'Rickygoal' nog niet aan zijn top Sevilla-coach Sampaoli heeft oren naar Oranje 4 PSV krijgt een impuls van twee spelers die het team van volgend seizoen moeten kleuren. PSV OOK SPARTA KRIJGT KLOP BIJ EINDSPRINT Het is bij PSV knokken voor elke minuut speeltijd Eredivisie Nog nooit scoorde de 28-jarige spits vaker in een reguliere com petitie. „Dat wist ik niet", lachte de voetballer uit Woudenberg in het Gelredome. „Dan kan ik nu stop pen. Voor dit seizoen heb ik ge zegd dat ik tussen de tien en vijf tien keer wilde scoren. Dat ik nu op vijftien sta, dat zegt dat ik prima bezig ben. Maar ik kan niet zonder mijn team. Het heeft ook met mijn ploeggenoten te maken hoe vaak ik scoor." In het seizoen 2010-2011 had hij vijftien keer gescoord namens FC Utrecht. Bij Sporting Lissabon kwam de teller daarna twee keer op veertien in de Portugese com petitie. „Ik zit nu nog niet aan de top", gaf 'Rickygoal' aan. „Bij Sporting heb ik in een seizoen in totaal 24 goals gemaakt, inclusief de Europese wedstrijden. Het is in elk geval mooi te weten dat er veel rek in zit." Bekerfinale Van Wolfswinkel vulde zijn per soonlijke erelijst aan met zijn eer ste doelpunten in de Gelderse bu renruzie. „Dat geeft een heerlijk gevoel, zeker als je wint", zei de matchwinnaar, die de suggestie van tafel veegde dat de spelers van Vitesse vooral bezig zijn met de bekerfinale eind deze maand te gen AZ. „De media praten telkens over de bekerfinale. Maar wij fo cussen ons telkens op de eerstvol gende wedstrijd." De aanvalslei der sloeg in de derby toe met een Ook dit jaar wil PSV in de eredivisie met een ferme spurt finishen. De bekernederlaag tegen Sparta (3-1) van oktober en de simpele zege op Het Kasteel (0-2) van zaterdag onder streepten perfect de gezichten die de ploeg voor en na de winterstop toonde. De frustratie van het najaar is veranderd in spirit om iets onmo gelijks te realiseren. Een ploeg vol pijntjes is weer een team met po tentie. In alle vier seizoenen waarin Phillip Cocu in Eindhoven hoofd coach is, zit er een duidelijk verschil in de periode voor en na de winter stop. PSV verspeelt onder hem in de eredivisie gemiddeld bijna een punt per duel vóór de jaarlijkse on derbreking en na de winter is dat nog geen half punt per duel. De ver schillen zijn nog veel groter als de resultaten worden gefilterd door duels in weekenden voor en na Eu ropees voetbal weg te strepen. PSV Eredivisie presteert al jaren significant beter in de weekenden waar geen Europa League- of Champions League voetbal aan vooraf ging of op volgde. De evaluatie over dit seizoen zal opnieuw aan het licht brengen dat PSV het heeft laten liggen in een fase in het najaar, waarin de ploeg vol werd belast. Voor de winterstop moest Cocu door een pak blessures improviseren en belandden Siem de Jong, Davy Pröpper en Daniel Schwaab op de plek voor de verde diging. Inmiddels is het bij PSV knappe kopbal (1-0) en een be nutte strafschop (2-1, na de gelijk makervan Ferdi Kadioglu). „Bij de eerste goal kreeg ik de bal perfect van Lewis Baker. Ik