schoont Zeeuwse stranden Zeeland is het nieuwe Ibiza Recreatieondernemers spinnen garen bij de strapatsen van de Turkse president. „Iedere keer als hij zijn mond opendoet, rinkelt hier de telefoon. maandag 3 april 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Robbert Jan Swiers zoekt het buitenaardse op. »P21 Zaterdagmiddag maken mensen jacht op afval. Ook een ploeg van Juttersgeluk doet mee. Dit is een strandopruimactie voor mensen met een licht verstandelijke beperking of psychische problemen. Juttersgeluk was 's ochtends al in de weer op het strand van Breskens.P19 Genieten op het Nollestrand in Vlissingen (foto). Ernst Jan Rozendaal Domburg Rond de Middellandse Zee kleven steeds meer bezwaren aan vakan tiebestemmingen. „Dat is begon nen met Griekenland. Toen kreeg je Tunesië en Egypte. En nu is Turkije erbij gekomen", zegt directeur Pa trick Polie van de VVV. „We zien daardoor absoluut een toename van de boekingen in Zeeland." Toeristen kiezen voor veiligheid, zegt Polie. De veilige bestemmin gen rond de Middellandse Zee wor den ook steeds populairder en daar door duurder. „Spanje zit bomvol. De Canarische Eilanden ook. Dat heeft gevolgen voor de tarieven. Ook daarvan profiteren we in Zee land." „Ik leg net de telefoon neer", zegt eigenaar Tom Maas van hotel Neha- lennia in Domburg. „Ik heb Fleur Op gevraagd een bos bloemen te bezorgen bij Erdogan. Iedere keer als hij zijn mond opendoet, rinkelt hier de telefoon." Een grapje, maar met een seri euze ondertoon. „Of er een één-op één-relatie is tussen wat hij zegt en de boekingen in dit hotel, kan ik na tuurlijk niet zeggen. Maar ik heb veel Duitse gasten. Die vertellen dat ze het gehad hebben met Erdogan. De Duitser krauwt wel even op zijn kop voor hij weer naar Turkije gaat. Dat dat gevolgen heeft, is duidelijk. In Turkije zakt het toerisme in el kaar en wij pikken daar een graan tje van mee. Dus Erdogan moet vooral zo doorgaan." Sinds september vorig jaar heeft Maas het razenddruk. „Ik moet nu tussendoor mijn personeel ver plicht op vakantie sturen. Er is geen rustige periode meer." Ook mana ger Gwen Huijbregts van Noordzee Hotel en Spa in Cadzand ziet de boekingen oplopen. Vorig jaar was een record en in januari telde ze een toename van 300 procent met het jaar ervoor. Februari en maart zijn vergelijkbaar met vorig jaar, wat niet wijst op een link met de ge- In Turkije zakt het toerisme in elkaar en wij pikken daar een graantje van mee -Tom Maas, hoteleigenaar beurtenissen in Turkije. „Ik weet dat ook niet", zegt Huijbregts, „want wij vragen onze gasten niet naar de reden van de boeking." Volgens Polie is moeilijk aanwijs baar hoeveel vakanties naar Turkije nu worden omgeboekt naar Zee land. Hij houdt het op een gestage groei van gasten die voorheen naar de Middellandse Zee gingen. „Ie dere keer een beetje erbij." Woordvoerder Mare Volleman van Roompot Vakanties ziet ook een toename van boekingen in Zee land, maar hij kan niet bevestigen dat er een link is met de situatie rond de Middellandse Zee. „Zee land wordt steeds populairder. Niet voor niets worden we het nieuwe Ibiza genoemd. Dat komt door de kwaliteitsinjectie die wij, maar ook andere toeristische ondernemers, hebben doorgevoerd. Mensen zoe ken luxe en comfort tegen een be taalbare prijs." En veiligheid, benadrukt VW- directeur Polie. „Dat vinden ze in Zeeland." It Afvalexpeditie FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Vol. Met dank aan Erdogan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15