Met Lucas Hamming (23) heeft Nederland weer een echte rocker met lange haren en smachtende meisjes op de eerste rij. Stefan Raatgever beluisterde zijn tweede album. Juli 2005 is het. Locatie: Hyde Park in Londen. Ik sta in het publiek van Live 8 en zie na Snoop Dogg en voor Madonna een pas 25-ja rige rocker het podium beklim men. Het is een dag waarop de muziekwereld zich van zijn nobelste kant laat zien en acht wereldleiders wil overtuigen Afrika z'n schulden kwijt te schelden. Beroepswereldverbeteraars Bono, Bob Geldof en Sting preken vanaf de bühne, Johnny Borrell niet. De front man van Razorlight trekt z'n shirt uit, roept „Teken die fucking petitie", en speelt vervolgens het voor hem liggende veld geheel plat. Vorige week moest ik ineens aan dat moment denken. Op de presentatie van het nieuwe album van Lucas Hamming - bijgewoond door een kolonie opgewon den tienermeisjes - zag ik de polderver- sie van branieboy Borrell. Hamming - nu 23 - stond naar eigen zeggen zomaar 'met zijn fucking tweede album' in zijn han den. Luck is for Suckers heet het, ook een uitspraak die zo uit het assortiment van Borrell had kunnen komen. In het tijdperk dat iedere tiener - als hij niet aan het vloggen is - bezig is op zijn laptop beats te produceren en Martin Garrix Nederlands grootste popster is, was het een verademing een leerling van Lucas Hamming lieefl duidelijke ambities ik wil de grootste worden", /.egt hij onomwonden de school van de ouderwetse rock-'n-roll te zien. Lang haar tot op de schouders, strakke spijkerbroek rond de dijen en een lichaam dat met een gitaar is vergroeid. Samen met zijn, in identiek uniform gestoken, bandmaatjes feite de Vries en Stijn van Rijsbergen speelde hij vijf songs van het album dat hem opnieuw naar de podia van Nederlands grootste festivals moet brengen. Wie afgelopen juni zijn eerste show op Pinkpop zag, kan alleen maar instemmen met een nieuwe voordracht. Te midden van de parade van supersterren die te genwoordig door Landgraaf trekt, was zijn optreden een oase van jeugdige onbevangenheid. Het Pinkpop-publiek viel als een blok voor de vrolijke mix van onversneden rock-'n-roll en opzwepende hitparadepop. De verbazing over de ova tionele ontvangst was van Hammings gezicht te lezen. Overigens eindigen de overeenkom sten met Borrell bij zijn muzikale gevoel, zijn bluf en zijn met f-woorden door spekte vocabulaire. De zanger van Razor light bleek zo'n onuitstaanbare blaaskaak dat zijn bandgeno ten één voor één opstapten. Een risico dat bij Hamming, die langer uit trok voor zijn dankwoord aan zijn ouders en vrienden dan aan het aanprijzen van zijn nieuwe plaat, te ver waarlozen is. Bij de doop van zijn album legde Hamming uit hoe hij tijdens het opne men van het album in de Belgische Ardennen maat regelen nam de inspiratie te bevorderen. Hij doelde hier niet op yogasessies of lezingen van Deepak Chopra - tegen woordig erg populair onder Rocker met ambitie 221 zaterdag 1 april 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78