blokte mijn man (Wojciech Golla, red.) en liep door, waarna ik kon koppen." Bij de strafschop was hij niet de enige gegadigde. Ook de ingeval len Alexander Büttner wilde graag aanleggen vanaf elf meter. „Er wa ren meer spelers die hem wilden nemen. Maar er is geen discussie. Het was afgesproken dat ik hem nam. Dat lijkt me duidelijk", lachte Van Wolfswinkel. Ook hij had gezien dat de derby pas laat op gang kwam. „De eerste helft was heel eentonig. Na rust was wat leuker om te zien. We hebben het ons nog lastig gemaakt door de 1-1 tegen te krijgen. Maar we hebben laten zien wie er op dit moment de beste is van Gelder land." knokken voor elke wedstrijdmi nuut en zit er nogal wat fit grootka pitaal op de bank. Luxe Grote namen worden daarbij niet gespaard. Bart Ramselaar, Gaston Pereiro en Andrés Guardado waren bij Sparta de meest prominente spelers die aan de kant bleven. Cocu wilde met de net herstelde Guar dado geen risico's nemen en kon zich die luxe permitteren door Jor- rit Hendrix op het kunstgras van Het Kasteel het vertrouwen te schenken. VOETBAL IN CIJFERS Jorge Sampaoli liet dit weten in een telefoongesprek met voetbal tijdschrift Hard Gras. De 55-jarige Argentijn is momenteel coach van FC Sevilla en bezig aan zijn eerste seizoen in Europa. Tussen 2012 en januari 2016 was hij bondscoach van Chili dat in 2015 de Copa Ame rica, het Zuid-Amerikaanse EK, won. Ook speelde Sampaoli op het WK van 2014 tegen het Oranje van Louis van Gaal. In dat duel maakte Chili geheel naar de visie van zijn coach het spel. Nederland verdedigende in een 5-3-2-sys- teem en won met 2-0. Sampaoli heeft zijn leermeester in zijn Argentijnse landgenoot Marcelo Bielsa, die op zijn beurt geïnspireerd werd door Van Gaal. Hoe serieus Sampaoli daadwerke lijk is, moet uiteraard blijken. Hij is pas net bezig bij Sevilla en een combinatie Sevilla-Oranje is al bij voorbaat onmogelijk. „Maar ik heb een clausule in mijn contract voor dergelijke gevallen. Als het om het Nederlands elftal gaat, licht die ik die onmiddellijk", zei Sampaoli. maandag 3 april 2017 Hendrix hekwerk, Locadia schutter De held van de Gelderse derby heeft zijn persoonlijke record geëvenaard. Ricky van Wolfs winkel bezorgde Vitesse gister middag de winst in de fletse derby tegen NEC (2-1) en met zijn dubbelslag bracht hij zijn persoonlijke productie op vijf tien competitietreffers. Gerard Borgman Arnhem Q Vitesse Q NEC Rik Elfrink Rotterdam Sparta Rotterdam f] PSV Ricky van Wolfswinkel kan voorlopig niet stuk in Arnhem na twee doelpunten tegen aartsrivaal NEC. fotomarcel BONTE/PRO SHOTS Ruud Gullit zou graag willen. Henk Ten Cate zegt niet bij voor baat nee. En dit weekeinde liet ook de eerste buitenlandse trai ner weten dat een baan als bondscoach van het Nederlands elftal hem interesseert. Maarten Wijffels Zeist EREDIVISIE Vitesse - NEC 2-1 (0-0). 