrouw van 57 is gearresteerd. De vraag is hoe het nu verder moet. Op het woonwagenkamp zijn de bewoners hecht en de families sterk met elkaar verweven. Een meter of twintig van de bewoners bij de ingang van het kamp, doet de technische re cherche haar werk. De aanwezige politie zwijgt over wat er is gebeurd. Terwijl jongeren in Kashmir stenen gooiden, braken anderen juist stenen om er een tunnel mee te bouwen Explosie bij lentefeest In Villepinte, een voorstad van Parijs, zijn zaterdag zeker acht tien mensen gewond geraakt toen een vreugdevuur explo deerde. Vijf van hen, onder wie een kind, zijn er ernstig aan toe en overgebracht naar het zie kenhuis. Het ongeluk gebeurde tijdens een traditioneel lente feest waar zo'n duizend mensen bij aanwezig waren. De burge meester van Villepinte raakte gewond aan haar been. (f) Ik heb nog geen minuut ge slapen", vertelt Jasper Ver- nes-Sewratan (35) zondag middag. „Wat een mooie avond had moeten zijn, is uitgemond in een ware nacht merrie." Ronnie is er niet best aan toe. „Hij heeft veel pijn, zijn tanden zijn bij de wortels afge broken." Zeifis Jasper er nog 'goed' vanaf gekomen: „Wat kneuzin gen, bloeduitstortingen en schaafwonden." Ze waren uit geweest, naar een gay-feest in het Arnhemse Luxor-live. Na nog wat te hebben gege ten op de Korenmarkt liepen ze om vier uur 's nachts naar huis, de Nelson Mandelabrug over. Hand in hand. „Doen we nor maal nóóit. Echt niet. Wij zijn niet van die provocerende ty pes. En anno 2017 kan het ge woon niet, dat je zomaar hand in hand loopt zonder dat je ver wensingen naar je hoofd geslin gerd krijgt. Dus normaal raken we heel soms eikaars hand wel eens aan, maar zelfs dat doen we meestal niet." Schelden Maar dit weekeinde, in het holst van de nacht en 'een beetje aangeschoten' hielden ze eikaars hand stevig vast. Nie mand te bekennen immers, op dat tijdstip. „Maar op de brug stond een groepje jongens met de fiets. Die begonnen meteen te roepen, te schelden. Wij heb ben altijd gezegd: als dat ons ge beurt laten we niet op onze kop zitten. Dus wij begonnen terug te schelden." Ze besloten door te lo pen. Tot plotseling een van de jon gens van het groepje voor hun neus stond. „'Wat kijk je nou', vroeg hij. Ik vroeg of hij weg wilde gaan, zei dat we geen ruzie zoch ten." Voor ze het wisten stond het hele groepje jongens om hen heen. „Eén ging er pal tegen mijn man aan staan. Nou is hij niet bepaald een vechtersbaas, dus ik duwde die jongen weg. Nou, toen ont plofte de boel." Worstelen Ronnie werd door een paar jon gens meegesleurd, terwijl Jasper drie man over zich heen kreeg. „Ik heb ze van me afgetrapt, gewor steld, net zo lang tot ik weer kon opstaan." Hij hoorde Ronnie roe pen 'ze hebben mijn tanden eruit geslagen'. „Ik zag hem liggen in een plas bloed. Bewerkt met een betonschaar. Hij weet van het hele voorval niks meer." Het stel is flink aangeslagen door wat er op de brug is gebeurd. Jasper zegt niet te kunnen begrij pen dat zoiets anno 2017 nog mo gelijk is. „Wij hebben zoiets ook nog nooit eerder meegemaakt. Na tuurlijk lees je er wel eens over, maar omdat wij eigenlijk nooit la ten zien dat we een stel zijn, is ons nog nooit iets overkomen. Nu we één keer bij hoge uitzondering hand in hand hebben gelopen, ge beurt ineens dit. Een nachtmerrie, echt waar." De politie heeft in middels twee verdachten aange houden. Het gaat om een 14-jarige jongen en een 