A f Siegelaar met roeiers van Oxford naar overwinning in Boat Race 4 Van Gerwen breekt de ban in Players Championship 7 Roger Federer wint na Australian Open en Indian Wells nu ook Miami Roger Federer heeft gisteren al zijn derde titel van 2017 veroverd. De Zwitser schreef het masters- toernooi van Miami op zijn naam, door zijn 'eeuwige' rivaal Rafael Nadal te verslaan: 6-3,6-4. tweestrijd tussen Federer en Nadal. De dertigjarige Spanjaard stond vier keer eerder in de finale in Mi ami, maar won het mas terstoernooi nog nooit. Ook zijn vijfde poging om een van de weinige titels die nog ontbreekt op zijn ere lijst te pakken, mislukte echter. Federer, die in 2005 en 2006 al zegevierde in Miami, was in de finale een klasse apart. De Zwitser wist in beide sets op een cruciaal moment de service van Nadal te breken en be hield zelf steeds al zijn op slagbeurten. De veteraan, die vorig jaar lang was uitgeschakeld door een knieblessure, kon zo weer een titel vieren. „De droom gaat maar door. Wat een start van mijn jaar, ongelooflijk", aldus Fede rer. MIAMI Begin dit jaar klopte Federer de Spanjaard ook al in de finale van de Austra lian Open en in de vierde ronde van het masterstoer- nooi in Indian Wells. De Zwitserse tennisser stoomde daar toen ook door naar de titel. Federer vierde op het hardcourt in Miami zijn 91ste ATP-titel. Als de oude meester zo doorgaat, kan hij dit jaar mogelijk zelfs weer een aanval gaan doen op de eerste plaats van de wereldranglijst, die nu in handen is van Andy Mur ray. De Brit staat al een paar weken met een polsbles sure aan de kant, evenals zijn naaste belager Novak Djokovic. De Serviër ontbrak daar- door als titelverdediger in Miami. Djokovic was al zes keer de beste op het hard court in Florida, waaronder de afgelopen drie jaar. Bij afwezigheid van Murray en Djokovic werd het dit keer echter een ouderwetse het redelijk rustige water van de Theems eindigde de dertigjarige Nederlander met zijn zeven ploeggenoten ruim voor de boot van Cambridge. Het is voor de tachtigste keer dat de winst in het jaarlijkse roeiduel tussen de beide universiteiten naar Oxford gaat. Siegelaar heeft een bijzondere overwinning op zijn palmares bij geschreven, nadat hij vorig jaar met de Holland Acht in Rio de Ja neiro al olympisch brons had ge wonnen. Hij is de vijfde Neder landse roeier die in Londen aan de start verscheen van de Boat Race. Gerritjan Eggenkamp (2002), Sjoerd Hamburger (2009,2010) en Roel Haen (2012) gingen hem bij Oxford voor. Jasper Holst (2015) was de enige Nederlander die ooit in de lichtblauwe boot van Cam bridge stapte. Siegelaar is tevens de derde Ne derlandse winnaar. Alleen Eggen- kamp en Hamburger (in 2009) wisten eerder hun deelname aan de befaamde roeiwedstrijd om te zetten in een zege. Aan de befaamde Boat Race ging vanmiddag enige consternatie vooraf. In de buurt van het start punt werd een dag eerder een bom uit de Tweede Wereldoorlog ge vonden. De bom nabij Putney Bridge kon veilig verwijderd wor den. MILTON KEYNES Darter Michael van Gerwen (foto) heeft gisteren dan eindelijk zijn eerste Players Cham pionship van het jaar gewonnen. De we reldkampioen zegevierde tij dens het zesde toer nooi uit de reeks, in Milton Key nes. 'Mighty Mike' overklaste in de fi nale zijn Schotse opponent Peter Wright: 6-1. De 27-jarige Brabander besliste de partij door 153 uit te gooien. De Vlijmenaar verdiende met zijn titel in Milton Keynes 10.000 pond, omgerekend bijna 12.000 euro. Van Gerwen had in de halve fi nale de Engelsman Mervyn King ook al met 6-1 ver slagen. King was een ronde eerder verantwoorde lijkvoor de uit schakeling van Raymond van Barne et veld. maandag 3 april 2017 Roger Federer onder gaat de huldiging als win naar van het toernooi in Miami, fotoap LONDEN Olivier Siegelaar heeft met de roeiploeg van Oxford de 163ste editie van de prestigi euze Boat Race gewonnen. Op BNT ME LLC Olivier Siegelaar van Oxford. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32