Symbool politiek! w, Justitie gebruikt vaak film Zeeland is het nieuwe Ibiza WBBÊ Tijd voor een fietsvakantie! Wegpiraten worden steeds vaker be straft dankzij camerabeelden van mede weggebruikers. Het Openbaar Ministe rie maakt er dankbaar gebruik van. Schipper Hens van Buren noemt verbod op ontgassing een lachertje P16 Als de politie asociale automobi listen niet op heterdaad betrapt, kunnen de Blik op de Weg-ach- tige beelden, die verontwaardigde automobilisten doorsturen van gevaarlijke capriolen, alsnog lei den tot een straf. Zo moest afgelopen weekeinde een vrouw haar rijbewijs inleve ren nadat ze een paar dagen eerder een levensgevaarlijke inhaalma noeuvre uithaalde op de N48 tus sen het Drentse Hoogeveen en Ommen. Op camerabeelden van Be Nieboer uit Oude Pekela is te zien hoe deze vrouw in een don kere Mercedes een vrachtwagen inhaalt en bijna frontaal op zijn auto botst. De vrouw is niet de eerste die dankzij de beelden kon worden achterhaald en bestraft. Het OM maakt er in toenemende mate dankbaar gebruik van, zegt ver keersofficier Achilles Damen. Pre cieze cijfers heeft hij nog niet, maar er is onmiskenbaar een stij gende lijn. „Zeker bij verkeers overtredingen waarbij de filmers geen enkele rol spelen, maar slechts registreren wat er gebeurt, is dat heel bruikbaar bewijs." Manipulatie Voorwaarde is wel dat de filmer zelf de originele beelden afstaat en een verklaring aflegt. „Anders moeten we er beducht op zijn dat beelden gemanipuleerd zouden kunnen zijn." Ingewikkelder zijn ook de zaken waarbij de filmers zelf een rol spelen in de vastge legde verkeerssituatie. „Dan kan er al snel discussie ontstaan wie wat heeft veroorzaakt." De camera in de auto beleeft een enorme opmars. Een aantal jaar geleden was het nog vooral een leuke gadget, maar inmiddels heb ben volgens het Verbond van Ver zekeraars zo'n kwart miljoen Ne- Het is bruikbaar bewijs als de filmer geen rol speelt en slechts registreert derlanders het apparaatje in de auto. En dat worden er de ko mende jaren alleen maar meer, is de verwachting. Sommige autofa brikanten bouwen ze al standaard in en de HEMA geeft de apparaat jes sinds deze maand zelfs gratis weg als klanten een autoverzeke ring afsluiten. Ze zijn dan vooral bedoeld om duidelijkheid te scheppen bij een verkeersongeval. Verkeersofficier Damen juicht die ontwikkeling toe, zolang mensen geen eigen rechter gaan spelen. „We zien soms dat de fil mer ook op jacht is geweest naar iemand die een overtreding heeft gemaakt. Dat is iets wat we abso luut niet willen." Toeristen keren zich af van onveilige bestemmingen Het aantal boekingen in Zeeland neemt toe 15°C Nieuwsmedia I Kras.nl/actie It c? Dashcam verklikt wegpiraten Raymond Boere Rotterdam -Achilles Damen Ajax »P15 Rustig pzc.nl weer Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 morgen laatste dag! 3 dagen al v.a. Individueel of met een groep zorgeloos genieten van de mooiste fietsroutes. of bel 0900-9697 70 cpg "Se* Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1