50. Van Wolfswinkel 1-0,66. Kadioglu 1-1,84. Van Wolfswinkel 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Gözübüyük. Toeschouwers: 16.654. Gele kaart: Diks, Kruiswijk, Büttner (Vitesse), Breinburg, Golla (NEC). Vitesse: Room; Diks, Kashia, Miazga, Kruis wijk; Nakamba, Foor (78. Büttner), Baker; Rashica, Van Wolfswinkel, Tighadouini (21. Nathan, 89. Leerdam). NEC: Delle; Heinloth, Sturing (53. Rayhi), Dumic, Golla, Burnet; Bikel, Von Haacke (79. Messaoud), Breinburg (59. Kadioglu); Grot, Groeneveld. FC Utrecht - Willem II2-0 (1-0). 10. Haller 1-0,90+3. Zivkovic 2-0. Scheidsrechter: Lindhout. Toeschouwers: 17.906. Gele kaart: Brama, Amrabat (FC Utrecht). FC Utrecht: Jensen; Troupée, Leeuwin, Janssen, Conboy; Amrabat, Brama, Labyad (74. Zivkovic), Ayoub; Kerk (57. Barazite), Haller. Willem II: Lamprou; Joppen, Lachman, Pe ters, Tshimanga (58. Van Anholt); Ojo, Fal- kenburg, Kali; Croux (81. Calcan), Sol (68. Lieftink), Haye. Heracles Almelo - sc Heerenveen 4-1 (4-1). 5. Ghoochannejhad 0-1 (strafschop), 9. Nie- meijer 1-1, 20. Armenteros 2-1,26. Kuwas 3-1, 44. Peterson 4-1. Scheidsrechter: Van den Kerkhof. Toeschouwers: 10.912. Rode kaart: 31. St. Juste (Heerenveen/2xg). Gele kaart: Te Wierik (Heracles), Thorsby (Heerenveen). Heracles Almelo: Castro; Breukers (75. Pröpper), Te Wierik, Hoogma, Gosens; Bruns (64. Navratil), Pelupessy, Niemeijer; Kuwas, Armenteros, Peterson (71. Darri). sc Heerenveen: Mulder; Marzo, St. Juste, Van Aken, Bijker; Thorsby, Van Amersfoort (75. Schmidt), Kobayashi; Slagveer, Ghoo channejhad (36. Faes), Larsson (57. Zeneli). PEC Zwolle - Excelsior 1-1 (1-1). 26. Warmer dam 1-0,34. Bruins 1-1. Scheidsrechter: Kamphuis. Toeschouwers: 13.140. Gele kaart: Brock-Madsen, Van Polen, Marcellis (PEC Zwolle), Bruins (Excelsior). PEC Zwolle: Van der Hart; Van Polen, Mar cellis, Bouy, Verdonk (79. Ehizibue); Holla, Saymak, Warmerdam; Menig, Brock-Madsen (78. Nijland), Mokhtar (66. Thomas). Excelsior: Hahn; Karami, Mattheij, De Wijs, Massop; Faik, Fredy, Koolwijk (78. Vermeu len); Eibers (84. Ondaan), Van Duinen (65. Hasselbaink), Bruins. Sparta Rotterdam - PSV 0-2 (0-2). 21. Locadia 0-1, 42. Van Ginkel 0-2. Scheids rechter: Makkelie. Toeschouwers: 10.606. Sparta Rotterdam: Kortsmit; Dumfries, Breuer, Van Drongelen, Floranus (87. Ver haar); Sanusi, Dijkstra, Van Moorsel; Cabral (65. Pogba), Pusic, Brogno (56. Goodwin). PSV: Zoet; Arias, Isimat-Mirin, Moreno, Wil- lems (70. Schwaab); Pröpper, Hendrix, S. de Jong (88. Ramselaar); Van Ginkel, L. de Jong, Locadia (78. Bergwijn). AZ - FC Groningen O-O. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 14.828. AZ: Krul; Svensson, Vlaar, Van Eijden, Haps; Luckassen, Seuntjens (76. Bel Hassani), S. Wuytens; Van Overeem, Friday (71. Weg- horst), Dos Santos (83. Tankovic). FC Groningen: Padt; Hiariej, Reijnen, Memi- sevic, Davidson; Drost, Bacuna, Jenssen, Tibbling (81. Idrissi); Sorloth (70. Hrustic), Mahi. Ajax - Feyenoord 2-1 (2-0). 1. Schone 1-0, 36. Neres 2-0,90+1. Kramer 2-1. Scheids rechter: Kuipers. Toeschouwers: 51.181. Gele kaart: Veltman (Ajax), El Ahmadi, Berghuis, Tapia, Van der Heijden (Feyenoord). Ajax: Onana; Veltman, D. Sanchez, Vierge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29