'Eindhoven is het nieuwe Milaan' magazine 37 Tallow Deze kaars en kandelaar inéén is de bestseller van Ontwerpduo. Hand gemaakt en te koop in diverse kleuren. €14,95. Novecento Boven: Light Forest, onderdeel van het merk&Tradition. Vanaf €1.079. Links en rechts: de bollen zijn uit de collectie van 2015. Wie: Nathan Wierink en Tineke Beunders Wat: Studio merk Ontwerpduo Waar: Eindhoven Grote kans dat hun werk be kend voorkomt. Het ontwerp- stel Nathan Wierink en Tineke Beunders bedacht Tallow, een kaars en kandelaar ineen. Ze maakten sinds 2008 met de hand al een paar honderdduizend kaar sen. Die bestseller legde een basis onder hun Eindhovense ontwerp- studio. Zij is de dromer, hij de wis kundige. Samen maken ze meubels die even vernuftig zijn als mooi. Naar Milaan gaan ze niet. „We zijn er weieens geweest met ons werk. Het was altijd leuk, meestal goed weer, maar nooit echt de moeite waard. De investering is enorm en we haalden er niet genoeg uit, vonden wij", zegt Wierink. Ze draaiden het model om, opdracht gevers komen nu naar hen toe. „Wij bedenken, maken en presenteren een complete collectie. Die presen teren we in onze eigen studio. Tijdens de Dutch Design Week Eindhoven in oktober komt de hele internationale designwereld langs. Ze zien ons collectiebeeld en snappen onze producten daardoor beter. Zo hoeven wij niet te leuren met onze ontwerpen. Het werkt veel beter. De tafel uit onze eerste collectie Novecento is nu opgeno men in de collectie van het Deense Made by Hand, en de glazen lampen bij Serax. Eindhoven is voor ons het nieuwe Milaan." WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93