Blunder in gids van gemeente EXCLUSIEF op AutoTrack Koninklijke eer voor duidendpoot Kees Otte uit Wemeldinge Balletstudio Free brengt De Qing Dynastie op de planken )LEN 19 Speciaal voor het themajaar Goes- Azië bewerkte Balletstudio Free de film over De Qing Dynastie tot een dansvoorstelling. Goes raakt steeds meer in de ban van Azië. Op scholen zijn ze met het thema aan de slag gegaan, be staande evenementen krijgen een Aziatisch tintje en ook bij Ballet studio Free staat dezer dagen alles in het teken van het verre oosten. Komend weekend brengt de bal let- en dansschool vier keer de voorstelling 'De Qing Dynastie' op de planken in theater De Mythe. „Wij hebben elke twee jaar een grote voorstelling", legt eigena resse Lia Fonteijn uit. „Op het mo ment dat er een themajaar is, slui ten we daar graag bij aan. Ook in het Afrikajaar en het Latijns-Ame- rikajaar hebben we onze voorstel ling daarop aangepast. Ik vind het prachtig om te zien hoe zoiets gaat leven onder de bevolking." Het creatieve team van de ballet studio heeft de film De Qing Dy nastie bewerkt tot een dansvoor stelling. Het verhaal gaat over de drie Soong zusjes, die allemaal zeer verschillend van karakter zijn en zich - ieder op hun eigen ma nier - ontworstelen aan het keurs lijf van de dynastie. De grote vraag is: zullen ze elkaar ooit nog terug zien? Veel leerlingen van de balletstu dio staan komend weekend op de planken. Fonteijn: „Niet iedereen, natuurlijk. Vrouwen die hier bij voorbeeld enkel komen om hun Ik vind het prachtig om te zien hoe zoiets gaat leven onder de bevolking conditie op peil te houden, hebben meestal niet de behoefte om op het podium te staan. Maar al met al doen er toch wel zo'n driehonderd mensen mee. De kleine kinderen spelen maar twee voorstellingen, hoor. Voor hen is vier keer best veel." Wie nog dubt of een dansvoor stelling wel iets voor hem of haar is, kan die twijfels volgens Fon teijn gerust opzij zetten. Er ko men televisieschermen te staan waarop zinnen die uitleggen wat er op het podium gebeurt te zien zijn. „Dans is een prachtige ma nier om een verhaal te vertellen", vindt de eigenaresse van de bal letstudio. „Maar voor mensen die het niet gewend zijn om naar dansvoorstellingen te kijken, kan het soms lastig zijn om te volgen. We gebruiken tenslotte geen woorden. In die momenten van verwarring kan één zinnetje weer duidelijk maken waar het over gaat." De gemeente Goes heeft een pijnlijke blunder gemaakt in de nieuwe gedrukte versie van de gemeentegids. Wiert Omta en Marlize Laport zijn aangeduid als raadsleden van de Partij voor Goes (PvG), terwijl ze voor de PvdA in de raad zitten. Andersom worden Stan Meul- blok en Leen van Zon weggezet als PvdA'ers, maar zij zijn van de PvG. De gemeente heeft inmid dels laten weten de fout zeer te betreuren. Het is vervelend, maar dit soort dingen kunnen gebeuren Dat Omta en Laport als raads leden voor de PvG worden aan geduid, is extra pijnlijk, omdat die partij juist is ontstaan toen Omta een kleine vier jaar gele den de nieuwe voorman van de PvdA in Goes werd. Voormalig kopstuk Henk Hoogerland, die lager op de lijst was gezet, richtte toen uit onvrede de PvG op. Mede daardoor behaalde de PvdA bij de gemeenteraadsver kiezingen 'slechts' twee zetels. Omta laat weten helemaal niet boos te zijn. „Het is vervelend, maar dit soort dingen kunnen gebeuren. Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt." De gemeentegids wordt dezer dagen bij alle inwoners van Goes bezorgd. In de digitale gemeen tegids staan alle raadsleden wel bij de juiste partij. DE GESCHIEDENIS VAN JE VOLGENDE AUTO IN EEN GRATIS CARFAX-RAPPORT T.W.V. 17,95 CheckCheck® AutoTrack Dat gebeurde in Nieuw dorp, waar de Stichting Ons Zeeland een voor jaarscontactdag hield. Otte zet zich sinds 1980 in voor deze stichting voor blinden en slechtzienden. Hij is actief als bestuurs lid. Hij is ook begeleider tijdens de vakantieweek. Daarnaast onderhoudt de inwoner van Wemel dinge, als tandemcom missaris, de tandems en heeft bovendien een aan hangwagen gemaakt om ze te vervoeren. Verder is Otte sinds 1967 actief voor de protes tantse gemeente in zijn dorp en is hij vrijwilliger bij Dorcas. Voor die laat ste stichting coördineert hij de voedselacties bij de supermarkt. In het verleden was Otte ook actief voor de stichting Europa Kinder hulp. Tijdens schoolva kanties ving hij minder bedeelde kinderen uit an dere landen op. Tussen t993 en 2015 was hij bo vendien vrijwilliger in de Wereldwinkel in Kapelle. maandag 3 april 2017 BE Dans in Aziatische sferen Rob Paardekam Goes In de balletstudio wordt druk gerepeteerd voor de voorstellingen van komend weekend. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN - Lia Fonteijn, Balletstudio Free Kaarten via goes-azie.nl. Rob Paardekam Goes - Wiert Omta, raadslid PvdA □Ullv Kees Otte uit Wemel dinge mag zich sinds zaterdagmiddag Lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. Hij kreeg de versierselen opgespeld door de Ka- pelse burgemeester Anton Stapelkamp. Rob Paardekam Nieuwdorp Otte en kleindochter Janthe luisteren naar burgemeester Stapelkamp, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48