'Het geluk is de laatste weken niet aan mijn zijde' 9 een voorwaarde om te slagen bij Quick-Step Van Baarle moet het doen met de complimenten van Terpstra VIERDE PLAATS man in de Vlaamse hoogmis, spreekt in Oudenaarde lovend over zijn ploeg. „Ik denk dat iedereen het had verdiend op het podium te staan. Deze zege bewijst dat wiel rennen teamsport is." Na tegenval lende jaren bij BMC, waar hij en Van Avermaet elkaar nog weieens in de weg reden, zet hij afgelopen winter zijn handtekening onder een contract met Quick-Step. Het is het begin van een wedergeboorte van de man die zijn topjaar in 2011 beleeft met winst in alle heuvel- klassiekers. Al hangt rond die pres taties de zweem van cortisonenge- bruik. In zijn eerste jaar voor Quick-Step verlegt hij zijn jachtter rein naar de Vlaamse wedstrijden en wint met de Ronde van Vlaan deren zijn vierde monument in zijn leven. „Alleen Parijs-Roubaix en Milaan-Sanremo ontbreken nog." Wat de Waal aanspreekt is het at tractieve koersgedrag van de blauwe brigade. Tel daarbij op een dosis loyaliteit en je hebt een ploeg die strijdt voor de winst. Voor het eerst sinds 2012 met Boonen levert het de felbegeerde zege in Vlaande- rens Mooiste op. Terpstra: „We hadden al een goede vaste kern en Gilbert kwam er dit jaar bij. Dat was even aftasten, maar hij is leuke jongen, heeft hu mor en hij is niet lui. Hij spaart zich niet." Een absolute voorwaarde bij Quick-Step. „Elke koers bij ons heeft Philippe vol gekoerst, daar houden we van." Als er één ploeg is die dit jaar laat zien dat wielrennen geen individu ele sport maar een teamsport is, is het Quick-Step wel. Terpstra: „Soms is het voor jou, soms is het voor een ander. Je moet het geduld opbrengen. Rijd je drie wedstrijden en zit je gevangen omdat het team zo sterk is, maar dat krijg je uitein delijk terug." Hoe verklaart Terpstra de loyali teit, eendracht en opofferingsge zindheid, juist in een equipe met een surplus aan potentiële win- kampioenen bij elkaar zet dan weet iedereen: we zijn allemaal goed, la ten we het samen doen." Ook Gilbert, veruit de sterkste naars en kampioenen? „Juist omdat veel mannen als wat gepresteerd hebben, hoeven we ons niet te be wijzen tegenover elkaar. Als je grote Juist op 'zijn' Taaienberg moest Tom Boonen van fiets wisselen. Zijn nieuwe fiets hield het enkele trappen vol. Met een wegwerpge baar en zijn handen demonstratief in zijn zij zag Boonen zijn kansen in zijn laatste Ronde van Vlaanderen daarna verslinken. Sep Vanmarcke, was eerder al door eigen schuld weggevallen uit de kopgroep, en kwam gedesillusi oneerd, zwaar gehavend en met, zo bleek achteraf, een gebroken pink over de finish. „Het geluk is de laat ste weken niet aan mijn zijde", schreef de 28-jarige Belg op Twitter. Vanmarcke moest onlangs vanwege ziekte passen voor Gent-Wevel- gem. Hij stond gisteren in Antwer pen als een van de outsiders voor de winst aan de start van de Ronde van Vlaanderen, waarin de Belg vo rig jaar derde werd. Vanmarcke leidde in de finale de achtervolging op Gilbert toen hij naar eigen zeg gen door eigen schuld viel. „Ik kwam vast te zitten tussen twee betonplaten op de weg. Daardoor sloeg ik weg en kwam ik hard op mijn rechterkant terecht. De zo veelste tegenslag dit seizoen", zei de klassiekerspecialist. En dan was er op de Oude Kwa remont in de volle finale nog Peter Sagan, die teveel risico nam en de dranghekken belandde. Greg van Avermaet viel ook, maar kon zijn weg snel vervolgen. Olivier Naesen moest eerst nog een jas uit zijn fiets peuteren. maandag 3 april 2017 Het duurt tien minuten. Twee flesjes water zijn in één teug leeg, maar dan is Dylan van Baarle weer bij zinnen en ver telt hoe hij vierde is geworden de Ronde van Vlaanderen. Ter wijl hij in wat microfoons praat, komt de nummer drie - Niki Terpstra, die andere Nederlan der - hem opzoeken voor een welgemeend compliment. „Sterke race, pik." „Dat is leuk," zegt Van Baarle daarna. „We zijn geen beste vrienden. We vechten in de wed strijd om hetzelfde plekje, dus dat botst wel eens." Terpstra die een concurrent uit een andere ploeg complimenteert, noem het gerust uniek. Hij is al jaren de beste klassiekerrenner van Ne derland en lijkt met Van Baarle een troonopvolger te krijgen. Van Baarle ziet voor de tweede doorkomst op de Paterberg zijn kans schoon. Kopman Sep Van- marcke is net zwaar gecrasht als Van Baarle met de Italiaan Fabio Felline de achtervolging inzet op Philippe Gilbert. Van Baarle: „Mijn ploegleider zei dat ik wat meer lef moest tonen. Voor Dylan van Baarle lonkte het podium, fotocorvos Nou, dat heb ik vandaag ge daan." Zijn tactische vondst pakt goed uit. Van Avermaet en Sagan weten hem nog te achter halen, maar daarna profiteert Van Baarle maximaal van de twee. En net wanneer Van Baarle lijkt te breken, bij de laat ste beklimming van de Oude Kwaremont, rijdt Sagan zichzelf de hekken in. Voor Van Baarle lonkt opeens het podium. „Ik dacht: shit, ik rij op de tweede plaats en kon het eigenlijk niet geloven." Van Avermaet en Terp stra sluiten weer aan, waarna Van Baarle voor een podiumplek sprint. „Ik blijf doorwerken tot ik die overwinning heb." Terpstra gooit een fles cham pagne leeg over zijn Quick-Step- teamgenoot Gilbert, fotobelga Gilbert als winnaar over de eindstreep, fotoap Ze vielen op het asfalt, tuimelden over elkaar of stonden vloekend en tierend te wachten op een nieuwe fiets. De enerverende 101ste editie van de Ronde van Vlaanderen was ook de dag van de pechvogels. Daan Hakkenberg Oudenaarde Sep Vanmarcke: „De zoveelste tegenslag." foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34