1110 i*i ka non moeten gillen om donuts gevuld met mayonaise in plaals van liotererème PROEVEN «flj Lekkers van Giphart en meer over cle kook Nederlanders kunnen er wat van, maar Amerikanen zijn de meesters van de 1 aprilgrap. Een hamburger voor linkshandigen, anyone? Eind vorige eeuw introduceerde fastfoodketen Burger King met een paginagrote advertentie in de grote Amerikaanse kranten zijn nieuwste uitvinding: een linkshandige whopper. De voedselgigant wilde gehoor geven aan de roep om ook de linkshandige markt te bedienen. De nieuwe speciale hamburger zou zijn vervaardigd met ingrediënten die links handigen makkelijker in hun mond kunnen stoppen. Vele klanten lieten zich door de advertentie naar een van de restaurants lokken. Bouwers aan de noord-zuidlijn in Amsterdam vonden in 2013 bij graaf werkzaamheden een heuse bierkelder uit 1870, inclusief nog drinkbaar bier uit die tijd. Mensen kregen van de nabijgelegen bierbrouwer Heineken de kans om dat oude bier te komen proeven. Een paar jaar geleden kregen veel restaurateurs een juridische brief van een merk dat caesarsaladedressing produceerde, namens de erven van de oorspron kelijke chefkok Caesar Cardini. Men werd gesommeerd om de caesarsalade stante pede van de menukaart te halen, omdat dit inbreuk was op het auteursrecht van de erven Cardini. In al deze voorbeelden bleek het te gaan om een (geslaagde) 1 aprilgrap. Vandaag is het de internationale feestdag van de practical joke. In mijn zoektocht naar eethumor vond ik vele - met name Amerikaanse - poetsen die op een dag als vandaag Gipharts kunnen worden gebakken. Een klassieker is het om suiker in de pot te vervangen door zout. Ook wordt het uitermate grappig gevonden om cola in een fles te verruilen voor spa rood, op kleur gebracht met wat ketjap of sojasaus. Amerikanen moeten gillen om donuts gevuld met mayonaise in plaats van botercrème, mosterd in plaats van lemoncurd op een cupcake, vleesjus in plaats van caramelsaus op een ijsje, tandpasta tussen oreo's of om kauwgum die geen kauwgum is maar boetseerklei. Hilarisch toch? Ik zou dit graag willen aanvullen met twee Nederlandse producten. Het zoge noemde boerpoeder wordt bij diverse webwinkels aangeboden (voor €1,95 per zakje). Dit goedje moet worden gemengd met een hete drank of warm eten, waarna de fabrikant de omstanders adviseert: 'Houd afstand!' Lijkt me een vrij gevaar lijke substantie. Het nog luguberder scheetpoeder (€2,25 per zakje) voegt daar een element aan toe. 'Met deze windpoeder kun je je lol op', roept de verpakking. Als je de poe der stiekem strooit over iemands warme drankje of eten 'zal een ondragelijke geur vrijkomen en iedereen zal denken dat er een wind is gelaten'. Kortom, om jezelf helemaal onder te schijten van de lach. 41 m 421 zaterdag 1 april 2017 eten drinker Als yoga goed voor je is en muesli ook, dan moet W de gloednieuwe Yoga-muesli van gezond zijn. l oto SHODYCAREMAN Schijtlollige 1 aprilgrap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 98