20-jarige man. Wat hun rol bij de mishandeling is ge weest, is nog niet duidelijk. Bij hoge uitzonde ring lopen we een keer hand in hand en dan gebeurt ineens dit Dat zegt geoloog Peter van der Gaag. Hij vindt dat inwoners meer gegevens over de ondergrond moeten verzamelen. „Ik vind dat elk dorp een boorset moet hebben. Iedereen kan boren. En neem wa termonsters. Elk dorp zou een cur sus geologie moeten volgen. Je weet veel beter wat er onder gronds gebeurt als je zelf gegevens verzamelt." Voordeel is volgens hem dat bewoners beter beslagen ten ijs komen wanneer ze te ma ken krijgen met de NAM, het Cen trum Veilig Wonen en allerlei ex perts en taxateurs die bevings- schade afhandelen. Van der Gaag sprak zaterdag in Middelstum op een symposium over meetnetten in het aardbe- vingsgebied. De initiatiefnemers vinden dat er veel te weinig kennis over de ondergrond in Groningen is. De geoloog is een voorstander van zogenoemde tiltmeters, die nauwkeurig kunnen berekenen hoe huizen en objecten zich hou den tijdens bevingen en vooral ook of ze daarna weer in de oor spronkelijke positie terugkeren. Volgens hem is die apparatuur onmisbaar in Groningen, maar door tegenwerking van de over heid en de NAM bijna nergens te vinden. „Nederland wijkt in dit opzicht erg af van de rest van de wereld. Kamerleden moeten eens uitzoeken waarom dat zo is." Van der Gaag plaatste vraagte kens bij het afgelopen vrijdag ge presenteerde onderzoek van Wit- teveen+Bos, waarin aardbevings- schade in het buitengebied wordt afgewezen. Hij wijst erop dat er ze ker twee keer een stevige beving is geweest dicht bij het zogenoemde contourengebied. „Namelijk in Froombosch en in Kropswolde. En daarvoor is des tijds ook schade vergoed. Zijn deze bevingen wel bij het onderzoek betrokken?" maandag 3 april 2017 DEVENTER De Indiase premier Narendra Modi bekritiseert de jeugd van Kashmir tijdens de opening van een nieuwe tunnel. PARIJS Jos uit Breda is de winnaar van 925.000 euro in de spelshow Postcode Loterij Miljoenenjacht die gistervanavond werd uitge zonden. Nadat Jos 499 kandidaten wist weg te spelen, sleepte hij het gigantische bedrag in de wacht, foto afp Langs de meren van Karinthië Op de fiets door 3 landen, Bodensee hotel direct aan de Drauradweg o.a. Lindau, Mainau en Bregenz IO juli gegarandeerd vertrek ÉL Q 17 juni gegarandeerd vertrek va. 007 va. IO dagen oad.nl/BFATOI 7 dagen oad.nl/BFDE05 W Fietsen langs de Oostzee Mecklenburgse meren 24 juni gegarandeerd vertrek va 499 7 dagen oad.nl/BFDE04 HS Door Dresden langs de Elbe o.a. Dresden en Kasteel Pillnitz 29 juli gegarandeerd vertrek 7 dagen oad.nl/BFDE03 Boek nu op oad.nl/pzc C. 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. kijk op oad.nl/Voorv/aarden Homostel verbijsterd over mishandeling door groep jongens Jasper en zijn man Ronnie Sewratan-Vernes (31) werden dit weekeinde door een groep jongens mishandeld met een betonschaar. Ze brachten de zondag door op het politiebu reau, in het ziekenhuis en bij de tandarts. Eric Reijnen Rutten Arnhem -Jasper Jasper (I) en Ronnie: „Wij hebben dit nooit eerder meegemaakt." FOTO ERIK VAN THULLENAAR Kennis over de bodem is cruci aal bij de afhandeling van aard- bevingsschade. Daarom moe ten dorpen in Groningen zelf monsters nemen en de be schikking krijgen over een grondboor. Gerdt van Hofslot Groningen SUPERPRIJSy-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4