Ruig en magisch Kampioen De auteur was piepjong toen ze haar boek schreef ONTSNAPPEN Een van mijn broers heeft ooit een l'lax mohil poppetje in /.ijn anus gestopt. in de VS probeert op te bouwen. Luizen- bol, droeftoeter, bonenvreter, warrior, sloeberige indiaan, aartslelijke flatulente eikel: een eigen naam heeft hij niet nodig, ieder een heeft er al een voor hem. Broodmager De verhaallijn is overzichtelijk. Liborio - broodmager, met zweren en andere el lende - belandt na omzwervingen als duvelstoejager in een boekwinkel in een Amerikaanse grensstad. Zijn chief sluit hem er 's nachts op, en zo begint Liborio te lezen. Hij leest zelfs de woordenboe ken. Er is een onbereikbare liefde ('Mijn hart is allang niet meer van mij'), er zijn onverkwikkelijke situaties. En flashbacks naar de ontberingen van zijn overtocht. Liborio krijgt veel klappen, maar schopt het uiteindelijk tot succesvol bokser. Maar meer dan om het verhaal, gaat het bij dit boek om de taal. De wir- relwarrelwoorden, de mengeling van Indi aans, Spaans, Engels, Nederlands. Complimenten voor verta ler Lisa Thunissen, die het TnglenoT (of 'Spanglish') van Xilonen wist om te zetten in bedwelmend Nederlands. De bijna hysterisch poëtische zinnen met zelf verzonnen woorden - betoverend, fantasierijk, Latijns-Amerikaanserig, soms over the top, maar prachtig - dwingen tot doorlezen, dóórlezen. 41 BESTE BOEKEN recensie schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Wat ik altijd nog wil lezen... magazine 17 MANHATTAN Rose wil een ver haal schrijven over het complex waarin ze woont. Debuut van Fiona Davis. (AmboAnthos, €20) In Zo worden wij niet van Caroline van Keeken voelen de hoofdpersonen zich opgesloten. (Thomas Rap, €19) HANDEN Psychoanalyticus Darian Leader laat HANjPizien wat handen zijn, wat ze doen en waarom. (De Bezige Bij, €17) EERSTE ZIN Wij zeggen hier niet halfbroer, Flenk van Straten Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. roman Roman k-kk-ki 'Soms lijkje minder dom, doordat je zulke vreemde woorden ge bruikt', zegt mevrouw Dubbelwee, journaliste, tegen Liborio. De jonge Mexicaanse illegaal probeert te overleven in Laredo, een stad die half in Mexico, half in de VS ligt. In hypnoti serende taal vol zelf- verzonnen woorden vertelt hij over zijn bestaan. De Cowboy kampioen (Wereld bibliotheek, €20) is keihard en ruig: de fucks zijn niet van de lucht, de vechtpartijen evenmin. Maar het verhaal van Aura Xilo nen is ook magisch, romantisch. Limonari- serend, om met Libo- rio/Xilonen te spreken. Annet de Groot Van Frieda Mulisch verscheen deze week caSINO. Twee vrouwen van mijn vader Harry Mulisch. Een te gek boek, ik blijf erin bladeren. Vroeger vond ik het lastig zijn romans te lezen, was me er te bewust van dat het zijn woorden waren. Nu lees ik het ge woon als een mooi boek. mijn brieven en mijn mail box. Mijn roman die net is verschenen en ook het boek waar ik al een tijdje mee bezig ben, zijn geba seerd op de werkelijkheid. Ik kreeg veel mails van vrienden met verhalen over wat zij hebben mee gemaakt op het vlak van relaties en daten. Alles wat ik wil lezen, lees ik. Wat ik nog móét lezen van mijzelf, zijn de Bijbel, de Koran en de Torah, maar dat komt er niet van. En wat ik natuurlijk ook graag zou lezen, is een goede recensie van mijn net verschenen boek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73